Jaki wózek widłowy?

Strażak po godzinach

Albercik23
Posty: 38
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 03 lip 2017, 01:32
Status: Offline

Re: Jaki wózek widłowy?

Post autor: Albercik23 »

Jeśli chodzi o wózki widłowe, to z tego co wiem Linde ma bardzo wydajne sprzęty. Wynajmowaliśmy jakiś czas temu dwa modele z tej firmy (akurat w firmie CWW Blum - polecam swoją drogą) i przyznam szczerze, że wszystko bardzo spoko wyszło. ;)

piotrek1234
Posty: 153
Rejestracja: ndz 15 sie 2021, 22:19
OSP (gm., woj.): Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie
Status: Offline

Re: Jaki wózek widłowy?

Post autor: piotrek1234 »

A myśleliście o wynajmie wózka widłowego do waszej firmy chociażby na początek? Też miałem taki problem, ale znalazłem bardzo fajny artykuł na stronie http://www.budnet.pl/7_popularnych_pyta ... zytaj.html z którego dowiedziałem się o co pytać rozmawiając z firmą, która zajmuje się wynajmem wózków. Warto dowiedzieć się o okres wynajmu, cenę czy rodzaj sprzętu.

nosleep
Posty: 585
Rejestracja: śr 17 lut 2016, 16:11
Status: Offline

Re: Jaki wózek widłowy?

Post autor: nosleep »

Niezależnie jaki wózek widłowy wybierzecie będziecie musieli zrobić na niego uprawnienia. Nie można kierować wózkiem bez takich uprawnień. Kursy na operatorów wózków widłowych organizowane są przez ośrodek szkolenia https://www.karfast.pl/. Tu możecie skorzystać z kursów prowadzonych przez bardzo doświadczonych instruktorów. Kurs składa się z części teoretycznej i praktycznej i zakończony jest egzaminem.

Astra80
Posty: 278
Rejestracja: pt 08 lip 2016, 23:11
Status: Offline

Re: Jaki wózek widłowy?

Post autor: Astra80 »

Wszystko zależy jaki masz magazyn. W zamkniętych pomieszczeniach o słabej wentylacji warto wybrać wózek elektryczny widłowy. Taki wózek nie wytwarza spalin, więc można bezpiecznie nim pracować przez wiele godzin. Ponadto jest cichy, zwrotny i łatwo się nim kieruje. Doskonale sprawdzi się w wąskich przejściach, łatwo układa towar na regałach czy w samochodach dostawczych. Tu sadurski.com/wozek-widlowy/ znajdziecie więcej informacji o tego typu wózkach.

elabarbara
Posty: 1578
Rejestracja: wt 23 maja 2017, 14:55
Status: Offline

Re: Jaki wózek widłowy?

Post autor: elabarbara »

Hm tak sobie myślę, że na rodzajach wózków widłowych to ja się nie znam. Niemniej jednak te automatyczne mocno skracają czas pracy i pozwalają na zaoszczędzenie mocy przerobowej. Moim zdaniem warto o tym pomyśleć. A poza tym, to na pewno regały paletowe amrack wam się przydadzą, no i sprawdzą jak trzeba.

regina
Posty: 847
Rejestracja: sob 24 paź 2015, 20:54
Status: Offline

Re: Jaki wózek widłowy?

Post autor: regina »

Jest spory wybór jeśli chodzi o wózki widłowe, ale pamiętajcie, że na pewno przydatne będą jeszcze wózki magazynowe dwukołowe . Są one zdecydowanie łatwiejsze w manewrach, więc przy mniejszej powierzchni one zdecydowanie lepiej się sprawdzą

Wandka
Posty: 1058
Rejestracja: ndz 02 lip 2017, 11:43
OSP (gm., woj.): poznań, wielkopolskie
Status: Offline

Re: Jaki wózek widłowy?

Post autor: Wandka »

Każdy operator wózka widłowego powinien oczywiście posiadać odpowiednie uprawnienia, a co za tym idzie powinien mieć też odpowiedni poziom wiedzy i umiejętności. Na pewno musi na przykład wiedzieć, jak dobrze odczytywać wykres udźwigu wózka widłowego. Dzięki temu możliwa będzie do określenia stateczność wózka widłowego, a jest to naprawdę ważny parametr.

Fryderyk
Posty: 397
Rejestracja: pn 19 wrz 2022, 15:44
Status: Offline

Re: Jaki wózek widłowy?

Post autor: Fryderyk »

Ja wychodzę z założenia, że jeśli chodzi o dobór maszyn do firmy, to zawsze trzeba stawiać na jak najbardziej sprawdzonych dostawców. Dzięki temu będziecie w stanie uniknąć nieprzewidzianych sytuacji podczas użytkowania chociażby wózków widłowych. Ja czytałem o polskiej firmie Gizo i wydaje mi się to korzystnym wyborem. Poza wynajmem maszyn, oferują również bezproblemowy dostęp do części zamiennych i serwis, co może okazać się w wielu przypadkach niezwykle cenne. Ktoś z Was miał już może okazję współpracować z nimi?

nosleep
Posty: 585
Rejestracja: śr 17 lut 2016, 16:11
Status: Offline

Re: Jaki wózek widłowy?

Post autor: nosleep »

Pamiętajcie o tym, że aby prowadzić wózek widłowy trzeba mieć odpowiednie uprawnienia. Osoby, które robią to bez nich, powinny wiedzieć czym grozi jazda wózkiem widłowym bez uprawnień. Konsekwencje mogą poważnie dotknąć nie tylko właściciela firmy, ale także pracownika, na którego może zostać nałożona między innymi kara finansowa.

Umberto45
Posty: 4
Rejestracja: pt 04 lis 2022, 09:50
Status: Offline

Re: Jaki wózek widłowy?

Post autor: Umberto45 »

Moim zdaniem to bardzo dobry pomysł, bardzo lubię takie rozwiązania

usagi
Posty: 350
Rejestracja: pt 12 maja 2017, 15:10
Status: Offline

Re: Jaki wózek widłowy?

Post autor: usagi »

Jeśli chodzi o wybór wózka widłowego to myślę, ze warto w tej kwestii zaufać profesjonalistom. Ciekawą ofertę znajdziecie na pewno w sklepie https://d-h.com.pl/. Duży wybór, najlepsza jakość, rozsądne ceny. Oferują tez części zamienne, serwis oraz organizują kursy na operatorów. Uczciwa i solidna firma a do tego sprawna realizacja zamówień.

lasior
Posty: 279
Rejestracja: pn 04 kwie 2016, 18:02
OSP (gm., woj.): ochotnicza straż pożarna chojnice
Status: Offline

Re: Jaki wózek widłowy?

Post autor: lasior »

Skoro piszecie o częściach zamiennych do wózków widłowych, to sprawdźcie ofertę Gaparts z siedzibą w Olsztynie lub w sklepie www https://www.gaparts.pl/ Części oryginalne i zamienniki dobrej jakości, ceny niskie.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat