Dermokosmetyki

Strażak po godzinach

Topic author
nosleep
Posty: 585
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 17 lut 2016, 16:11
Status: Offline

Dermokosmetyki

Post autor: nosleep »

Cześć!
Jak sądzicie, jakie dermokosmetyki sprawdzają się najlepiej do pielęgnacji skóry problemowej? Ja od jakiegoś czasu mam problem z nadmiernym przetłuszczaniem się skóry twarzy, a co za tym idzie świeceniem się buzi. Makijaż tylko na chwilę rozwiązuje problem, bo po kilku godzinach skóra zaczyna się świecić. Może znacie jakieś produkty do pielęgnacji tego typu cery, które pomogą mi pozbyć się tego problemu?

leszekk
Posty: 32
Rejestracja: pn 27 wrz 2021, 15:35
Status: Offline

Re: Dermokosmetyki

Post autor: leszekk »

Nie miałem okazji, za nastolatka pryszczy pozbywałem się za pomocą wody z lodem, choć nie wiem jak na takie domowe sposoby patrzy dzisiejsza medycyna. Może spróbuj jakiegoś kremu z kwasem salicylowym? Ja z dermokosmetyków stosuję tylko antyperspiranty, bo przestały się u mnie sprawdzać typowe drogeryjne produkty. Dokładne porównanie możesz znaleźć na https://perspirex.com.pl/blog/antypersp ... la-siebie/, ale antyperspirant a dezodorant to jednak duża różnica. W moim przypadku ten pierwszy jedynie z różnym powodzeniem maskuje efekty pocenia, a ten pierwszy faktycznie przynosi wyraźną ulgę, więc jak dla mnie wybór jest oczywisty.

Petarda
Posty: 39
Rejestracja: śr 02 mar 2022, 16:26
Status: Offline

Re: Dermokosmetyki

Post autor: Petarda »

Ja od lat używam kosmetyków Bioderma,a najczęściej te w formie olejków. Uwielbiam ich olejek do kąpieli, który może być stosowany nie tylko do kąpieli, ale też jako mydło w codziennej pielęgnacji czy żel pod prysznic dla całej rodziny. Jest idealny do cery atopowej,nie pozostawia tłustych plam,jest przyjemny dla skóry. W moim domu używa go cała rodzina i bardzo sobie to chwali.

Laurka
Posty: 95
Rejestracja: wt 15 lis 2016, 12:05
OSP (gm., woj.): woj.mazowieckie
Status: Offline

Re: Dermokosmetyki

Post autor: Laurka »

Dermokosmetyki jak najbardziej, ale ważne jest też to, co jemy na co dzień, to też ma ogromny wpływ na naszą cerę. Na niekorzyść skóry z trądzikiem działają przede wszystkim produkty wysokoprzetworzone, czyli żywność, do której w procesie obróbki przemysłowej dodawane są duże ilości cukru, tłuszczu, soli, konserwantów, wzmacniaczy smaku i zapachu, barwników, emulgatorów. Jak zaczniemy lepiej się odżywiać, trądzik przestanie być zmorą.

Ayzmob
Posty: 933
Rejestracja: śr 15 cze 2022, 14:00
Status: Offline

Re: Dermokosmetyki

Post autor: Ayzmob »

Witam,co sądzicie o inwestowaniu w dermokosmetyki? Czy uważacie, że dobrym pomysłem jest inwestowanie w zdrowie swojej skóry? Z checią poznam wasze wskazówki, ponieważ zastanawiam się nad tym https://www.allecco.pl/artykuly/problem ... latem.html Co myślicie? Jakie dermokosmetyki zazwyczaj wam się sprawdzają? Myślę, że to początek dobrej drogi do zdrowej skóry. Pozdrawiam.

Kosciel
Posty: 420
Rejestracja: czw 06 sty 2022, 17:41
Status: Offline

Re: Dermokosmetyki

Post autor: Kosciel »

Ważne, żeby miały dobry skład

palto22
Posty: 483
Rejestracja: czw 18 lis 2021, 12:46
OSP (gm., woj.): Osina, zachodniopomorskie
Status: Offline

Re: Dermokosmetyki

Post autor: palto22 »

Na problematyczną cerę polecam sprawdzić sobie też drogeryjne kosmetyki, bo okazuje się, że aktualnie można znaleźć wiele takich, które mają super jakość. Koniecznie sprawdźcie tą serię od Eveline. U mnie się sprawdza.

Obrazek

kazik66
Posty: 57
Rejestracja: czw 25 sie 2022, 16:37
Status: Offline

Re: Dermokosmetyki

Post autor: kazik66 »

Uważam, że nie trzeba do razu stosować dermokosmetyków, aby cieszyć się dobrymi efektami. Warto jednak zwracać uwagę na skład kosmetyków, które używamy. Najlepiej to w ogóle używać kosmetyków naturalnych ;). Herbapol Polana oferuje dobre kosmetyki w świetnej cenie (ich żele pod prysznic są boskie).

regina
Posty: 847
Rejestracja: sob 24 paź 2015, 20:54
Status: Offline

Re: Dermokosmetyki

Post autor: regina »

Jeśli szukacie fajnego kosmetyku do skóry wrażliwej i suchej to dobrym wyborem będzie Tonik Ecolab - przetestujcie go sobie

kiniol
Posty: 165
Rejestracja: pt 05 sie 2022, 10:46
OSP (gm., woj.): Warszawa, mazowieckie
Status: Offline

Re: Dermokosmetyki

Post autor: kiniol »

Wybór kosmetyków to wcale nie takie proste zadanie, jakby moglo się wydawać. Kiedy sama szukałam dla siebie odpowiedniej pielęgnacji, to zajrzałam na stronę https://rankingopedia.pl/ i sprawdziłam aktualny ranking

drużynowy
Posty: 751
Rejestracja: sob 20 lis 2021, 14:50
OSP (gm., woj.): Ochotnicza Straż Pożarna w Pcimie
Status: Offline

Re: Dermokosmetyki

Post autor: drużynowy »

Akurat dla mnie także kosmetyki stanowią bardzo ważną sprawę i jestem zdania, że właśnie dlatego bardzo fajnie jest również wiedzieć coś o nich. Sklep z naturalnymi kosmetykami z którego ja zazwyczaj korzystam także posiada bardzo bogatą ofertę i jestem zdania, że każdy zainteresowany znajdzie tam coś dla siebie.

mareku
Posty: 591
Rejestracja: pt 13 sie 2021, 17:29
OSP (gm., woj.): Bitom Bitom Bitom
Status: Offline

Re: Dermokosmetyki

Post autor: mareku »

Jeżeli mogłabym wam coś doradzić, to myślę, że jeżeli chodzi o coś takiego jak produkcja kontraktowa kosmetyki to bardzo duże doświadczenie w tej branży ma firma eubioco.eu. Wiem, że moja znajoma ostatnio była nimi zainteresowana stąd wiem, że zajmują się tym na co dzień. Jeżeli również bylibyście czymś takim zainteresowani, to polecam się do nich zgłosić.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat