Komora dymowa w Opolu

Nurtujące kwestie na temat szkoleń i doskonalenia umiejętności pożarniczych.

Topic author
_Strażak_19_
Posty: 19
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 25 paź 2015, 15:45
Status: Offline

Komora dymowa w Opolu

Post autor: _Strażak_19_ »

Siema! Mam pytanie dotyczące komory dymowej w Opolu (woj.Opolskie)..może ktoś już tutaj na forum ją przechodził :) jeśli tak to proszę o jakieś doświadczenia lub rady :D Czołem Druchowie

mateo691
Posty: 116
Rejestracja: wt 17 lut 2015, 17:16
OSP (gm., woj.): powiat:......, woj. Lubuskie
Status: Offline

Re: Komora dymowa w Opolu

Post autor: mateo691 »

_Strażak_19_ pisze:Siema! Mam pytanie dotyczące komory dymowej w Opolu (woj.Opolskie)..może ktoś już tutaj na forum ją przechodził :) jeśli tak to proszę o jakieś doświadczenia lub rady :D Czołem Druchowie
nie przechodziłem komory w Opolu ale w Świebodzinie. Moja rada jest taka, podejść do tego na luzie, u mnie w zeszłym roku na 60 osób tylko 3 nie przeszły, ale ze względu na wysokie ciśnienie :)
P.S. Nie pij kawy, yerba mate, ani innych napojów energetycznych przed komorą :P

Topic author
_Strażak_19_
Posty: 19
Rejestracja: ndz 25 paź 2015, 15:45
Status: Offline

Re: Komora dymowa w Opolu

Post autor: _Strażak_19_ »

Ja dopiero będę miał komorę gdzieś w maju,po szkoleniu :D a jakoś można się przygotować do niej,żeby jak najlepiej przejść? Wiem,że trzeba się zmieścić w czasie 15 minut,aby przejść całą i zaliczyć :P

mateo691
Posty: 116
Rejestracja: wt 17 lut 2015, 17:16
OSP (gm., woj.): powiat:......, woj. Lubuskie
Status: Offline

Re: Komora dymowa w Opolu

Post autor: mateo691 »

_Strażak_19_ pisze:Ja dopiero będę miał komorę gdzieś w maju,po szkoleniu :D a jakoś można się przygotować do niej,żeby jak najlepiej przejść? Wiem,że trzeba się zmieścić w czasie 15 minut,aby przejść całą i zaliczyć :P
U mnie było tak, że masz przejść komorę w takim czasie aby po wyjściu mieć powietrze w butli( z założoną maską i podpiętą do aparatu) :)
Możemy się przygotować jedynie kondycyjnie, a reszta pójdzie sama :)
Na początek masz bieżnie 6 min przy 9 km/h, potem tzw. młot(chyba 15 powtórzeń) i potem drabina bez końca(symulująca drabinę o długości 20 m) w niektórych miejscach możemy też spotkać rower :P.
O ile dobrze pamiętam to te ćwiczenia są dla grupy wiekowej od 18 do 40 lat.

jednak poszukaj sobie u wujka google to będziesz miał podane co i jak u Cb będzie :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat