Kirowy Gościniec i Recertfikacja szkolenia Rat Med

Nurtujące kwestie na temat szkoleń i doskonalenia umiejętności pożarniczych.

Topic author
998
Posty: 14
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 12 kwie 2009, 11:55
Status: Offline

Kirowy Gościniec i Recertfikacja szkolenia Rat Med

Post autor: 998 »

Witam,
Jestem strażakiem ochotnikiem, brałem ostatnio udział w szkoleniu uzupełniającym z zakresu ratownictwa medycznego, oraz w egzaminie, w zakresie kwalifikowanej pomocy przedmedycznej.

Chciałbym podzielić się moimi wrażeniami na temat samego ośrodka, jak i kursu oraz egzaminu, a także chciałbym prosić inne osoby o opinie i wrażenia.

Na samym wstępie chciałbym opowiedzieć o wrażeniach samego ośrodka, gdzie w pierwszym wrażeniu wyglądał ładnie, a później moje wrażenia były coraz gorsze. Obsługa ośrodka wobec nas zachowywała się tak jakbyśmy byli tam za jakąś karę, mało życzliwi, a momentami wręcz wydawałoby się że złośliwi.
Następnie stwierdzenie że to jest ośrodek szkoleniowy ? odbiega to trochę w rzeczywistości...
Sale wykładowe nie były w stanie pomieścić nas, a to zaledwie ok 40 - 50 osób, trzeba było podzielić nas na grupy i dwie sale a i tak było ciasno...
Sprzęt szkoleniowy był mocno zniszczony, torby R1 często odbiegały wyposażeniem od standardów, deski ortopedyczne i ich pasy, fantomy... Przydałby się porządny przegląd i uzupełnienie braków, lub uszkodzonych sprzętów.

Samo szkolenie było fachowe, nawet bardzo fachowe, wykłady prowadzone przez Panią doktor anestezjolog i przez pielęgniarza którzy posiadali ogromną wiedzę. Ale materiału tak dużo i tak zaawansowany poziom, był dla wielu za wysoki, a godzin szkoleniowych było zaledwie 26.

Egzamin - teoretyczny i praktyczny.
Teoretyczny zawierał 30 pytań, granica błędu 3. Co skutkowało że 18 osób nie zdało.
Otrzymaliśmy zestaw 201 pytań w materiałach szkoleniowych, ale miły pan z komisji egzaminacyjnej powiedział po egzaminie, że tak właściwie jeżeli sami wcześniej w domu nie przygotowaliśmy się to zdanie egzaminu jest wątpliwe. (To po co ten kurs może wszystko lepiej przeprowadzać w e-lerningu ?)
Praktyczny - dobieraliśmy się w trójki, przedstawiano nam dwie sytuacje, najpierw jedną z resuscytacją, a drugą z osobą urazową. Egzaminator przedstawiała sytuacje i grupa zaczynała działać, po czym egzaminator zaczynał ingerować w ustawienia ratowników, kazał zamieniać się miejscami przy poszkodowanym i nie pozwalał komunikować się miedzy sobą w trakcie wykonywania czynności ratowniczych, nie działać jako grupa tylko indywidualnie... gdzie tu sens ?
Jedynie miło wspominam działanie przy osobie urazowej gdzie egzaminowali nas Pani doktor i pan brygadier, naprawdę oceniali nas jako strażaków i ratowników działających w grupie, co skutkowało dobrym efektem.

Sumując mój pobyt kilkudniowy w Kirowym Gościńcu, moje wrażenia są negatywne i na pewno gdy będę musiał zrobić kolejną recertyfikację moich uprawnień wybiorę prywatną firmę wykonującą takie szkolenia...

Nie polecam recertyfikacji szkolenia z zakresu ratownictwa medycznego w Kirowym Gościńcu.

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania.

Józek22
Posty: 90
Rejestracja: śr 03 mar 2010, 10:38
Lokalizacja: woj.lubelskie
Status: Offline

Re: Kirowy Gościniec i Recertfikacja szkolenia Rat Med

Post autor: Józek22 »

Ja byłem tam na szkoleniu pod koniec lutego i nie mogę narzekać,jakbyś kolego nie zauważył to nie jedziesz na wczasy tylko na naukę i jestes na zasadach skoszarowania,jak zajdzie potrzeba to mogą cię zciągnąc w środku nocy z łóżka,a jak chcesz sobie pojechac prywatnie to inna sprawa,pokoje też sa lepsze,pozatym jak ktos szuka dziury w całym to zawsze znajdzie,luksusów to tam nie ma bo na zdjęciach to wszystko ładniej wygląda,ale nawet błoto na fotkach ładnie się prezentuje wiec bez komentarza natomiast obsługa była w porządku,wykładowcy też zresztą,w prównaniu z kursem u siebie to tam można sie dużo więcej nauczyć ponieważ tam ćwiczy się konkretne przypadki,no chyba że pojechałeś tylko po to żeby pobalować a potem chciałeś podejśc bezstresowo do egzaminów to już twój problem(tak zrobiło kilku z naszej grupy i nie zdali)u nas na 34 zdało 24 i wszyscy dostali testy w piątek rano więc nie mów że nie da sie zdać,nie zdali ci co sobie olewali nauke bo im sie wydawało że i tak im sie uda zdać,pozdrawiam i powodzenia wszystkim zdającym w Kirowym Gościńcu.
Awatar użytkownika

Artur
Posty: 702
Rejestracja: sob 11 lis 2006, 07:00
OSP (gm., woj.): Stary Brus, lubelskie
Lokalizacja: Stary Brus
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kirowy Gościniec i Recertfikacja szkolenia Rat Med

Post autor: Artur »

Witam! Ja byłem tam dwa razy w 2005 i 2008 roku. Tak jak napisał kolega Józek 22 faktycznie jest się tam dla nauki a nie na wczasach więc nie ma co narzekać. Mówili i wykładowcy i Gazda ośrodka że owszem nie zdają egzaminów ci co sobie to olewają. Za pierwszym razem jak tam byłem tez było na 34 i wszyscy zdali, a za drugim razem też grupa liczyła 34 plus duch z poprzedniego tygodnia i nie zdało tylko 2 ale to przez własne zaniedbanie i nie chęć do nauki.
Dla chcącego nic trudnego trochę chęci i można zdać.
Komendant Gminny, Sekretarz Zarządu Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam na: http://www.stary-brus.osp.org.pl/ i http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

ognik
Posty: 29
Rejestracja: śr 06 sie 2003, 22:41
Lokalizacja: Pu³tusk
Status: Offline

Re: Kirowy Gościniec i Recertfikacja szkolenia Rat Med

Post autor: ognik »

A owszem. Kirowy Gościniec jest ok. Specjaliści z górnej półki, warunki przyzwoite, kadra miła, gościnna. Strażak jest tam miłym gościem, a nie jak gdzie indziej straszy się monitoringiem obiektu i zamknięciem drzwi po 22.00. Odnośnie szkolenia to wiadomo, kto się przygotuje ten zda. A są ośrodki, w których na starcie mówi się ludziom, że jest bardzo dobra zdawalność tzn. 50 %. Przy kolejnych recertyfikacjach to trochę śmieszne, że nagle po 10 latach okazuje się, że można nie zdać recertyfikacji i pozostaje poprawka.
Ciekawe jaką recertyfikację przechodzą lekarze pracujący bez przerw w służbie zdrowia, bo nie słyszałem o czymś takim. A przypadkiem nie wiem czy to prawda, ale mówi się, że w szpitalach umierają ludzie z powodu błędów lekarskich.
Także Kirowy Gościniec można polecić.

Strażak99
Posty: 8
Rejestracja: czw 13 sty 2011, 11:45
Status: Offline

Re: Kirowy Gościniec i Recertfikacja szkolenia Rat Med

Post autor: Strażak99 »

Witam
Po zapoznaniu się z informacjami należałoby i swoje spostrzeżenia zamieścić.
Byłem uczestnikiem takowych szkoleń recertyfikacyjnych.
Jeśli chodzi o kadrę szkoleniową to naprawdę górna półka.
Są to osoby które chcą naprawdę przekazać jak najwięcej informacji jakie pojawiły się pomiędzy okresem ważności uprawnień KPP. Jeśli ktoś narzeka na ilość informacji to sam sobie winien udzielanie pierwszej pomocy wiąże się z nieustannym podnoszeniem kwalifikacji. Pamiętajcie jedno, każdy posiadający takie uprawnienia bierze na siebie odpowiedzialność za prawidłowe udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej, przecież po to się szkolimy. Jeśli ktoś jest innego zdania to niech zrezygnuje i nie zajmuje miejsca dla tych strażaków którzy traktują to jako priorytet w działaniach ratowniczych.
Jeżeli przejdziemy do tematu samego ośrodka i jego obsługi.
Tu sprawa trochę się komplikuje. Będąc tam jako uczestnik szkolenia odniosłem wrażenie, że jestem intruzem w ośrodku co sprawia iż atmosfera jest napięta. Szef ośrodka, który mianował się jako główny Baca trochę chyba przeją się rolą i traktuje gości jak bydło. To powinno się zmienić przecież min. dzięki takim szkoleniom ośrodek funkcjonuje (taki był zamiar gdy powstawał)
Przecież osoby które tam przyjeżdżają na szkolenia to ludzie którzy poświęcają swój wolny czas na ratowanie innych i tak powinni być traktowani. Uśmiech nic nie kosztuje prowadzących ośrodek a i atmosfera staje się inna. Wiele można by opowiadać o samym traktowaniu ochotników. Mam nadzieję że takie informacje czytają ludzie którzy mają wpływ na sposób działania ośrodka. Pierwsze wrażenie po przyjeździe na miejsce jest takie jakby obsługa ośrodka musiała płacić za pobyt uczestników, a tak przecież nie jest.
Pomijając te złe rzeczy które można zaobserwować samo szkolenie przynosi satysfakcję, podnosi efekt działań ratowniczych i pozwala na dumę że jest grupa ludzi którzy chcą ochotniczo bez patrzenia na to czy Gazda jest OK czy nie ratować życie i mienie ludzkie.
Pozdrowienia dla wszystkich ratowników KPP.

żaczek
Posty: 1
Rejestracja: śr 02 lut 2011, 22:38
OSP (gm., woj.): Ostrów Lubelski, Lubelskie
Status: Offline

Re: Kirowy Gościniec i Recertfikacja szkolenia Rat Med

Post autor: żaczek »

a ile dni trwa takie szkolenie i kiedy będzie najbliższe?
Awatar użytkownika

Artur
Posty: 702
Rejestracja: sob 11 lis 2006, 07:00
OSP (gm., woj.): Stary Brus, lubelskie
Lokalizacja: Stary Brus
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kirowy Gościniec i Recertfikacja szkolenia Rat Med

Post autor: Artur »

Szkolenie w raz z egzaminem trwa 3 dni. Co do terminu to popytaj u siebie w Komendzie PSP lub zadzwoń do swojego Zarządu Wojewódzkiego to powiedzą Ci. Wiem że w mają teraz tam odbywać się też pierwsze kursy ratownictwa medycznego dla strażaków i mają trwać po 8 dni.
Komendant Gminny, Sekretarz Zarządu Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam na: http://www.stary-brus.osp.org.pl/ i http://osp-starybrus.blog.onet.pl/
Awatar użytkownika

speedxxx
Posty: 55
Rejestracja: śr 24 wrz 2008, 00:12
Status: Offline

Re: Kirowy Gościniec i Recertfikacja szkolenia Rat Med

Post autor: speedxxx »

0ostatni kurs w kirowym Goscincu dla strazakow z woj lodzkiego odbyl sie 12-21 maj 2011 byla grupa 30 strazakow.
czytajac wasze opinie troche sie nie zgadzam w moim przypadku egzamin wygladal inaczej nie bylo zadnych problemow zebygrupa podczas egzam. nie mogle sie komunikowac. od tego czasu kadra i egzaminatorzy sie zmienili
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat