Szkolenia przeciwpożarowe

Nurtujące kwestie na temat szkoleń i doskonalenia umiejętności pożarniczych.

Topic author
marcin.siara
Posty: 3
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: sob 12 sty 2008, 22:56
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Kontakt:
Status: Offline

Szkolenia przeciwpożarowe

Post autor: marcin.siara »

Witam!
Czy OSP organizują kursy p.poż. dla osób niezwiązanych ze Strażą? PSP niestety takich nie organizuje, a firmy szkoleniowe "specjalizują się" w szkoleniach dla firm i zakładów pracy.

PiotrG
Posty: 185
Rejestracja: sob 19 sie 2006, 14:20
Lokalizacja: pomorskie
Status: Offline

Post autor: PiotrG »

Witam
Jakie kursy ppoż. masz na myśli :?:
Jeśli chodzi ci o kursy typowe ppoż. dla pracowników w zakładach pracy, to osoba prowadząca taki kurs powinna posiadać odpowiednie kwalifikacje - minimum inspektora ppoż. (bądź technika pożarnictwa).
Pozdrawiam

Topic author
marcin.siara
Posty: 3
Rejestracja: sob 12 sty 2008, 22:56
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: marcin.siara »

Chodzi mi o cos "rozszerzającego" wiedzę zdobyta na kursie w pracy. Szkolenie w pracy to taka chwilowa pogadanka, w której jedyna ważna rzecz to nasz podpis, że odbębnilismy szkolenie, tzn. odbyliśmy szkolenie.
Chciałbym byc bezpiecznym w domu, samochodzie, garażu, w przypadku zagrożenia umieć ewakuować ludzi, zabezpieczyć miejsce do czasu przyjazdu straży itp. Szukam, szukam ale jak narazie jedyne co znalazłem to kurs inspektorów ochrony p.poż., ale niestety koszty jego są nie moja kieszen. Stąd moje pytanie do ochotników

strażaczka
Posty: 1
Rejestracja: pn 28 wrz 2009, 21:54
Status: Offline

Re: Szkolenia przeciwpożarowe

Post autor: strażaczka »

Marcinie szkolenie p.poż jest dostępne tylko dla ochotników, a nie osob nie związanych ze Strażą. Nie może sobie przyjść zwykły człowiek z ulicy i domagać się o szkolenie, które warto by było mieć. trzeba wpisać taką osobę w listę kandydatów, musisz być zapisany do jakiejś jednostki OSP i wtedy ubiegać się o udział w takim szkoleniu. Zazwyczaj szkolenie to jest przeprowadzane przez PSP więc nie łatwo byłoby wkręcić kogoś "po znajomości". Wiem, bo przez to przeszłam. :)

znamibezpiecznie
Posty: 4
Rejestracja: sob 05 wrz 2009, 15:35
Status: Offline

Re: Szkolenia przeciwpożarowe

Post autor: znamibezpiecznie »

jeśli chcesz być bardziej bezpieczny i dowiedzieć się nieco więcej o ochronie przeciwpożarowej to zapraszam na www.znamibezpiecznie.pl do działu Uniwewrsalne

miłej lektury
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat