PROBLEM Z SKANEREM CZĘSTOTLIWOŚCI !!

Strażak po godzinach

Topic author
bartekmdp
Posty: 12
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 29 sty 2014, 23:17
Status: Offline

PROBLEM Z SKANEREM CZĘSTOTLIWOŚCI !!

Post autor: bartekmdp »

Witam kupiłem SKANER CZĘSTOTLIWOŚCI UNIDEN UBC69XLT-2 i nie wiem jak skanować kp PSP Poddębice. Nie wiem jak wbić częstotliwość . Proszę o podanie częstotliwości kp PSP Poddębice i wskazówki jak obsługiwać ten sprzęt . Dziękuję i Pozdrawiam

Kamis
Posty: 184
Rejestracja: sob 11 lut 2012, 22:45
Status: Offline

Re: PROBLEM Z SKANEREM CZĘSTOTLIWOŚCI !!

Post autor: Kamis »

Nie wiem jak obsługiwać skaner, ale co do częstotliwości to wystarczy użyć google, mi to zajęło 30 sekund.... http://giller.pl/radioscanner/strony/sluzby/psp.html
STAR POWER
Awatar użytkownika

momek4
Posty: 8
Rejestracja: ndz 15 maja 2011, 21:56
OSP (gm., woj.): Dobrzyjałowo Podlaskie
Status: Offline

Re: PROBLEM Z SKANEREM CZĘSTOTLIWOŚCI !!

Post autor: momek4 »

Ja dodam tylko od siebie, że takie skanery są nielegalne, aczkolwiek z własnego doświadczenia wiem, że używane przez wiele osób...

sloikk
Posty: 282
Rejestracja: wt 11 paź 2011, 20:13
OSP (gm., woj.): Kuźnica Grabowska
Status: Offline

Re: PROBLEM Z SKANEREM CZĘSTOTLIWOŚCI !!

Post autor: sloikk »

momek4 - kolejny oświecony się znalazł... przeczytaj sobie i zapamiętaj raz na zawsze

Kod: Zaznacz cały

"Szanowny Panie, 

W związku z zapytaniem dotyczącym nasłuchiwania rozmów radiowych prowadzonych przez Policję, Straż Miejską lub innych służb ratowniczych, Departament Zarządzania Zasobami Częstotliwości informuje, co następuje: 

Zgodnie z art. 144 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2004 r. Nr 171, poz. 1800 z późn. zm.), nie wymaga pozwolenia używanie urządzeń radiowych przeznaczonych wyłącznie do odbioru. 

Należy jednak zwrócić uwagę na przepisy art. 159 i 160 ustawy Prawo telekomunikacyjne, które można odnieść do zagadnienia używania urządzenia radiowego umożliwiającego odbiór w zakresach częstotliwości przeznaczonych dla służb radiokomunikacyjnych, które prowadzą przekaz informacji nieprzewidzianych do publicznego odbioru. 

Celem tych przepisów jest ochrona informacji przeznaczonych dla indywidualnego odbiorcy. Prawo telekomunikacyjne zakazuje dalszego przekazywania informacji odebranych przez osobę, nieuprawnioną. Stosownie do art. 160 ust. 3 osoba, która korzystając z urządzenia radiowego lub końcowego, zapoznała się z komunikatem dla niej nieprzeznaczonym, jest obowiązana do zachowania tajemnicy telekomunikacyjnej. Z wyjątkiem przypadków określonych ustawą, ujawnianie lub przetwarzanie treści albo danych objętych tajemnicą telekomunikacyjną narusza obowiązek zachowania tajemnicy telekomunikacyjnej. 

Zwrócić również należy uwagę na treść przepisu art. 267 k.k., który stanowi, że ten kto bez uprawnienia uzyskuje informację dla niego nie przeznaczoną, podłączając się do przewodu służącego do przekazywania informacji lub przełamując elektroniczne, magnetyczne albo inne szczególne jej zabezpieczenie, a także ten kto w celu uzyskania informacji, do której nie jest uprawniony, zakłada lub posługuje się urządzeniem podsłuchowym, wizualnym albo innym urządzeniem specjalnym podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Tej samej karze podlega, kto informację uzyskaną w sposób określony powyżej ujawnia innej osobie. 

Podkreślić należy, że uzyskanie informacji nadawanych za pośrednictwem fal radiowych, telewizyjnych czy sygnału satelitarnego, nawet jeżeli jest dokonywane w paśmie zastrzeżonym, nie stanowi realizacji znamion z art. 267 § 1, chyba że odbiór tak nadawanych informacji uzależniony był od przełamania określonego kodu zabezpieczającego czy też posiadania specjalnego urządzenia odbiorczego. Pojęcie "urządzenie specjalne" obejmuje wszelkie urządzenia w sposób specjalny przystosowane do uzyskiwania informacji zabezpieczonych przed dostępem osób postronnych (dekodery). Nie mają charakteru urządzenia specjalnego wszelkie takie urządzenia służące do uzyskiwania informacji, które mają charakter urządzeń powszechnie dostępnych, nawet jeżeli sposób lub okoliczności ich użycia noszą znamiona naruszenia dóbr osobistych osoby, której dotyczą uzyskane informacje. por. Komentarz do art. 267 kodeksu karnego (Dz.U.97.88.553), [w:] A. Barczak-Oplustil, G. Bogdan, Z. Ćwiąkalski, M. Dąbrowska-Kardas, P. Kardas, J. Majewski, J. Raglewski, M. Rodzynkiewicz, M. Szewczyk, W. Wróbel, A. Zoll, Kodeks karny. Część szczególna. Tom II. Komentarz do art. 117-277 k.k., Zakamycze, 2006, wyd. II. 

Pozdrawiam serdecznie 
Małgorzata Skrzeczyńska 
Gabinet Prezesa 
Urząd Komunikacji Elektronicznej 
ul. Kasprzaka 18/20, 01-211 Warszawa 

Topic author
bartekmdp
Posty: 12
Rejestracja: śr 29 sty 2014, 23:17
Status: Offline

Re: PROBLEM Z SKANEREM CZĘSTOTLIWOŚCI !!

Post autor: bartekmdp »

wszystko dobrze znam częstotliwość ale gdy wbijam 149,025 częstotliwość to niestety nawet error nie wyskakuje :/

strazaksam998
Posty: 67
Rejestracja: pt 03 sty 2014, 21:27
OSP (gm., woj.): woj. Lubelskieee
Status: Offline

Re: PROBLEM Z SKANEREM CZĘSTOTLIWOŚCI !!

Post autor: strazaksam998 »

ustaw sobie tą częstotliwość albo kilka i na skanowanie i czekaj, przecież psp przeważnie nie gada co godzine tylko jak jest wezwanie. A antene masz oryginalną od skanera czy zewnetrzną?

Topic author
bartekmdp
Posty: 12
Rejestracja: śr 29 sty 2014, 23:17
Status: Offline

Re: PROBLEM Z SKANEREM CZĘSTOTLIWOŚCI !!

Post autor: bartekmdp »

mam oryginalną.

strazaksam998
Posty: 67
Rejestracja: pt 03 sty 2014, 21:27
OSP (gm., woj.): woj. Lubelskieee
Status: Offline

Re: PROBLEM Z SKANEREM CZĘSTOTLIWOŚCI !!

Post autor: strazaksam998 »

a jak daleko jest psp od Ciebie? Na oryginalnej antenie możesz słyszeć dyspozytora ale z wozami może być ciężko. Musiał byś sobie zrobić zewnętrzną antene.

Topic author
bartekmdp
Posty: 12
Rejestracja: śr 29 sty 2014, 23:17
Status: Offline

Re: PROBLEM Z SKANEREM CZĘSTOTLIWOŚCI !!

Post autor: bartekmdp »

Od kp PSP mam 10 km .

Topic author
bartekmdp
Posty: 12
Rejestracja: śr 29 sty 2014, 23:17
Status: Offline

Re: PROBLEM Z SKANEREM CZĘSTOTLIWOŚCI !!

Post autor: bartekmdp »

zrobić ale jak ? to jest ta antena na pasmo 2 m ?
Awatar użytkownika

momek4
Posty: 8
Rejestracja: ndz 15 maja 2011, 21:56
OSP (gm., woj.): Dobrzyjałowo Podlaskie
Status: Offline

Re: PROBLEM Z SKANEREM CZĘSTOTLIWOŚCI !!

Post autor: momek4 »

sloikk pisze:momek4 - kolejny oświecony się znalazł... przeczytaj sobie i zapamiętaj raz na zawsze
Czyli jeżeli dobrze rozumiem? Przytoczę pewną sytuację. Zatrzymuje mnie policja, policjant zauważa, że mam nasłuch i czepiają się do mnie, że to nielegalne itp.a z tego co Ty wkleiłeś wnioskuję, że jest to legalne. Czyli mogę się podeprzeć tymi paragrafami? I legalnie jeździć z nasłuchem? Bo jakoś do końca jestem nie przekonany.

Topic author
bartekmdp
Posty: 12
Rejestracja: śr 29 sty 2014, 23:17
Status: Offline

Re: PROBLEM Z SKANEREM CZĘSTOTLIWOŚCI !!

Post autor: bartekmdp »

Proszę pomóżcie wydałem 260 zł i leży :/
Awatar użytkownika

GLM
Posty: 478
Rejestracja: wt 30 sie 2011, 16:15
OSP (gm., woj.): Długa Koscielna
Status: Offline

Re: PROBLEM Z SKANEREM CZĘSTOTLIWOŚCI !!

Post autor: GLM »

Mi zrobił znajomy elektronik coś takiego i działa na tym wynalazku - drut stalowy ocynkowany 2 mm. prosty , długość od czarnej blaszki ma byc 49 cm.(to jest ważne)!!! wiadomo mocowanie jak najwyżej dachu np do komina i min. 0,5 m od metalowych pokryć dachowych i w miarę żeby była antena w pionie :arrow: http://www.fotoszok.pl/show.php/1880755 ... 7.jpg.html :arrow: http://www.fotoszok.pl/show.php/1880754 ... 6.jpg.html :arrow: http://www.fotoszok.pl/show.php/1880753 ... 5.jpg.html drut ten stalowy jest przylutowany do środka wtyczki ,ekran do obudowy
Ostatnio zmieniony pn 03 lut 2014, 18:18 przez GLM, łącznie zmieniany 1 raz.
Święty Florianie patronie nasz ,miej w opiece naszą Straż

Topic author
bartekmdp
Posty: 12
Rejestracja: śr 29 sty 2014, 23:17
Status: Offline

Re: PROBLEM Z SKANEREM CZĘSTOTLIWOŚCI !!

Post autor: bartekmdp »

Czyli jak zrobie taka antene to będzie wszystko ok ? Tylko dlaczego gdy wbijam częstotliwośc i klikam scan to nic nie wyszukuje ? :/
Awatar użytkownika

GLM
Posty: 478
Rejestracja: wt 30 sie 2011, 16:15
OSP (gm., woj.): Długa Koscielna
Status: Offline

Re: PROBLEM Z SKANEREM CZĘSTOTLIWOŚCI !!

Post autor: GLM »

Powinno grac wszystko , wcale nie musisz skanować ustaw na swoje PSK i czekaj aż coś się będzie działo. Na pewno PSK powinno lecieć czysto , a z wozami to różnie bywa zależy od ich radia i gdzie stoi samochód np. (pod drutami ) powinneś też słyszeć inne służby typ. Policja czy karetka , tylko z tym że oni też nie nadają co chwilę . Sprawdzi też połączenia wtyczek przy kablu jak po lutowane czy nie ma zwarcia ( gorący/ekran) ja ustawiam na 149.XXX PSK i jest ok. skanuje od 140.000-180.000. Sprawdzi też swoje z radiem ze Straży typu. nasobna
Święty Florianie patronie nasz ,miej w opiece naszą Straż
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat