"TUNING" wozu strażackiego

Strażak po godzinach
Awatar użytkownika

Topic author
machines
Posty: 139
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 21 sie 2011, 12:25
Status: Offline

"TUNING" wozu strażackiego

Post autor: machines »

Witam. W planach mam mini tuning GCBA... Chcę zmienić oświetlenie... Belke na dachu zmienić aby była tak szeroka jak auto... Prosiłbym o podanie jakiejś fajnie świecącej do 2 tyś złotych... Do tego jakieś fajne koguciki z tyłu oraz coś na przód...

Zastanawiałem się nad neonami jak OSP Tarczyn w ich cudnym Volvo tylko nie wiem ile takie cudo (neonny) kosztują...

proszę o jakieś rady oraz jak jeszcze można upiększyć auto... Co do kasy i komentarzy że wydac kase na sprzęt to kase mam z własnych źródeł nie z kasy strażackiej...

Pozdro :)
Obrazek
Obrazek
Copyright © 2012 by machines. All rights reserved.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Gnyk
Posty: 30
Rejestracja: wt 16 mar 2010, 21:18
Status: Offline

Re: "TUNING" wozu strażackiego

Post autor: Gnyk »

Szeroka belka bez głośnika to GAMET. W tej cenie powinieneś się zmieścić. Tylko trzeba dokupić głośnik do modulatora. Teraz elegancko wyglądają lampy kierunkowe na masce w kształcie litery V. Na bok, proponuje po 3 lampy kierunkowe(MicroLED). Oczywiście wszystko najlepiej jakby było w technologii LED. Ciekawie również wyglądają pojazdy obklejone folią odblaskową biała np. o szerokości 6-10 cm.

Co do upiększania. Ładnie wyglądają 2 trąby pneumatyczne na dachu :)

Warto też pomyśleć nad oświetleniem skrytek bocznych w technologii LED.
Awatar użytkownika

damian_osp
Posty: 571
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Re: "TUNING" wozu strażackiego

Post autor: damian_osp »

Może belkę świetlną na atrapę :D
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek
Awatar użytkownika

Topic author
machines
Posty: 139
Rejestracja: ndz 21 sie 2011, 12:25
Status: Offline

Re: "TUNING" wozu strażackiego

Post autor: machines »

Gnyk pisze:Szeroka belka bez głośnika to GAMET. W tej cenie powinieneś się zmieścić. Tylko trzeba dokupić głośnik do modulatora. Teraz elegancko wyglądają lampy kierunkowe na masce w kształcie litery V. Na bok, proponuje po 3 lampy kierunkowe(MicroLED). Oczywiście wszystko najlepiej jakby było w technologii LED. Ciekawie również wyglądają pojazdy obklejone folią odblaskową biała np. o szerokości 6-10 cm.

Co do upiększania. Ładnie wyglądają 2 trąby pneumatyczne na dachu :)

Warto też pomyśleć nad oświetleniem skrytek bocznych w technologii LED.

Skrytki mam oświetlone już led...Nie mogę znaleźć tej kierunkowej "V"... I jak to by miało wyglądac te microledy z boku pojazdu ??
Obrazek
Obrazek
Copyright © 2012 by machines. All rights reserved.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika

straż559[S]
Posty: 44
Rejestracja: pn 21 mar 2011, 15:12
OSP (gm., woj.): Warszowice pawłowice śląskie
Status: Offline

Re: "TUNING" wozu strażackiego

Post autor: straż559[S] »

A co powiesz na taśmę LED w kabinie na tylnej ścianie oczywiście jeżeli jest to 6/32, to problemu z okablowaniem raczej nie będzie,a jakby Wam wystarczyło tej taśmy/funduszy,to okleiłbym wszystkie miejsca w których łączą się płyty w kabinie..
Awatar użytkownika

Darek-Naczelnik
Posty: 265
Rejestracja: ndz 11 wrz 2011, 23:51
OSP (gm., woj.): pow.Łowicz, woj. łódzkie
Status: Offline

Re: "TUNING" wozu strażackiego

Post autor: Darek-Naczelnik »

A powiedzcie mi gdzie mogę kupić oświetlenie LED do skrytek?
Wszystkie które oglądałem dawały światło skupione a nam chodzi o rozproszone na całą skrytkę.
Podajcie jakieś namiary.

fire45
Posty: 268
Rejestracja: pt 16 gru 2011, 16:43
Status: Offline

Re: "TUNING" wozu strażackiego

Post autor: fire45 »

polskiled.com.pl Gorąco polecam!

Rafaix
Posty: 44
Rejestracja: sob 12 lut 2011, 20:19
Lokalizacja: Rudno
Status: Offline

Re: "TUNING" wozu strażackiego

Post autor: Rafaix »

I jak tam tuning idzie? Jestem ciekawy efektu : D

bogdanskarbnik
Posty: 178
Rejestracja: sob 13 lut 2010, 18:02
OSP (gm., woj.): kielnarowa podkarpackie
Status: Offline

Re: "TUNING" wozu strażackiego

Post autor: bogdanskarbnik »

fire45 pisze:polskiled.com.pl Gorąco polecam!
Oferta niezbyt bogata ale które masz na myśli bo również jestem zainteresowany oświetleniem ledowym

Gnyk
Posty: 30
Rejestracja: wt 16 mar 2010, 21:18
Status: Offline

Re: "TUNING" wozu strażackiego

Post autor: Gnyk »

Kolego, tej "V" nie znajdziesz, to 4 lub 6 lamp kierunkowych zamontowanych w odpowiedniej konfiguracji. A MicroLedy na boku to hm.. jakby Ci to powiedzieć, płaskie LEDowe lampy kierunkowe na bokach pojazdu.
Awatar użytkownika

GLM
Posty: 478
Rejestracja: wt 30 sie 2011, 16:15
OSP (gm., woj.): Długa Koscielna
Status: Offline

Re: "TUNING" wozu strażackiego

Post autor: GLM »

Jesli moge coś wtrącic do tematu , :arrow: ostatnio zakupiliśmy kogut tylny ledowy koszt co ś ok. 400zł daje pięknie w nocy i dwie lampki diodowe niebieskie wraz z modulatorem coś ok 150zł , lampka do kabiny co kolega pisał wyżej >kupiliśmy taką do kabiny 3 Ledy 24v daje rewelacyjnie naprawdę warto polecić , światło rozpryskowe koszt = 100zł zakupiona w Słomczynie, bardzo przydatna do zapisek ze zdarzenia (w nocy). :!: Tuby/ fanfary pneumatyczne 2 na dachu podłączone pod zbiorniki pow. trójnik/ szybko złączka 24v zbijak elektryczny pięknie dają :!: zwłaszcza jak dojeżdża się do zatłoczonego skrzyżowania . pozdrawiam kolegów
Święty Florianie patronie nasz ,miej w opiece naszą Straż

bogdanskarbnik
Posty: 178
Rejestracja: sob 13 lut 2010, 18:02
OSP (gm., woj.): kielnarowa podkarpackie
Status: Offline

Re: "TUNING" wozu strażackiego

Post autor: bogdanskarbnik »

Większa oferta oświetlenia LED http://www.sklepledowy.pl/pl/c/24V-LED-BUS-TIR/25/2 , tylko zastanawiam się jakie efekty wizualne i praktyczne takich żarówek

Kamis
Posty: 184
Rejestracja: sob 11 lut 2012, 22:45
Status: Offline

Re: "TUNING" wozu strażackiego

Post autor: Kamis »

@ GLM mógłbyś mi podać jakiegoś linka do tego jakie te fanfary kupiliście, bo ja szukam coś do naszego GBA i nie wiem czy połaszczyć się na te za 60 zł czy szykować się na wydatek 200zł :wink:
STAR POWER

bogdanskarbnik
Posty: 178
Rejestracja: sob 13 lut 2010, 18:02
OSP (gm., woj.): kielnarowa podkarpackie
Status: Offline

Re: "TUNING" wozu strażackiego

Post autor: bogdanskarbnik »

Kolego Kamis poszukaj w okolicy sklepu z częściami do TIR-ów tam dostaniesz takie trąby my taką założyliśmy ale jedną ,podłączasz powietrze i sterowanie elektrozaworem i gotowe możesz spiąć dwie razem będzie lepszy efekt.
Awatar użytkownika

GLM
Posty: 478
Rejestracja: wt 30 sie 2011, 16:15
OSP (gm., woj.): Długa Koscielna
Status: Offline

Re: "TUNING" wozu strażackiego

Post autor: GLM »

Kamis pisze:@ GLM mógłbyś mi podać jakiegoś linka do tego jakie te fanfary kupiliście, bo ja szukam coś do naszego GBA i nie wiem czy połaszczyć się na te za 60 zł czy szykować się na wydatek 200zł :wink:
Przykro mi ale nie mam namiarów gdzie to było kupione , wiem tyle że to kolega - koledze który jeździ na tirach załatwił po znajomości za sztukę dał mu 60zł po prostu popatrz na allegro . pozdrawiam.
Święty Florianie patronie nasz ,miej w opiece naszą Straż
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat