Pierwsza pomoc

Strażak po godzinach

Topic author
kamillo
Posty: 12
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 22 lip 2014, 11:05
Status: Offline

Pierwsza pomoc

Post autor: kamillo »

Cześć. Pomyślałem sobie, że fajnie byłoby jeszcze bardziej upowszechnić pierwszą pomoc, chociaż i teraz nie jest najgorzej. Chce stworzyć stronkę z jakimiś prostymi filmikami instruktażowymi - co Wy na to? Ewentualnie zdjęcia co robić krok po kroku. Tylko... czy to zastąpi ćwiczenia na fantomach? Proszę o jakieś konstruktywne uwagi! Dziś, kiedy wiele osób ma smartfony, może będzie łatwiej dotrzeć z takim przekazem? No sam nie wiem. Sama stronka pewnie będzie się opierała na jakimś szablonie (coś jak to) albo po prostu będzie w formie bloga - jeszcze nie wiem. Najważniejsze żeby było przejrzyście i czytelnie, reszta nie jest dla mnie aż taka istotna. Czy to Waszym zdaniem dobry pomysł?
Awatar użytkownika

Piki
Posty: 39
Rejestracja: sob 26 kwie 2014, 13:15
Kontakt:
Status: Offline

Re: Pierwsza pomoc

Post autor: Piki »

Pomysł bardzo dobry. Trzeba rozpowszechniać tego typu wiedzę i naukę, może się ona przydać w każdej chwili i w każdym miejscu. Zdjęcia są ok, ale może warto byłoby nagrać filmiki z opisem wykonywanych czynności.

Marcin Latek
Posty: 52
Rejestracja: sob 09 lut 2013, 00:17
OSP (gm., woj.): OSP Koluszki (gm. Koluszki, woj. Łódzkie)
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:
Status: Offline

Re: Pierwsza pomoc

Post autor: Marcin Latek »

Pomysł dobry ale myślę że jeśli chodzi o telefony i tablety są już podobne aplikacje dostępne do pobrania za darmo, jeśli chodzi o samą stronę to też już takie są, oczywiście można spróbować ale nie wiem czy to coś da.
Nawet jak by się już zrobiło taką stronę trzeba by ją jakoś reklamować, ale gdyby się udało to trzeba by aktualizować wiadomości, zaciekawić czymś odwiedzających, itp.
Na początek proponuję jakiś blog albo filmy instruktażowe na youtube.
W każdym razie jest to świetna inicjatywa, i życzę powodzenia przy realizacji. :D

sarsakk
Posty: 3
Rejestracja: czw 21 maja 2015, 12:45
Status: Offline

Re: Pierwsza pomoc

Post autor: sarsakk »

Może trzeba udarzyć w reklamę aby ludzie chcieli z tego korzystać?

Stworek
Posty: 268
Rejestracja: wt 04 kwie 2017, 08:35
Status: Offline

Re: Pierwsza pomoc

Post autor: Stworek »

Kursy z pierwszej pomocy są bardzo ważne - właściwie każdy obywatel powinien odbyć taki kurs. A co do ośrodków, słyszałam, że ten kurs pierwszej pomocy w Krośnie prowadzony jest na wysokim poziomie. Myślę, że warto skontaktować się z nimi, jeżeli myślimy o odbyciu takiego szkolenia i mamy trochę czasu.

Agniecha89r
Posty: 156
Rejestracja: czw 21 kwie 2022, 13:34
Status: Offline

Re: Pierwsza pomoc

Post autor: Agniecha89r »

Ja polecam firmę bhp dla Ciebie, która organizowała dla nas szkolenie z zasad pierwszej pomocy. Wszystko odbyło się bardzo profesjonalnie i co najważniejsze skutecznie. Wszyscy dobrze przyswoiliśmy wiedzę, którą potem przełożyliśmy w praktykę. Świetny kurs!
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat