Fajne, świetne, super

Strażak po godzinach
Awatar użytkownika

Thomas
Posty: 19
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 12 wrz 2012, 17:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Status: Offline

Re: Fajne, świetne, super

Post autor: Thomas »

firerun pisze:Wystarczy wprowadzić minimalną ilość znaków odpowiedzi. Czasami to może być nieco problematyczne, ale na pewno trochę takie osoby odstraszy:) na wielu forach minimum to 180 znaków.
Kłopot w tym, że nie da się ustawić minimum tylko dla Hyde Park czy jakiegokolwiek innego pojedynczego działu. W tym systemie można ustawić minimalną liczbę znaków do całości forum. Nie wiem czy istnieje moduł pozwalający indywidualnie działom przydzielać minimalną liczbę znaków.
Nie ma też udostępnionego użytkownikowi licznika znaków, co z praktyki powiem, jest piekielnie denerwujące. Brak licznika nie jest zauważalny, kiedy ustawi się znaczną maksymalną liczbę znaków w poście, co zapewne tak tutaj jest zrobione.
Przejrzałem z ciekawości Panel administratora i pod tym kątem nie za bardzo można ustawić system sensownie. Jeśli ktoś się uprze, to skopiuje 31 razy słowo "super" i minimalną liczbę znaków spełni. Kłopot może pojawić się przy publikacji pojedynczych linków czy obrazów, bo to też znaki. Twoje rozwiązanie by można przetestować, ale nie z takim dużym ograniczeniem, aby linki wchodziły, a np. 3 wyrazy dawałyby za mało znaków. Zgadzam się w pełni z Tobą, że jest to problematyczne.
Nasuwa mi się taka koncepcja przy założeniu, że to nowi użytkownicy (głównie bardzo młodzi), aby nabić sobie licznik postów stosują jednowyrazowe odpowiedzi. Jeśli w głównej mierze by tak było, to w ustawieniach forum jest szeroki wachlarz ustawień dotyczących grup i ich uprawnień. Może dobrym rozwiązaniem byłoby uruchomić grupę Nowi użytkownicy, która i tak jest predefiniowana.
Obrazek
Wystarczy ją włączyć, i ustalić po ilu postach przechodzi się do hierarchii Zarejestrowanych użytkowników.
Obrazek
Następnie, aby to miało jakiś sens, przypisać odpowiedni zestaw uprawnień (skorzystać z gotowego lub stworzyć własny).
Obrazek
W zestawie można np. zadeklarować, że publikacja postów Nowych użytkowników musi przejść akceptację przez Administratorów czy Moderatorów (tutaj grupa odpowiadająca za akceptację wpisów może być dowolna byle miała odpowiednie uprawnienia).
Obrazek
Jednak czytałem, że tutaj ta sfera raczej działa ospale. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć specjalną grupę i powołać odpowiednie osoby, które by pełniły rolę Moderatora kolejki.
Można też w Panelu administratora wypełnić kolejno do działów pola w sekcji Regulamin działu. Komunikaty i sugestie pojawiałyby się pod tytułem tematu.
Obrazek
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat