kolejny "bubel"??

Nurtujące kwestie na temat szkoleń i doskonalenia umiejętności pożarniczych.

Topic author
Muerte
Posty: 106
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 15 lip 2003, 09:28
Status: Offline

kolejny "bubel"??

Post autor: Muerte »

pewnie wszyscy forumowiecze znaj± dokument pod nazw± "system szkolenia cz³onków ochotniczych stra¿y po¿arnych...". Zosta³ wprowadzony w ubieg³ym roku przez Komendanta G³ownego PSP oraz akceptowany przez druha Prezesa ZG ZOSPRP. Wydaje mi siê, ¿e przyjêty zosta³ kolejny bubel prawny... okaza³o siê, ¿e w chwili obecnej nie moge przeszkolic nikogo do pe³nienia funkcji naczelnika. jeszcze nie jest to duzy problem, ale za rok dwa tak bêdzie. Moze druhowie w warszawie poprosz± czasami o opnie stra¿aków z samego do³u? Niestety osoby ze ¶rednim wykszta³ceniem nie pchaj± siê drzwiami i oknami do OSP, wiec spe³nienie wymogu dot. wykszta³cenia dla naczelnika staje siê niemo¿liwe... takich "kwiatuszków" w tym dokumencie jest wiecej. W najblizszym czasie temat bêdziemy poruszaæ na zarzadzie powiatowym. najwyzszy czas poprawiæ ten dokument!!

michal
Posty: 19
Rejestracja: śr 07 lip 2004, 22:06
Status: Offline

Post autor: michal »

Z tym ¿e przszkod± jest wykszta³cenie to nie jest problem akrat w mojej OSP to z osobami ze ¶rednim wykszta³ceniem nie ma problemu. A tak wogóle to jest napisane ¿e w wyj±tkowych sytuacjach nie musi mieæ tego ¶redniego
Micha³ Wolak

john.kowalczyk
Posty: 40
Rejestracja: ndz 15 paź 2006, 11:44
Status: Offline

Post autor: john.kowalczyk »

A moim zdaniem problemem jest że tracą moc dotychczasowe kursy. moja komenda PSP zarządziła, że wszyscy aby nabyli pozyskane przez lata uprawnienia (ukończyli kursy) muszą przejść "kurs techniczny".
drugim problemem są czasy trwania kursów - kursz szeregowca przeprowadzany musi być przez KP lub KM PSP i trwa 120 godzin (ok 20 dni) - to paradoks - który pracodawca puści pracownika na 20 dni!!!!!!
trzeci proble że wyższe stopniem kursy ma przeprowadzać wojewódzki ośrodek szkolenia - o ile ja sieorientue to ośrodki te nie moga przerobić kursów szeregowych PSP i podoficerskich a jeszcze dorzucono i m ochotników!!!! to wielka bzdura!!!!!!!!!!!! opanujcie się "pseudo strażacy z warszawki!!!!!!!" a może chcecie odgonić w ogóle ludzi od osp - not jesteście na dobrej drodze!!!!!!!!!!!!!

kamaras
Posty: 39
Rejestracja: pn 20 gru 2004, 21:58
Lokalizacja: OSP Rzgów
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kamaras »

muerte - chciałbyś, aby dowodził Tobą ktoś, kto ledwo skonczył podstawówkę?!
Ogarnij się! Naczelnikiem powinna być osoba z MINIMUM średnim.
(nie wspominając o maturze...)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika

Sławko
Posty: 71
Rejestracja: śr 15 lis 2006, 18:01
Lokalizacja: OSP Zagrodno
Status: Offline

Post autor: Sławko »

Hej!! :)
kamaras, nie zgadzam się z tobą. Naczelnikiem jednostki powinna być osoba, która ma o tym pojęcie, chce to robić, a nawet tym żyć, a to nie zawsze idzie w parze z wykształceniem.
Pozdrówka :wink:
Jak dobrze być strażakiem :-)
Slawko OSP - forum www.strażak.pl

Topic author
Muerte
Posty: 106
Rejestracja: wt 15 lip 2003, 09:28
Status: Offline

Post autor: Muerte »

kamras, czy Ty wogole wiesz co piszesz? kompletne bzdury!! wykszta³cenie nie mówi nam nic o przydatnosci cz³owieka do kierowania zespo³em. ja skoñczy³em studia, jestem mgr inz. i co z tego? nie wywyzszam siê z tego powodu. skoro skoñczy³em studia i jestem w OSp to jakie stanowisko twoim zdaniem powinienem zajmowac? pewnie conajmniej prezes ZW :) o przydatnosi do kierowania zespo³em deyduja predyspozycje, których sie nie nauczysz. to poprostu siê ma. po drugie, aby byc naczelnikiem wystarczy odpowiednie do¶wiadczenie, a tego nie zdobêdziesz w szkole sredniej tylko zapieprzaj±c na pierwszej linii!! zastanów siê nastepnym razem co piszesz... ps. nie bedzie mi przeszkada³o jesli bedzie mna kierowa³ strazak po podstawówc, wazne ze bedzie to robi³ dobrze!!

Antonio08
Posty: 15
Rejestracja: pt 14 lip 2006, 22:27
Status: Offline

Post autor: Antonio08 »

Muerte według "Systemu szkolenia" naczelnik nie musi koniecznie mieć średniego wykształcenia.
III. Warunki przyjęcia na szkolenie
7) w przypadku szkolenia naczelników Ochotniczych Straży Pożarnych – ZALECANE wykształcenie co najmniej srednie oraz zaswiadczenie o ukonczeniu szkolenia dowódców Ochotniczych Straży Pożarnych.
Zalecane, a nie wymagane.

Topic author
Muerte
Posty: 106
Rejestracja: wt 15 lip 2003, 09:28
Status: Offline

Post autor: Muerte »

"zalecne" w wiekszo¶ci przypadkow interpretowane jest jako "wymagane", tak jest u nas...

kamaras
Posty: 39
Rejestracja: pn 20 gru 2004, 21:58
Lokalizacja: OSP Rzgów
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kamaras »

nie bedzie mi przeszkadało jesli bedzie mna kierował strazak po podstawówc, wazne ze bedzie to robił dobrze!!
A nie będzie Ci wstyd, że w co drugim wyrazie będzie walił byka ?? No wybacz.. jest to osoba w pewien sposób reprezentująca jednostkę. Razem z prezesem powinni coś sobą reprezentować a nie tylko siano z butów.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

john.kowalczyk
Posty: 40
Rejestracja: ndz 15 paź 2006, 11:44
Status: Offline

Post autor: john.kowalczyk »

A wy większych problemów nie macie???

Leszko
Status: Offline

Post autor: Leszko »

szkolenie naczelnika to pryszcz do szkolenia strażaka podstawowego

LEON1982
Posty: 17
Rejestracja: wt 14 mar 2006, 22:32
Lokalizacja: LESZCZYNY
Status: Offline

Post autor: LEON1982 »

Wczoraj w jednosce było walne zebranie sprawozdawcze za 2006
Był zastępca komendanta miejskiego PSP oświadczył nam że -- w zeszłym roku ustalono tak cudowny plan szkolenia OSP że tak naprawde teraz jesteśmy prostakami z drogi a nie strażakami, ponieważ nasze kursy są nieważne więc nie mamy zadnych uprawnień, kursy które maja nam je odnowić mają trwac po -naście a nawet -dziesiąt dni, A W DOTATKU NIE MA NA NIE PIENIEDZY-- w ten sposób nasi przedstawiciele tam na GóRZE wbili nam dwóźdź w trumne jeszcze jakies ULEPSZAJACE zagranie z ich strony i zakopią tą trumne.
PREZESIE OPANUJ SIę PRZEJRZYJ NA OCZY!!!
Ln

jacekm
Posty: 54
Rejestracja: pt 10 lut 2006, 21:52
Status: Offline

Post autor: jacekm »

Witam.
Leon 1982 masz rację. Jeżeli dobrze pamiętam to najpierw nas zachęcano
KSRG. i dłuższe spoko, nagle urodziła się "kategoryzacja czyli JOT"i związane z tym uwarunkowania,wymogi,a teraz plan szkolenia OSP.
Poczekajmy jeszcze trochę i znowu nas czymś zaskoczą :?: .To wszystko może jest dobre i potrzebne :?:. Wszyscy mówią że bez pomocy OSP nie byłoby takiej skuteczności w walce z różnymi zagrożeniami.Ale (chyba) nie wszystko wzięte jest pod uwagę . Od dłuższego czasu mówi się o nowelizacji
ustawy o OSP i na tym koniec :!: . Proponowane 200zł dodatku do emerytury
lub renty ma byc :?: , pytanie kiedy i co musimy przedłożyc by było wiarygodne :!: . Myślę, że wreście ktoś przejrzy na oczy i doceni tą naszą bezinteresowną pomoc którą tak wszyscy cenią !!! :roll:

Pozdrawiam.... :wink:
...................................................
Gasic każdy może... :lol:

fabiswlkp
Posty: 4
Rejestracja: śr 03 sty 2007, 21:37
Status: Offline

Post autor: fabiswlkp »

WRESZCIE MOZE BY KTOS WYSZEDŁ Z PROPOZYCJA ZMIANY PAWLAKA NA BARDZIEJ KOMPETENTNEGO DRUHA PREZESA :?:

Tomasz Poręba
Posty: 122
Rejestracja: czw 20 lis 2003, 15:10
Status: Offline

Post autor: Tomasz Poręba »

A co to w Gostyniu powiało KARGULAMI.
Szamot
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat