Program Remiza

Strażak po godzinach

Byłbyś/Byłabyś zainteresowany/a takim programem?

Tak
74
99%
Nie wiem
1
1%
Nie
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 75

krumar
Posty: 41
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 26 lis 2012, 18:33
OSP (gm., woj.): Gładyszów, gm Uście Gorlickie, woi. małopolskie
Status: Offline

Re: Program Remiza

Post autor: krumar »

Danonek pisze:
damian_osp pisze:Fajne fajne :D
Ciekawym elementem mogłaby być mobilność programu. Wpisane dane podawać do bazy danych na jakimś serwerze i korzystać z tych danych w domu, w straży lub gdzieś indziej :D
Na serwerze? W takim wypadku musiałby być dobrze zabezpieczony (ochrona danych osobowych)

wszelkie programy nawet nie zamieszczone na serwerze a zawierające dane osobowe musi być to zamieszczone w polityce bezpieczeństwa danych osobowych osp. Panowie same dane strażaków w osp z adresami i datę urodzenia to już dane osobowe i musi powtarzam musi być wprowadzona polityka bezpieczeństwa danych osobowych. ciekawe w ilu jednostkach jest taka polityka (tj. dokument). . Pisanie wniosków na szkolenia to przetwarzanie danych osobowych, musi byś osoba wyznaczona do ich przetwarzania i jeszcze cooo zgoda osób OSP na je przetwarzanie itp. to malutki skrót co powinno być, mam nadzieje GIODO nie weźmie się za kontrole OSP bo będzie krucho..

GIODO
Posty: 1
Rejestracja: śr 30 sty 2013, 11:44
Status: Offline

Re: Program Remiza

Post autor: GIODO »

Oko Mordoru odwraca się i spogląda na program Remiza oraz na bazy OSP :)

Wojciech Wiewiórowski
Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych

krumar
Posty: 41
Rejestracja: pn 26 lis 2012, 18:33
OSP (gm., woj.): Gładyszów, gm Uście Gorlickie, woi. małopolskie
Status: Offline

Re: Program Remiza

Post autor: krumar »

program remiza jest pomysłem bardzo dobrym sam się pod nim podpisuję i jestem skłonny go u nas wykorzystać pamiętając o ochronie danych osobowych. Coś do programu, - możliwość kopiowania danych np. z exela i worda.

arek_174
Posty: 65
Rejestracja: pt 29 cze 2012, 21:34
OSP (gm., woj.): gm. Przywidz woj. Pomorskie
Status: Offline

Re: Program Remiza

Post autor: arek_174 »

I co dalej z tym programem?
Trwają dalej prace nad nim?
Jeśli będzie ukończony to czekam na informacje :)

osp-zbludowice
Posty: 15
Rejestracja: czw 29 mar 2012, 14:37
OSP (gm., woj.): busko zdroj swietokrzyskie
Kontakt:
Status: Offline

Re: Program Remiza

Post autor: osp-zbludowice »

czekamy czekamy a w przybliżeniu jakie koszty zakupu ?

krumar
Posty: 41
Rejestracja: pn 26 lis 2012, 18:33
OSP (gm., woj.): Gładyszów, gm Uście Gorlickie, woi. małopolskie
Status: Offline

Re: Program Remiza

Post autor: krumar »

czekamy na program???!!!!!! Przyda się w naszych jednostkach. Coś jeszcze odnośnie programu wejście do programu tylko i wyłącznie za pomocą loginu i hasła dostępowego ( możliwość nadawania dostępu dla paru osób - inne loginy i hasła dla każdego - ważne wymóg dot. zabezpieczeń ochrony danych osobowych). Hasło składające się co najmniej z 8 znaków. Dobrze by było, aby baza wymuszała zmianę hasła np. co 1 miesiąc. dobrze by było również tworzenie kopi zapasowych bazy (zgrywanie i później jej przechowywanie).
warto również stworzenie w bazie automatyczną ewidencję osób korzystających z bazy (informacji o odbiorcach którym dane osobowe zostały udostępnione, dacie i zakresie tego udostępnienia).
WW. wynikają z rozporządzenia MSWiA z dnia 29.04.2004 r. w sprawie dokumentacji przetwarzanie danych osobowych .......(Dz. U. Nr 100, poz. 1024)

Może trochę dużo, ale jestem na etapie tworzenia w mojej jednostce dokumentacji o której mowa w ww. rozp. ( polityka bezpieczeństwa i w przypadku wykorzystania programu np. "remiza " - instrukcji zarządzania systemem informat. ......, + upoważnienia do przetwarzania danych itp)

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: Program Remiza

Post autor: Fistach »

osp-zbludowice pisze:czekamy czekamy a w przybliżeniu jakie koszty zakupu ?
Przeczytaj pierwszy post.

krumar
Posty: 41
Rejestracja: pn 26 lis 2012, 18:33
OSP (gm., woj.): Gładyszów, gm Uście Gorlickie, woi. małopolskie
Status: Offline

Re: Program Remiza

Post autor: krumar »

Zabezpieczenia o których pisałem w poprzednio:roll: są niezbędnym minimum w zabezpieczeniu danych osobowych :cry:

osp-zbludowice
Posty: 15
Rejestracja: czw 29 mar 2012, 14:37
OSP (gm., woj.): busko zdroj swietokrzyskie
Kontakt:
Status: Offline

Re: Program Remiza

Post autor: osp-zbludowice »

ok nie doczytałem

marcin_op
Posty: 526
Rejestracja: czw 07 lut 2008, 21:34
Status: Offline

Re: Program Remiza

Post autor: marcin_op »

Widzę że temat ucichł.
A więc może warto zainteresować się tym
http://matsol.pl/produkty/151
Program bardzo ciekawy - i bez wchodzenia na hasło itp.
Można pobrać wersję demo i sobie przetestować, jak dla mnie jest OK i można zgłaszać własne sugestie do producenta jeśli kto by chciał coś inaczej.

Dziadeusz
Posty: 59
Rejestracja: pt 17 lut 2012, 22:24
Status: Offline

Re: Program Remiza

Post autor: Dziadeusz »

Też czekam na ten programik. Praktycznie za darmo a przyda się w każdym OSP ;)

marcin_op
Posty: 526
Rejestracja: czw 07 lut 2008, 21:34
Status: Offline

Re: Program Remiza

Post autor: marcin_op »

Jedyny minus tego programu, że żeby działał w wersji serwerowej - czyli jedna wspólna baza danych z którą łączą się komputery trzeba zainwestować w serwer MS SQL które niestety jeszcze troszkę kosztują.
Więc pozostaje praca jednostanowiskowa. ale i tak warto.

Topic author
taran998
Posty: 7
Rejestracja: ndz 27 sty 2013, 21:33
OSP (gm., woj.): Świdnica, Dolnośląskie
Status: Offline

Re: Program Remiza

Post autor: taran998 »

Witam ponownie Kolegów. Dobra wiadomość ukończony został drugi moduł - akcje, w planach mam ukończenie programu w przeciągu miesiąca półtora ;) więc już nie długo. Widze że temat cieszy się sporym zainteresowaniem za co dziękuję. Postaram się jak najszybciej zamieścić ss z postępów prac.

Tiger
Posty: 124
Rejestracja: czw 18 gru 2003, 13:41
Kontakt:
Status: Offline

Re: Program Remiza

Post autor: Tiger »

marcin_op pisze:Jedyny minus tego programu, że żeby działał w wersji serwerowej - czyli jedna wspólna baza danych z którą łączą się komputery trzeba zainwestować w serwer MS SQL które niestety jeszcze troszkę kosztują.
Więc pozostaje praca jednostanowiskowa. ale i tak warto.
MS SQL Express jest darmowy, obsługuje do 5 userów. Z drugiej strony mało która jednostka ma w remizie sieć, żeby jednocześnie kilka osób pracowało. Najprościej chyba postawić gdzieś komputer i łączyć się do niego zdalnie po jakimś vpn czy innym tunelu, rzadko kiedy więcej niż jedna osoba naraz będzie musiała pracować z programem więc takie (tanie) rozwiązanie zapewne wystarczy.
O!polskie ratownictwo - http://ratownictwo.opole.pl

OSP Hołuczków
Posty: 42
Rejestracja: wt 23 paź 2012, 19:25
OSP (gm., woj.): OSP Hołuczków Gmina Tyrawa Wołoska woj. Podkarpackie
Status: Offline

Re: Program Remiza

Post autor: OSP Hołuczków »

Witam tez jesteśmy chętni skorzystać z tego programu :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat