17 lat

Nurtujące kwestie na temat szkoleń i doskonalenia umiejętności pożarniczych.

Topic author
Filo
Posty: 2
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 24 wrz 2010, 18:48
Status: Offline

17 lat

Post autor: Filo »

Witam mam 17 lat a pech chciał że kończe je w wakacje i mam pytanie czy moge zrobic szkolenie podstawowe w wieku 17 lat gdyz w wakacje nie organizuja takich szkolen a w wakacje ma sie duzo czasu na wyjazdy
Awatar użytkownika

Tomi112
Posty: 58
Rejestracja: sob 30 maja 2009, 08:06
OSP (gm., woj.): _____________woj.lubelskie_____________
Status: Offline

Re: 17 lat

Post autor: Tomi112 »

Na szkolenie może zostać skierowana osoba pełnoletnia czyli min 18 lat
w mojej jednostce jak brakowało komuś 1-2 miesiące to wysyłałem na szkolenia i nie było żadnych przeszkód
Za to odpowiada u ciebie w jednostce naczelnik jak by coś ci się stało to on beknie :twisted:

Trzeci
Posty: 2
Rejestracja: ndz 31 maja 2009, 12:01
Status: Offline

Re: 17 lat

Post autor: Trzeci »

Mnie osobiście skreślono z listy już w trakcie szkolenia, gdy kierownik otrzymał moją legitymację strażacką... a brakowało mi 3 tyg.

farmerdln
Posty: 10
Rejestracja: czw 27 sty 2011, 17:34
Status: Offline

Re: 17 lat

Post autor: farmerdln »

Z tego co wiem to przepisy mówią, że można przystąpić do kursu w wieku 17 lat pod warunkiem osiągnięcia pełnoletności przed dniem egzaminu.
Awatar użytkownika

virus
Posty: 33
Rejestracja: ndz 13 lut 2011, 11:37
Status: Offline

Re: 17 lat

Post autor: virus »

farmerdln pisze:Z tego co wiem to przepisy mówią, że można przystąpić do kursu w wieku 17 lat pod warunkiem osiągnięcia pełnoletności przed dniem egzaminu.
może to ktoś potwierdzić? bardzo mi na tym zależy...
"Bogu na chwałę, ludziom na ratunek"

anius2
Posty: 16
Rejestracja: ndz 13 gru 2009, 12:25
OSP (gm., woj.): Śląskie, Rybnik
Status: Offline

Re: 17 lat

Post autor: anius2 »

u mnie Komenda PSP która przeprowadza kursy wymaga dokumentu tożsamości który potwierdza pełnoletność

Michlax
Posty: 2
Rejestracja: pn 13 cze 2011, 12:15
OSP (gm., woj.): Węglowice (gm. Wręczyca Wielka, pow. kłobucki, śląskie)
Status: Offline

Re: 17 lat

Post autor: Michlax »

W moim przypadku (brakowało mi 2 miesięcy do ukończenia 18 roku życia) na szkolenie przyjęli mnie bez problemu, podczas egzaminu nikt nie miał zastrzeżeń, mówili tylko żeby do urodzin na żadne akcję się nie wybierać :)

o.s.p.
Posty: 41
Rejestracja: wt 26 kwie 2011, 08:03
Status: Offline

Re: 17 lat

Post autor: o.s.p. »

18 lat trzeba mieć w dniu egzaminu + ważne badania lekarskie
Awatar użytkownika

kwas
Posty: 380
Rejestracja: wt 13 cze 2006, 19:52
Lokalizacja: dolnośląskie
Status: Offline

Re: 17 lat

Post autor: kwas »

o.s.p. pisze:18 lat trzeba mieć w dniu egzaminu + ważne badania lekarskie
A gdzie wyczytałeś ze trzeba mieć 18 lat w dniu egzaminu?
Awatar użytkownika

Artur
Posty: 702
Rejestracja: sob 11 lis 2006, 07:00
OSP (gm., woj.): Stary Brus, lubelskie
Lokalizacja: Stary Brus
Kontakt:
Status: Offline

Re: 17 lat

Post autor: Artur »

Wszystko na ten temat pisze tutaj: http://www.zosprp.pl/php/regulaminy/KG_PSP.pdf
... III. WARUNKI PRZYJĘCIA NA SZKOLENIE
Każdy strażak ratownik Ochotniczych Straży Pożarnych kierowany na szkolenie przygotowujące do udziału w działaniach ratowniczych, na każdym z poziomów wyszkolenia musi posiadać:
1) ukończone 18 lat i nie przekroczone 55 lat,
2) zaświadczenie lekarskie stwierdzające możliwość udziału w działaniach ratowniczych,
3) ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków,
4) skierowanie na szkolenie od zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej potwierdzone przez właściwy organ gminy. ....
Więc nie wiem po co pisać coś że w dniu egzaminu trzeba mieć 18 lat jak pisze wyraźnie że trzeba mieć ukończone 18 lat by uczestniczyć w szkoleniach. Jak znam życie zaraz pojawią się posty typu "A ja mi brakowało np 2 miesiące" albo podobne teksty. To tylko świadczy o waszych komendach organizujących szkolenia, ciekawe kiedy ktoś straci stopień za takie pisanie że był na kursie i nie miał 18 lat???
Komendant Gminny, Sekretarz Zarządu Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam na: http://www.stary-brus.osp.org.pl/ i http://osp-starybrus.blog.onet.pl/
Awatar użytkownika

valdi
Posty: 15
Rejestracja: ndz 06 lis 2011, 12:51
Status: Offline

Re: 17 lat

Post autor: valdi »

To jest tez właśnie takie głupie ;/ powinno być na początku roku szkolenie, które obejmie wszystkich urodzonych w danym roku, a np dopiero po 18 urodzinach iść na badania i mozna jeździć. Bo u mnie robią zazwyczaj kursy koniec października - początek listopada a urodziny mam w połowie listopada ;/ a na każdy dźwięk syreny jestem w remizie, ale będę musiał rok czekać przez takie przepisy ;/
Strażacy nie idą do piekła - zaczęli by je gasić :)
Awatar użytkownika

JakuB
Posty: 230
Rejestracja: śr 24 cze 2009, 14:27
OSP (gm., woj.): Nowa Wieś woj Pomorskie
Lokalizacja: Nowa Wieś /Gdańsk
Kontakt:
Status: Offline

Re: 17 lat

Post autor: JakuB »

A jak spadniesz z drabiny? Udusisz się w komorze dymowej? to jak myślisz, kto będzie za to odpowiadał ? Jak będzie traktowany oficer PSP, który dopuścił niepełnoletnią osobę do szkolenia.
Mało tego - jak myślisz, co zrobiliby Twoi rodzice, gdyby coś Tobie się stało?

Myślcie nie tylko o sobie, ale o ludziach, którzy by ewentualnie stracili stołek...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat