Program Remiza

Strażak po godzinach

Byłbyś/Byłabyś zainteresowany/a takim programem?

Tak
74
99%
Nie wiem
1
1%
Nie
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 75

Topic author
taran998
Posty: 7
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 27 sty 2013, 21:33
OSP (gm., woj.): Świdnica, Dolnośląskie
Status: Offline

Program Remiza

Post autor: taran998 »

Witam wszystkich druhów. Na początek może się przedstawię. Nazywam się Daniel służę w OSP Świdnica już od 4 lat na co dzień pracuje jako mechanik pojazdowy hobbistycznie zajmuję się elektroniką i programowaniem w różnych językach pasjonuję się zapewne jak Wy strażą.
Postanowiłem założyć ten temat w celu zobaczenia ilu chętnych byłoby na taką aplikację.
Ostatnio w sieci znalazłem program p.t. mOSP który jak na niektóre jednostki kosztuje nie małe pieniądze za które jednostka mogła by kupić jakiś sprzęt. Postanowiłem więc napisać coś podobnego. Program będzie nazywał się "Remiza" bądź "Moja OSP" rozważam też czy udostępnić ten program za darmo czy pobrać symboliczną opłatę w wysokości 12.30zł, choć zapewne wybiorę te pierwszą opcję. Ma to być spore ułatwienie w prowadzeniu dokumentacji którą każda OSP musi posiadać. Jako że u mnie z czasem kiepsko pisze tylko wieczorami ewentualnie w weekend. Puki co mogę się pochwalić że w 80% skończyłem moduł członków.
Założenia:
-Członkowie - wszystko co potrzeba dane teleadresowe, miejsce zatrudnienia/szkoła, badania, wyposażenie, odbyte szkolenia itd.
- Akcje - typy akcji m.innymi: bojowy/fałszywy itd., godzina wyjazdu/powrotu, adres zdarzenia itd.
- Zarząd - skład zarządu OSP, komisja rewizyjna itd.
- Sprzęt - wykaz sprzętu, aktywny/nieaktywny w podziale bojowym
- Tankowanie - ilość zakupionego paliwa itd.
- Księga inwentarzowa - mówi samo przez siebie
Jeżeli macie jakieś propozycje to piszcie a postaram się je wcielić w życie.
poniżej zamieszczę screenshoty z aktualnego postępu prac.
Załączniki
moja osp3.jpg
moja osp3.jpg (151.51 KiB) Przejrzano 6210 razy
moja osp2.jpg
moja osp2.jpg (73.97 KiB) Przejrzano 6210 razy
Moja OSP1.jpg
Moja OSP1.jpg (57.91 KiB) Przejrzano 6210 razy

Danonek
Posty: 153
Rejestracja: pt 19 sie 2011, 20:30
Status: Offline

Re: Program Remiza

Post autor: Danonek »

No to super. Życzę powodzenia :) Osobiście dodałbym jeszcze składki członkowskie, stan konta OSP jak i dane kto ile ma wyjeżdżonych godzin. Oczywiście super byłoby możliwość drukowania pod ekwiwalent oraz rozliczenia paliwa.

Topic author
taran998
Posty: 7
Rejestracja: ndz 27 sty 2013, 21:33
OSP (gm., woj.): Świdnica, Dolnośląskie
Status: Offline

Re: Program Remiza

Post autor: taran998 »

Zapomiałem o tym napisać będą statystyki godzinowe, listy o ekwiwalent i rozliczenia. Oczywiście też będzie opcja drukowania ;)

Danonek
Posty: 153
Rejestracja: pt 19 sie 2011, 20:30
Status: Offline

Re: Program Remiza

Post autor: Danonek »

taran998 pisze:Zapomiałem o tym napisać będą statystyki godzinowe, listy o ekwiwalent i rozliczenia. Oczywiście też będzie opcja drukowania ;)
No to super :)
Awatar użytkownika

bohun
Posty: 192
Rejestracja: śr 24 cze 2009, 08:11
OSP (gm., woj.): (pow. olkuski, małopolskie)
Status: Offline

Re: Program Remiza

Post autor: bohun »

W końcu coś ciekawego by sie pojawiło na rynku za rozsądną cenę. Życze powodzenia i wtrwałości w pisaniu programu.
Awatar użytkownika

damian_osp
Posty: 571
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Program Remiza

Post autor: damian_osp »

Fajne fajne :D
Ciekawym elementem mogłaby być mobilność programu. Wpisane dane podawać do bazy danych na jakimś serwerze i korzystać z tych danych w domu, w straży lub gdzieś indziej :D
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

Danonek
Posty: 153
Rejestracja: pt 19 sie 2011, 20:30
Status: Offline

Re: Program Remiza

Post autor: Danonek »

damian_osp pisze:Fajne fajne :D
Ciekawym elementem mogłaby być mobilność programu. Wpisane dane podawać do bazy danych na jakimś serwerze i korzystać z tych danych w domu, w straży lub gdzieś indziej :D
Na serwerze? W takim wypadku musiałby być dobrze zabezpieczony (ochrona danych osobowych)

Topic author
taran998
Posty: 7
Rejestracja: ndz 27 sty 2013, 21:33
OSP (gm., woj.): Świdnica, Dolnośląskie
Status: Offline

Re: Program Remiza

Post autor: taran998 »

Danonek pisze:
damian_osp pisze:Fajne fajne :D
Ciekawym elementem mogłaby być mobilność programu. Wpisane dane podawać do bazy danych na jakimś serwerze i korzystać z tych danych w domu, w straży lub gdzieś indziej :D
Na serwerze? W takim wypadku musiałby być dobrze zabezpieczony (ochrona danych osobowych)
No właśnie... Zastanawiam się też nad "fizycznym" zabezpieczeniem programu. Bo nie każdy musi mieć dostęp do programu (a nuż może trafić się jakaś szuja). Myślę o przystawce i kartach zbliżeniowych (RFID) bez której osoba nie jest w stanie zalogować się do programu. Co o tym myślicie?

fire45
Posty: 268
Rejestracja: pt 16 gru 2011, 16:43
Status: Offline

Re: Program Remiza

Post autor: fire45 »

Ale kombinacje. Tak, skan siatkówki oka albo badanie DNA.
Koszt programu - 1000zł. Już widzę tłumy klientów.

Topic author
taran998
Posty: 7
Rejestracja: ndz 27 sty 2013, 21:33
OSP (gm., woj.): Świdnica, Dolnośląskie
Status: Offline

Re: Program Remiza

Post autor: taran998 »

Widzę że Kolega ma wielkie pojęcie koszt karty to 2zł 17groszy koszt terminala ok 10-15 zł więc skąd kolegi domniemania?

XCerber
Posty: 421
Rejestracja: czw 31 maja 2012, 12:04
OSP (gm., woj.): Pinczyn, Zblewo, Pomorskie
Status: Offline

Re: Program Remiza

Post autor: XCerber »

albo paru urzytkownikow z roznym dostepem do zmiany danych: administrator wszystko, ktos tam inny wszystko ale bez zgrzebania w pieniadzach, inny znowu do czego innego itp.

mysle ze zabezpiecznie haslem kazdego uzytkowinka by wystarczylo.

fire45
Posty: 268
Rejestracja: pt 16 gru 2011, 16:43
Status: Offline

Re: Program Remiza

Post autor: fire45 »

taran998 pisze:Widzę że Kolega ma wielkie pojęcie koszt karty to 2zł 17groszy koszt terminala ok 10-15 zł więc skąd kolegi domniemania?
Wytłumacz mi, po co Ci te karty? Po co wymyślasz takie kosmiczne rodzaje zabezpieczeń?

Topic author
taran998
Posty: 7
Rejestracja: ndz 27 sty 2013, 21:33
OSP (gm., woj.): Świdnica, Dolnośląskie
Status: Offline

Re: Program Remiza

Post autor: taran998 »

fire45 pisze:
taran998 pisze:Widzę że Kolega ma wielkie pojęcie koszt karty to 2zł 17groszy koszt terminala ok 10-15 zł więc skąd kolegi domniemania?
Wytłumacz mi, po co Ci te karty? Po co wymyślasz takie kosmiczne rodzaje zabezpieczeń?
Ponieważ cenie sobie prywatność danych osobowych. Poza tym nie jest przesądzone że program będzie z tym na stałe zintegrowany może to będzie po prostu opcja.

arek_174
Posty: 65
Rejestracja: pt 29 cze 2012, 21:34
OSP (gm., woj.): gm. Przywidz woj. Pomorskie
Status: Offline

Re: Program Remiza

Post autor: arek_174 »

Jeśli ten program będzie gotowy to jetem zainteresowany aby go mieć jak najszybciej.
Mam nadzieję że znajdzie się tam zakładka dla gospodarza z tabelą członków osp i kto ma pobrane jakie wyposarzenie osobiste (koszarówki), oraz ogólnie ile czego gospodarz posiada na stanie czyli koszarówki, nomexy czy buty a nawet węże w boksie.

Danonek
Posty: 153
Rejestracja: pt 19 sie 2011, 20:30
Status: Offline

Re: Program Remiza

Post autor: Danonek »

arek_174 pisze:Jeśli ten program będzie gotowy to jetem zainteresowany aby go mieć jak najszybciej.
Mam nadzieję że znajdzie się tam zakładka dla gospodarza z tabelą członków osp i kto ma pobrane jakie wyposarzenie osobiste (koszarówki), oraz ogólnie ile czego gospodarz posiada na stanie czyli koszarówki, nomexy czy buty a nawet węże w boksie.
Też ciekawy pomysł. Ale nie przesadzajmy jakieś zabezpieczenie hasłem by wystarczyło. Po co komplikować sobie życie?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat