Strona 1 z 1

Finansowanie szkoleń medycznych

: śr 28 maja 2008, 23:47
autor: tomsi
Czy za takie szkolenie płaci wójt czy związek OSP? Czy są jakieś firmy zewnętrzne czy osoby, które mają uprawnienia do szkoleń i są związani z ratownictwem medycznym mogą przeszkolić strażaków OSP i będzie to tak samo ważny dokument jak ten ze szkolenia "strażackiego" medycznego?

Re: Finansowanie szkoleń medycznych

: czw 29 maja 2008, 10:53
autor: Zipo
Zasadniczo za płatne szkolenia płaci gmina choć nic nie stoi na przeszkodzie aby zapłacił tez oddział ZOSP RP. Należy też rozróżnić czy chodzi o zwykle szkolenie medyczne czy szkolenie ratowników medycznych KSRG. W tym drugim przypadku są przeważnie wyspecjalizowane firmy szkolące strażaków, jeśli chodzi o zwykle szkolenie medyczne <wiedza niezbędna i przydatna> powinna starczyć osoba z odpowiednimi kwalfikacjami chyba że szkolenie to kończyło by się uzyskaniem jakiegoś certyfikatu jak w przypadku szkoleń medycznych KSRG to wymagania są już wyższe odnośnie szkolącego. Z drugiej strony osoba wystawiająca zaświadczenie odbycia kursu, certyfikat musi być do tego upoważniona więc koleją rzeczy pewnie posiada odpowiednie wymagania.

Re: Finansowanie szkoleń medycznych

: ndz 31 sie 2008, 10:32
autor: sedi
U nas za ostatnie szkolenia zapłaciła gmina zorganizowane one były przez prywatną firme bo niestety PSP jak zawsze nic nie robi w kierunku szkolenia OSP z KSRG swoją drogą to śmieszne bo bazuje na siłach OSP.

Re: Finansowanie szkoleń medycznych

: pn 01 wrz 2008, 12:01
autor: PiotrG
A swoją drogą, to PSP powinna płacić za szkolenia członków OSP (art. 35 ust. 1 ustawy o ochronie ppoż.).
Może dlatego u was nie są one organizowane przez PSP.

Re: Finansowanie szkoleń medycznych

: pn 01 wrz 2008, 20:15
autor: sedi
PSP jakoś nie kwapi się do organizacji szkoleń co rusz to kontrole sprawdzanie stanu osobowego i wyszkolenia. Co z tego że możemy szkolić się sami dla siebie jak nikt na na to papieru nie da a wymagania są.
Nie chciał bym doczekać czsów kiedy PSP "obudzi się z ręką w nocniku" że większość OSP nie ma kim dysponować bo brak szkoleń i kursów.
A swoją drogą to ciekawe jak PSP dawało by radę np. w czasie żniw czy klęsk żywiołowych bez OSP. Normalnie bardzo mnie to ciekawi.
W powiecie są dwie JRG a czas dojazdu do mojej miejscowości to jakieć 10-20 minut.

Re: Finansowanie szkoleń medycznych

: ndz 08 lut 2009, 22:28
autor: chrostek
u mnie gmina opłaca 1/6 kosztów szkolenia resztę zarząd główny. PSP pilnuje terminów odnowienia kursów jak i przeszkolenia nowych. Zawsze można się z gminą jakoś dogadać. OSP nawet jak są w KRS to nie stać ich na takie szkolenia w roku bieżącym to 1000 zł za odnowienie, aż się boje ile będzie jak od podstaw ktoś będzie chciał zacząć. Pozdrawiam :D

Re: Finansowanie szkoleń medycznych

: sob 09 maja 2009, 09:48
autor: roman1
U nas szkolenia organizuje PSP i to dość często w ubiegłym roku,podstawowy x2,agregaty,w tym roku podstawowy
rat-med,i agregaty.Kursy są organizowane w siedzibie PSP lub ośrodku w Pionkach-r-med. Za kursy płaci Związek,natomiast
za kurs na agregaty organizowany przez ZDZ może zapłacić ZUS jeśli jest się tam ubezpieczonym.
Gmina płaci tylko ekwiwalent za szkolenie.pozdr, :P