Ratownik medyczny

Nurtujące kwestie na temat szkoleń i doskonalenia umiejętności pożarniczych.

Topic author
osp19922
Posty: 62
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 05 maja 2010, 00:09
OSP (gm., woj.): sochaczew osp NOWA WIŚ
Status: Offline

Ratownik medyczny

Post autor: osp19922 »

Witam w okolicy z tydzień rozpoczyna się kurs ratowników medycznych dla osp ,chętnie bym sie zgłosił lecz wymogiem jest należność do KRUS . Ja nie jestem w Krusie ani rodzice , czy istnieje możliwość załatwienia kursu bez należności do Krus . Bardzo proszę o odpowiedz i z góry dziękuje

tomek200949
Posty: 15
Rejestracja: ndz 30 sty 2011, 19:49
OSP (gm., woj.): OSP Lwówek, gm Sanniki, woj mazowieckie
Status: Offline

Re: Ratownik medyczny

Post autor: tomek200949 »

witam dobrze trafiles bo ja akurat uczestnicze w takim kursie medycznym i u nas jest tak ze trzeba byc w krusie no i oczywiscie czlonkiem osp wic niewiem czy w twoim przypadku da sie cos zrobic pozdrawiam

Topic author
osp19922
Posty: 62
Rejestracja: śr 05 maja 2010, 00:09
OSP (gm., woj.): sochaczew osp NOWA WIŚ
Status: Offline

Re: Ratownik medyczny

Post autor: osp19922 »

rozumnie trudno ale trzeba próbować dzieki i poz dla tomek200949
Awatar użytkownika

Tomi112
Posty: 58
Rejestracja: sob 30 maja 2009, 08:06
OSP (gm., woj.): _____________woj.lubelskie_____________
Status: Offline

Re: Ratownik medyczny

Post autor: Tomi112 »

osp19922 pisze:Witam w okolicy z tydzień rozpoczyna się kurs ratowników medycznych dla osp ,chętnie bym sie zgłosił lecz wymogiem jest należność do KRUS . Ja nie jestem w Krusie ani rodzice , czy istnieje możliwość załatwienia kursu bez należności do Krus . Bardzo proszę o odpowiedz i z góry dziękuje

Chyba KKPP bo na tytuł ratownika medycznego to trzeba skończyć szkołę i zdać egzamin :)

Bonk
Posty: 145
Rejestracja: śr 11 lis 2009, 16:30
OSP (gm., woj.): Łódź - Sikawa (woj. łódzkie)
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ratownik medyczny

Post autor: Bonk »

Tomi112 pisze:
osp19922 pisze:Witam w okolicy z tydzień rozpoczyna się kurs ratowników medycznych dla osp ,chętnie bym sie zgłosił lecz wymogiem jest należność do KRUS . Ja nie jestem w Krusie ani rodzice , czy istnieje możliwość załatwienia kursu bez należności do Krus . Bardzo proszę o odpowiedz i z góry dziękuje

Chyba KKPP bo na tytuł ratownika medycznego to trzeba skończyć szkołę i zdać egzamin :)
Ooo właśnie miałem o to samo spytać :) a co jest z osobami, które np. 2 lata temu ukończyły kurs organizowany przez Komendę Wojewódzką i na certyfikacie unijnym mają tytuł "Ratownik Medyczny" i świadectwo to jest ważne 3 lata.
Jest jeszcze recertyfikacja, czy muszą iść na KPP ??
Obrazek

Ochotnicza Straż Pożarna Łódź - Sikawa
https://www.facebook.com/Ochotnicza-Str ... 705960626/

Topic author
osp19922
Posty: 62
Rejestracja: śr 05 maja 2010, 00:09
OSP (gm., woj.): sochaczew osp NOWA WIŚ
Status: Offline

Re: Ratownik medyczny

Post autor: osp19922 »

jest jeszcze recertyfikacja

Bonk
Posty: 145
Rejestracja: śr 11 lis 2009, 16:30
OSP (gm., woj.): Łódź - Sikawa (woj. łódzkie)
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ratownik medyczny

Post autor: Bonk »

ale jak mogą mieć tytuł ratownika medycznego, skoro to tylko szkolenie, a nie ukończenie szkoły ?
Obrazek

Ochotnicza Straż Pożarna Łódź - Sikawa
https://www.facebook.com/Ochotnicza-Str ... 705960626/

Topic author
osp19922
Posty: 62
Rejestracja: śr 05 maja 2010, 00:09
OSP (gm., woj.): sochaczew osp NOWA WIŚ
Status: Offline

Re: Ratownik medyczny

Post autor: osp19922 »

jest to dokładnie ratownik przedmedyczny
Awatar użytkownika

Lechu
Posty: 21
Rejestracja: pt 04 lut 2011, 17:08
OSP (gm., woj.): Bełk woj. Ślaskie
Status: Offline

Re: Ratownik medyczny

Post autor: Lechu »

Dokładnie !!!!

mikele
Posty: 214
Rejestracja: pt 18 lut 2011, 09:00
Status: Offline

Re: Ratownik medyczny

Post autor: mikele »

osp19922 pisze:jest to dokładnie ratownik przedmedyczny
w myśl ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym osoba udzielająca KPP to ani "ratownik przedmedyczny", ani "ratownik medyczny", tylko po prostu "ratownik"...

tomek200949
Posty: 15
Rejestracja: ndz 30 sty 2011, 19:49
OSP (gm., woj.): OSP Lwówek, gm Sanniki, woj mazowieckie
Status: Offline

Re: Ratownik medyczny

Post autor: tomek200949 »

witam dokladnie to chyba jest "ratownik kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej"

anius2
Posty: 16
Rejestracja: ndz 13 gru 2009, 12:25
OSP (gm., woj.): Śląskie, Rybnik
Status: Offline

Re: Ratownik medyczny

Post autor: anius2 »

Witam . tak dokładnie jest to RATOWNIK KWALIFIKOWANEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

mmisiek_1991
Posty: 13
Rejestracja: czw 18 lis 2010, 20:58
OSP (gm., woj.): Chmieleń Gmina Lubomierz woj dolnośląskie
Status: Offline

Re: Ratownik medyczny

Post autor: mmisiek_1991 »

witam a gdzie można się dowiadywać na temat kursu ratownika przedmedycznego? bezpośrednio do krusu się zgłosić??

Trzeci
Posty: 2
Rejestracja: ndz 31 maja 2009, 12:01
Status: Offline

Re: Ratownik medyczny

Post autor: Trzeci »

I jak zwykle, główny wątek jest pomijany, "bo nazwa nie taka" ... po co odpisujecie na pytanie zajmując się takimi pierdołami że ratownik medyczny jest po szkole i egzaminie a KPP to nie ratownik przedmedyczny, skoro nie tego dotyczył wątek... większość z użytkowników nie używa fachowej teminologii, lecz prostego języka potocznego...

luki1
Posty: 2
Rejestracja: sob 02 lip 2011, 22:12
OSP (gm., woj.): Trzemeszno woj. Wilekopolskie
Status: Offline

Re: Ratownik medyczny

Post autor: luki1 »

W KRUS czyli Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego się "nie jest" tylo się jemu podlega jak każdemu ubezpieczeniu społecznemu. Ubezpieczeniu temu podlegają rolnicy tzn. osoby prowadzące gospodarstwo rolne i jego domownicy. Opłaca się składkę na ubezpieczenie kwartalną. Tak więc nie można być czy nie być w KRUS. Rolnicy i domownicy podlegają obowiązkowemu ubezpieczeniu i tyle. Natomiast nie można się tam ubezpieczyć bo ktoś po prostu chce ALBO TO POTRZEBUJE.

A wracając do nazwy kursu i tytułów to kurs nazwywa się dokładnie "KURS KWALIFIKOWANEJ PIERWSZEJ POMOCY" po jego zakończeniu zdaje się egazmin przed komisją egazminacyjną w skład której wchodzi Wojewódzki lekarz koordynator ratownictwa medycznego. Po jego zdaniu otrzymuje się tytuł RATOWNIKA i wynika to z ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym.

Kursy te są przeprowadzane wyłacznie dla strażaków z jednostek współpracujących z systemem Państwowe Ratownictwo Medyczne co również wynika wprost z przepisów. Aby uzyskać wpies jednostki do systemu należy złożyć odpowiedni wniosek do odpowiednio miejscowego Wojewody który prowadzi ewidencję podmiotów współpracujących z systemem.

Nie będę się rozpisywał na temat nazewnictwa mniej lub bardziej rozpoeszechnionego np ratownik przedmedyczny itp. bo to wszystko są nazwy tworzone przez osoby nie mające pojecia o czym mówią lub piszą i z doświadczenia wiem, że nawet osoby które powinny mieć wiedze na ten temat jej nie mają. :lol: pozdrawiam
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat