Obecnie : Kurs podstawowy strażak - ratownik

Nurtujące kwestie na temat szkoleń i doskonalenia umiejętności pożarniczych.
Awatar użytkownika

Jarek
Posty: 308
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 28 gru 2010, 12:44
OSP (gm., woj.): Dolice (Gmina Dolice, woj. Zachodniopomorskie)
Status: Offline

Re: Obecnie : Kurs podstawowy strażak - ratownik

Post autor: Jarek »

CZERWONABESTIA pisze:A CO DO WYPOWIEDZI PANI PREZESOWEJ TO MOŻE LEPIEJ ,ŻEBY LUDZIE ROBILI TYLKO TO CO IM WOLNO I PODAWALI TYLKO TO CO IM WOLNO ,A STRAŻACY NIE PODAJĄ LEKÓW-ŻADNYCH,TO ROBIĄ RATOWNICY MEDYCZNI WŁAŚNIE,NAWET ASPIRYNKA MOŻE SIĘ DLA STRAŻAKA OKAZAĆ "BOLESNA" BO WIELU JEST OSTATNIO TAKICH CO TO MAJĄ FRAJDĘ Z FILMOWANIA STRAŻY,POLICJI CZY POGOTOWIA NA AKCJI ,A POTEM PROBLEMY TYLKO
Kolego [EDIT: o! przepraszam, doczytałem -> Koleżanko] @czerwonabestia temat jest stary, sprzed ponad roku, więc nie krzycz tu na wszystkich, tym bardziej że sama trochę racji nie masz :) Wystarczy przeczytać co napisałem kilka postów wyżej :)

Aspirynę możesz podać osobie jej potrzebującej, ale tylko w sposób taki, że otwierasz jej opakowanie, ale aplikacji dokonuje ona sama :) Takie mamy prawo:)
A Ci co nagrywają niech nagrywają, mają prawo, jeśli Ci nie przeszkadzają w wykonywaniu czynności. Jak się znasz na robocie to nie nagrają nic nieprawidłowego ;)

arecki222
Posty: 1
Rejestracja: śr 04 cze 2014, 22:07
Status: Offline

Re: Obecnie : Kurs podstawowy strażak - ratownik

Post autor: arecki222 »

witam wszystkich jestem tu nowy wiec z gory przepraszam jesli cos namotam lub jestem nie w tym watku co trzeba.Chcialbym zapytac jak to jest z ta wspomnianą platformą e-lerningową na kurs podstawowy osp,tzn gdzie to mozna znależć i czy to naprawde przejdzie w takim systemie.Zalezy mi na tym aby jak najszybciej zaczac kurs podstawowy,juz nie wazne nawet czy to e-learning czy normalnie.I tu pojawia sie moje kolejne pytanie :) czy mozna taki kurs zrobić poza powiatem?(wszelkie koszty bym pokryl na wlasna reke jesli tak mozna)u mnie w powiecie i w okolicach w tym czasie nie ma kursu a bardzo mi zalezy na nim.orientuje sie ktos gdzie mozna sie dolaczyc w woj mazowieckim,swietokrzyskim lub lubelskim?
Awatar użytkownika

Jarek
Posty: 308
Rejestracja: wt 28 gru 2010, 12:44
OSP (gm., woj.): Dolice (Gmina Dolice, woj. Zachodniopomorskie)
Status: Offline

Re: Obecnie : Kurs podstawowy strażak - ratownik

Post autor: Jarek »

Generalnie kurs podstawowy robisz w tym powiecie gdzie jest twoja OSP. Są przypadki żeby zrobić w powiecie sąsiednim ale tylko sporadyczne. bo np. w Twoim powiecie było za mało chętnych wiec dokleili was do sąsiedniego. Tylko że dogadywanie się w tym temacie bierze na siebie KP PSP.

Nie łatwo jest zrobić kurs w innym powiecie gdyż KP PSP musi szkolić ludzi ze swojego powiatu zgodnie z aktualnymi potrzebami szkoleniowymi. Jak by to było takie łatwe to pół polski zgłosiło by się na kurs do powiatu X bo oni akurat robią kurs a wszystkim zależy na czasie.

Co do kosztów to tutaj jest największy problem, na kurs musi Cię skierować OSP i potwierdzić to musi gmina. Nie możesz pokryć kosztów z własnej kieszeni bo kurs organizowany jest ze skarbu państwa. Zaś Gmina ma obowiązek wypłacić ci ekwiwalent za udział w szkoleniu pożarniczym, zgodnie z obowiązującą w gminie stawką, na podstawie uchwały RG. Tego ekwiwalentu wcale nie tak łatwo się zrzec, bo to ich obowiązek i ty ty pieniądze musisz dostać ( w prawnej teorii).

Więc jesli gmina się zgodzi żebyś jezdził na taki kurs do innego powiatu, ty dogadasz się z prowadzącym szkolenia że on Cię tam wciśnie jakoś i naczelnik Cię skieruje to sobie kurs zrobisz, jak coś się nie uda to musisz czekać na kurs w twoim powiecie, raz w roku powinniście mieć podstawowy .

em34
Posty: 2
Rejestracja: sob 01 lis 2014, 10:04
OSP (gm., woj.): osp krzyszkowice
Status: Offline

Re: Obecnie : Kurs podstawowy strażak - ratownik

Post autor: em34 »

Witam. mam pytanie. czy jest możliwe żeby wszystkie szkolenia 1 stopnia w OSP straciły ważność? są jakieś nowe przepisy?

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: Obecnie : Kurs podstawowy strażak - ratownik

Post autor: Fistach »

Tak. Przeczytaj cały wątek.

em34
Posty: 2
Rejestracja: sob 01 lis 2014, 10:04
OSP (gm., woj.): osp krzyszkowice
Status: Offline

Re: Obecnie : Kurs podstawowy strażak - ratownik

Post autor: em34 »

już rozumiem. dzięki.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat