Remont OSP

Strażak po godzinach

Topic author
Marcin Latek
Posty: 52
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: sob 09 lut 2013, 00:17
OSP (gm., woj.): OSP Koluszki (gm. Koluszki, woj. Łódzkie)
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:
Status: Offline

Remont OSP

Post autor: Marcin Latek »

1 Sprawa:
Szukam pomysłów na nowoczesną salę pamięci w starym stylu (połączenie starego i nowego).

2 sprawa:
Czy są jakieś dotacje na remont remizy ?

3 i ostatnia sprawa:
Czy macie jakieś ciekawe pomysły na pomalowanie ścian w świetlicy (linki i foto. miło widziane).

Niestety mamy dość mały budżet więc proszę o w miarę tanie rozwiązania, z góry dzięki za pomoc :)
Awatar użytkownika

Jarek
Posty: 308
Rejestracja: wt 28 gru 2010, 12:44
OSP (gm., woj.): Dolice (Gmina Dolice, woj. Zachodniopomorskie)
Status: Offline

Re: Remont OSP

Post autor: Jarek »

Co do 1. to nie wiele Ci pomożemy jesli nie wiemy co już masz. Chodzi mi o to, że żeby doradzić musiałbym zobaczyć waszą remizę, minimum na foto, żeby podpowiedzieć wam co ciekawego można zrobić:)

Co do 2. To są dofinansowania np. ze ZOSP, ale max 5 tysięcy, musisz popytać w twoim ZW ZOSP, albo sprawdzić na stronce.
Tu Ci mogę jeszcze podpowiedzieć, jak zrobiliśmy my remont naszej remizy, otóż, udaliśmy się do gminy, zaprosiliśmy włodarzy i pokazaliśmy im jak jest. Było kiepsko, bo tynki spadały, rozwalone ściany itp. Przedstawiliśmy im nasz pomysł, zakres prac jakie chcemy wykonać i ustaliliśmy że Gmina zakupi dla nas materiały na remont, a wszelkie prace wykonamy sami. W ramach "Czynu społecznego". Całość inwestycji podzieliliśmy na kilka etapów, w których kolejno mieliśmy remontować kolejne pomieszczenia. W tej chwili, ze względu na to że w poprzednim roku wpadł nam projekt przebudowy SLRchem na SLRt, to przełożyliśmy dokończenie II Etapu na ten rok, jesteśmy już za pólmetkiem i z taką współpracą z gminą wiem, że w tym roku damy radę. Kolejnym etapem ma być podjazd, ale koszta tej inwestycji są ogromne :( Zobaczymy budżet na przyszły rok.

Co do 3. z pomysłów podrzucam Ci nasze rozwiązanie, z sali wykładowo - szkoleniowej:) www.facebook.pl/OSPDOLICE
Trzeba trochę pokopać w galerii zdjęć bo remont tej sali był w 2012 :)
W razie pytań chętnie pomogę :)
Awatar użytkownika

operacyjny998
Posty: 7
Rejestracja: pn 18 sie 2014, 19:23
Status: Offline

Re: Remont OSP

Post autor: operacyjny998 »

1. Ja to widzę tak: na środku ściany gablota na sztandar [jak macie oczywiście] podświetlona. przez środek sali jakiś stół z krzesłami. Po prawej dajcie gabloty podświetlone na stare rzeczy, a po lewej dajcie na nowe eksponaty. Zróbcie półmrok w pomieszczeniu. Idealna atmosfera na pogadanki dla dzieci o straży i historii ;)
Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat