Studia na SGSP.

Strażak po godzinach

Topic author
Jakob
Posty: 9
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 31 mar 2013, 12:58
OSP (gm., woj.): Łódzkie Łódzkie
Status: Offline

Studia na SGSP.

Post autor: Jakob »

Czołem Druhowie! :)
Jestem w ostatniej klasie technikum, stoję przed wyborem studiów. Działam w małej OSP i chciałbym moje hooby rozwijać, a w przyszłości może uda się, aby tym hobby była praca, czyli służba w Straży Pożarnej.
Myślę o SGSP. Wiem, że jest ciężko się dostać, ale z racji profilu jaki teraz kończę ( informatyk ) będę zdawał fizykę na maturze. Jeśli nie dostanę się do SGSP, to pójdę na politechnikę
Mam kilka pytań, do osób wtajemniczonych.
Jak wyglądają studia na SGSP? Studenci są skoszarowani, mogą wracać na weekendy do domu? Czy tak jak w wojsku, mam zapewniony akademik, umundurowanie i wyżywienie, czy sam za to płacę? Czy możecie opisać jak wygląda tydzień szkoły w SGSP?

Pozdrawiam! :)

maniekosp
Posty: 10
Rejestracja: ndz 10 mar 2013, 15:01
Status: Offline

Re: Studia na SGSP.

Post autor: maniekosp »

Dołączam się do prośby kolegi bo mam identyczną sytuacje tylko inny profil technikum.

Ja mam pytanie o chemie i fizykę czy jest możliwość nie zdawania ich na maturze a później je zdawać na jakiś testach rekrutacyjnych?
A jeśli ktoś miałby wiedze to mniej więcej jakie wyniki(chodzi głównie o sprawnościówke) dają możliwość dostania się?

Topic author
Jakob
Posty: 9
Rejestracja: ndz 31 mar 2013, 12:58
OSP (gm., woj.): Łódzkie Łódzkie
Status: Offline

Re: Studia na SGSP.

Post autor: Jakob »

@maniek
Pewnie chociaż jeden z tych przedmiotów trzeba dobrze zdać na maturze, dodatkowo jeszcze są wstępne egzaminy. Tyle wiem :)

FigoFagot
Posty: 3
Rejestracja: pt 03 sty 2014, 20:54
OSP (gm., woj.): OSP Kraków małopolskie
Status: Offline

Re: Studia na SGSP.

Post autor: FigoFagot »

ciekawe

Sol
Posty: 6
Rejestracja: śr 15 sty 2014, 20:38
OSP (gm., woj.): Ostrzeszów, wielkopolskie
Lokalizacja: Ostrzeszów/Poznań
Status: Offline

Re: Studia na SGSP.

Post autor: Sol »

Właśnie, przydałby się ktoś, kto mógłby opowiedzieć pare zdań, jak to wygląda od środka ;)
Z moich poszukiwań wynika, że studia na SGSP dla strażaków w służbie kandydackiej są skoszarowane, masz bezpłatny akademik, co wynika ze specyfiki studiów, a na youtubie masz fajny film instruktażowy co do toru przeszkód.

varadero112
Posty: 1
Rejestracja: śr 05 lut 2014, 18:42
OSP (gm., woj.): peclaw, dolnoslaskie
Status: Offline

Re: Studia na SGSP.

Post autor: varadero112 »

witam ;) ja to już na 100% stratuję, w zeszłem roku, trochę na "nieświadomce" do tego podszełem i startowałem tylko z rozszerzoną matematyką ...no jak już zaliczyłem "małpi gaj" czyli ten tor przeszkód, (miałem dobry czas, a jakoś szczególnie bardzo wysportowany nie jestem), to poźniej poszliśmy na basen, tam wiadomo 2x25 w mniej nij 90 sek, udało się ! jednak był ten jeden mankament nie miałe chemi/fizyki na maturze, dlatego w tym roku wracam ! na maturze zdaję fizykę rozszerzoną i matematykę poprawiam, z tego co wiem, to żeby się dostać trzeba mnieć około 60% z matematyki, 50% z fizyki no i język obcy odgrywa ważną rolę, bo ma przelicznik 0.5 :) to jest takie minimum, wiadomo, że te proporcje różnie się każdemu będą rozkładać, to taki przykład jest :)
załóżmy, że dostajemy się do SGSP ! super, gratulacje :) ale wakacje spędzamy już w na poligonie zwanym "zamczyskiem" tam z tych 110 osób, które zostają przyjęte odpada jeszcze około 5 :) (te liczyby są bardzo ogólne, tak żeby nam szarym ludzią jakoś to uzmysłowić, jak to mniej wiecej wygląda :) )

...przed startem na torze miałem chłopaka przed sobą, był zwolniony z pisania matury z fizyki za olimpiady, no jak fizyk to i z matmy musi być dobry, mówię sobie: ten gość już jest w tej szkole, okazało się, że mimo iż był super wysportowany, poległ na wymyku/odmyku :) (co to jest ? oglądnijcie na youtube. )

...a co do lekarzy ? jedna wielka niewiadoma :( mówią o nienagannym stanie zdrowia ...hmm każdy ma jakiś uraz, jakąś wadę ...nie wiem jak to wygląda :( może ktoś był juz na takich badaniach ??

pozdrawiam :)

devotion20
Posty: 3
Rejestracja: czw 06 lut 2014, 01:19
OSP (gm., woj.): OSP Kraków małopolskie
Status: Offline

Re: Studia na SGSP.

Post autor: devotion20 »

interesting

blackbubuPq9
Posty: 5
Rejestracja: pt 07 lut 2014, 16:24
Status: Offline

Re: Studia na SGSP.

Post autor: blackbubuPq9 »

Chodzi głównie o to, żebyś był w stanie wykonywać zawód, to wszystko. Jak możesz biegać, nie masz astmy, nie jesteś ślepy, chorobliwie otyły czy psychicznie chory, to nie masz się co martwić :wink: Tak, jak w policji i wojsku.

ceZikowski
Posty: 3
Rejestracja: sob 08 lut 2014, 00:38
OSP (gm., woj.): OSP Kraków małopolskie
Status: Offline

Re: Studia na SGSP.

Post autor: ceZikowski »

hehe dobre :D
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat