Kurtka dla psa

Strażak po godzinach

Topic author
nosleep
Posty: 585
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 17 lut 2016, 16:11
Status: Offline

Kurtka dla psa

Post autor: nosleep »

hejka!
W tym roku wybieram się po raz pierwszy z moim czworonogiem w góry (tzn. w okolice Zakopanego) i zastanawiam się nad kupnem jakiegoś ubranka dla niego. To mały pies, waży około 5 kg, i ma krótką sierść bez podszerstka, tak więc jak na dworze jest zimno to trzęsie się jak galaretka. Takie ubranka jak kurtka dla psa ponoć dobrze sprawdzają się dla czworonoga. Widziałam mnóstwo modeli i nie za bardzo wiem co wybrać. Może ktoś z was korzystac (a raczej jego pupil) z ubranka i doradzi czym kierować się przy wyborze?

kolendra
Posty: 27
Rejestracja: śr 13 kwie 2022, 17:12
Status: Offline

Re: Kurtka dla psa

Post autor: kolendra »

Kurtki i płaszcze dla psów są niezbędne na mroźne dni oraz na deszcz, śnieg czy grad, zwłaszcza kiedy jedziesz w góry. Doskonale chronią psy przed utratą ciepła oraz zamoknięciem, a także dodają psiakom stylu i elegancji. Przed dobraniem kurtki należy zmierzyć obwód szyi, klatki piersiowej oraz długość tułowia psa. Większość kurtek ma możliwe do regulacji szelki oraz napy, a część jest zapinana na suwak lub zatrzaski. Niektóre kurtki dla psów mają też rączki do przenoszenia pieska lub uchwyt do zapięcia smyczy. Wybór kolorów i wzorów może wprawić w ból głowy.

Laurka
Posty: 95
Rejestracja: wt 15 lis 2016, 12:05
OSP (gm., woj.): woj.mazowieckie
Status: Offline

Re: Kurtka dla psa

Post autor: Laurka »

Dla mnie, muszę przyznać, to okropna moda,nie podoba mi się to i uważam,że jest to robienie z psa pajaca, takiej małpki z cyrku. Kiedyś nie było czegoś takiego i psy dawały radę, a teraz pozbawiamy ich naturalnych zachowań, by tylko sprawić sobie przyjemność. Przecież pies nie powie nam czy sweterk, kurteczka jest modna, czy kolor mu się podoba, nie mogąc samemu ubierać się finezyjnie, przebieramy psa.

palto22
Posty: 481
Rejestracja: czw 18 lis 2021, 12:46
OSP (gm., woj.): Osina, zachodniopomorskie
Status: Offline

Re: Kurtka dla psa

Post autor: palto22 »

Sama właśnie myślę nad tym by kupić jakąś porządną kurtkę dla mojego psa, ponieważ faktycznie jest bardzo zimno, a on jest dosyć mocno ostrzyżony

Kosciel
Posty: 420
Rejestracja: czw 06 sty 2022, 17:41
Status: Offline

Re: Kurtka dla psa

Post autor: Kosciel »

No niektóre rasy wymagają takiego traktowania

tamara02
Posty: 17
Rejestracja: czw 02 lut 2023, 12:17
Status: Offline

Re: Kurtka dla psa

Post autor: tamara02 »

ja swojemu yorkowi kupiłam na tą okropną pogodę kurteczkę z tej strony, jest śliczna https://doginio.pl/kategoria-produktu/ubranka/

Ayzmob
Posty: 933
Rejestracja: śr 15 cze 2022, 14:00
Status: Offline

Re: Kurtka dla psa

Post autor: Ayzmob »

Według mnie ważne jest, aby ubrania dla psa były nie tylko modne, ale przede wszystkim komfortowe. Chcę, żeby nasz pies miał w nich swobodę ruchu i czuł się dobrze. Dlatego zawsze zwracam uwagę na materiały i fasony ubrań, żeby były przyjazne dla jego skóry i umożliwiały mu aktywność. Dla mnie ubrania dla psa to nie tylko element stylizacji, ale także sposób na zapewnienie mu komfortu i ochrony, szczególnie w trudniejszych warunkach pogodowych. Tutaj https://miastodzieci.pl/czytelnia/jak-m ... ubrac-psa/ można znaleźć ciekawe informacje na ten temat.

dariuszkompel1
Posty: 21
Rejestracja: sob 25 cze 2022, 16:42
Status: Offline

Re: Kurtka dla psa

Post autor: dariuszkompel1 »

Właśnie zastanawiam się czy takie ubranka dla jamnika będą okej dla mojego pieska. Wydaje mi się, że powinno mu być cieplej i teoretycznie powinien nosić to z radością. Niestety nigdy nie ubierałem psa i nie wiem.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat