Szkolenie z PSP

Nurtujące kwestie na temat szkoleń i doskonalenia umiejętności pożarniczych.

jerzy988
Posty: 343
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 06 sty 2013, 20:57
OSP (gm., woj.): OSP BRONISŁAWOWO gm.sadlinki woj. pomorskie
Status: Offline

Re: Szkolenie z PSP

Post autor: jerzy988 »

co do szkoleń to nie jestem przeciwnikiem ich robienia ale tak jak jest to obecnie to trudno wyszkolić chetnych -limity na szkolenia, KSRG pierwszeństwo ,stopniowanie,w praktyce jeżdżą na szkolenia te same osoby ,na kursie tematy są podobne jak nie takie same jeździłem słuchałem i zdałem ,komu przeszkadzało że jak był np .kurs techniczny to wysyłało się tego kto miał czas czy inny kurs i nikomu to nie przeszkadzało jakoś by bezpiecznie pracować ,a jak wyszkolić na ratownika osp w gminie np. 30 chętnych jak odbywa sie jeden kurs w roku z ilością 30 miejsc na powiat jest ktoś taki mądry ?drugiego kursu nie ma ! a wymaga się by brać udział w akcji trzeba mieć szkolenie i badanie a komendant wojewódzki w zarzadzie ow osp rp na zjeździe mówi że trzeba to rygorystycznie przestrzegać tylko jak to zrobić- prezes ow osp rp wojewodztwa śląskiego gen.bryg.z.meres takie są nasze władze to nie są ochotnicy i tak sie zaczyna od dołu funkcjonariusze widzą to inaczej wszystko na rozkaz ,na zjeździe zaznaczono duży spadek liczby osp tylko nie dokończono czyja wina obecnie na śląsku jest 955 jednostek w kraju w roku 2001 było przeszło 19000 jednostek a w roku 2010 juz było 16 403 jednostki ubyło niby dla nich mało ale to prawie tyle co jednostek w KSRG czyli padłby cały system a to chyba duzo obecnie nie moge zdobyć ilości osp w kraju dane mówią o KSRG i jaki to dobry system ale doszukam się danych o wszystkich osp NIE MAM NIC DO KSRG ale ratujmy osp pozostałe tylko komu na tym zalezy jak my sami rywalizujemy między sobą kto jest lepszy komu dać pieniądze ale jak jest tragedia trzeba dużo ludzi to w łaskę do zwykłej osp ,szkoda się rozpisywać bo i tak każdy ma inną wersje osp

kati799
Posty: 3
Rejestracja: czw 27 lut 2014, 10:12
Status: Offline

Re: Szkolenie z PSP

Post autor: kati799 »

Dzięki za podpowiedź.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat