Ciepła kawa w drodze do pracy

Strażak po godzinach

Topic author
nosleep
Posty: 585
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 17 lut 2016, 16:11
Status: Offline

Ciepła kawa w drodze do pracy

Post autor: nosleep »

Wiecie co, sama się sobie dziwię, że tak późno wpadłam na to, że przecież jadąc autobusem do pracy, mogę sobie spokojnie wypić po drodze kawę, czytając przy okazji ksiązkę! Przecież istnieją takie rzeczy jak kubki termiczne dzięki którym moja pyszna kawa będzie przez te kilkadziesiąt minut ciepła, baaa, wręcz gorąca!

A Wy - korzystacie z kubków termicznych, czy jeszcze nie? Jak to u Was wygląda?

Astra80
Posty: 278
Rejestracja: pt 08 lip 2016, 23:11
Status: Offline

Re: Ciepła kawa w drodze do pracy

Post autor: Astra80 »

hmm jakoś nie myślałem nigdy o tym...w sumie fajne i ciekawe rozwiązanie. A powiedz mi - czy taki kubek termiczny utrzymuje także zimną temperaturę latem, czy tylko gorącą zimą? To działa coś w stylu termosu? W dojazdach do pracy to u mnie raczej by się nie sprawdziło, bo pracuję zdalnie :) Ale przy jakiś wypadach latem na rower itp - to można by do takiego kubka termicznego nalać zimnej wody czy czegoś innego i w ten sposób - się latem ochłodzić?

Topic author
nosleep
Posty: 585
Rejestracja: śr 17 lut 2016, 16:11
Status: Offline

Re: Ciepła kawa w drodze do pracy

Post autor: nosleep »

Tak, działa to praktycznie tak samo jak termos. Wiadomo, nie trzyma temperatury aż tak długo, ale za to jest o wiele poręczniejszy, lżejszy i wygodniej się z niego pije. Można albo pić bezpośrednio z kubka termicznego, albo sobie do niego włożyć słomkę i w ten sposób pić. Nie robiłam testów, ale wg mnie tak do godziny to trzyma spokojnie temperaturę. Wiadomo, z upływem czasu napój robi się bardziej ciepły/zimny (w zależności od jego początkowej temperatury), ale tą godzinkę - spokojnie trzyma.

drużynowy
Posty: 750
Rejestracja: sob 20 lis 2021, 14:50
OSP (gm., woj.): Ochotnicza Straż Pożarna w Pcimie
Status: Offline

Re: Ciepła kawa w drodze do pracy

Post autor: drużynowy »

Dokładnie jest to bardzo ważna sprawa, ale musimy ją również mieć w co nalać. Ja jestem zdania, że bardzo ciekawą opcją na pewno są szczelne kubki termiczne z logo. bez najmniejszego problemu każdy z nas może je właśnie zamówić w sklepie https://reklamowegadzety.pl/c/kubki-termiczne-szczelne i ja jestem zdania, że takie sprawy bywają bardzo ważne.

Ideks23
Posty: 311
Rejestracja: czw 22 cze 2017, 08:44
Status: Offline

Re: Ciepła kawa w drodze do pracy

Post autor: Ideks23 »

Dokładnie tak. Japońska matcha pozytywnie wpływa na procesy poznawcze. Działa też lepiej niż kawa, bo dostarcza energii stopniowo. Ale matcha musi pochodzić od sprawdzonego dostawcy i być odpowiednio przygotowania. Tu https://ouritsumatcha.pl/ jest sklep, gdzie dostępna jest ekologiczna matcha i akcesoria do jej przygotowania. Warto rzucić okiem.

qwe
Posty: 117
Rejestracja: czw 13 lip 2023, 09:22
Status: Offline

Re: Ciepła kawa w drodze do pracy

Post autor: qwe »

Tak! Kawa rano w drodze do pracy to dla mnie gwarancja dobrego dnia! Jakiś czas temu do łask wrócił mój ekspres kapsułkowy dzięki kawie nespresso! To zupełna nowość w mojej kuchni, którą polecili mi znajomi. Nespresso kapsułki od Bearded Coffee to wyśmienita kawa rzemieślnicza - tak samo pyszna, jak kawa w ziarnach lub kawa mielona. Spróbujcie sami!

Czamp
Posty: 4
Rejestracja: czw 10 sie 2023, 12:10
Status: Offline

Re: Ciepła kawa w drodze do pracy

Post autor: Czamp »

Co sądzicie o kawach ze stacji benzynowych?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat