Jak zdobyæ manekina do pierwszej pomocy?

Nurtujące kwestie na temat szkoleń i doskonalenia umiejętności pożarniczych.

Topic author
kris998
Posty: 51
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 12 sie 2004, 12:10
Lokalizacja: OSP Smêtowo (pomorskie)
Kontakt:
Status: Offline

Jak zdobyæ manekina do pierwszej pomocy?

Post autor: kris998 »

Witam wszsytkich!

czy wie kto¶ mo¿e gdzie "uderzyæ", aby zdobyæ manekina do pierwszej poomcy, któej mamy zamiar od marca uczyæ ka¿de dziecka z szko³y podstawowej, gimnazjum i ¶redniej w naszej miejscowo¶ci???

Proszê o pomoc


Pozdrawiam

Krzysztof Górski
OSP Smêtowo

ogniomistrz1
Posty: 4
Rejestracja: pn 09 sty 2006, 02:02
Lokalizacja: wielkpolska
Status: Offline

Post autor: ogniomistrz1 »

JEŚLI MOGĘ , WIESZ JAK JA ZROBIŁEM ? POGADAŁEM Z KOM GMINNYM -ON POGADAŁ Z BURMISTRZEM I LADA DZIEŃ BĘDZIE MANEKIN ZA PRAWIE 5000 Z KOMP.


POZDRO

Krzychu
Posty: 15
Rejestracja: czw 26 lut 2004, 18:48
Lokalizacja: Ma³omice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Krzychu »

Hej.
Po kursie medycznym w o¶rodku PSP dosta³em Certyfikat Kwalifikowanego Ratownika Medycznego jak wiêkszo¶æ z nas. Maj±c ponadto wy¿sze wykszta³cenie pedagogiczne, gdzie oczywi¶cie mia³em dydaktykê. Nasuwa mi siê pytanie. Czy mogê prowadziæ szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy? Np. w zak³adzie pracy? Wed³ug prawa do prowadzenia szkoleñ trzeba posiadaæ kwalifikacje zawodowe na dany temat i przygotowanie dydaktyczne.

Topic author
kris998
Posty: 51
Rejestracja: czw 12 sie 2004, 12:10
Lokalizacja: OSP Smêtowo (pomorskie)
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kris998 »

Wg mnie, to uczyc innych pierwszej pomocy mozna zawsze i wszedzie:D

Natomiast jezeli chodzi o zaklad pracy, to napewno mozesz to robic poza godzinami pracy, dodatkowo. Oficjalnie (tak ja mysle) ze potrzeba miec ukonczony kurs instruktarzowy.

Aczkolwiek my¶lê, ¿e proponuj±c pracodawcy (dyrektorowi) tak± propozycjê, napewno nie odmówi.

Pedros
Posty: 35
Rejestracja: czw 16 wrz 2004, 13:51
Status: Offline

Post autor: Pedros »

[quote="Krzychu"]Hej.
Po kursie medycznym w ośrodku PSP dostałem Certyfikat Kwalifikowanego Ratownika Medycznego jak większość z nas. Mając ponadto wyższe wykształcenie pedagogiczne, gdzie oczywiście miałem dydaktykę. Nasuwa mi się pytanie. Czy mogę prowadzić szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy? Np. w zakładzie pracy? Według prawa do prowadzenia szkoleń trzeba posiadać kwalifikacje zawodowe na dany temat i przygotowanie dydaktyczne.[/quote]

Przykro mi ale po takim kursie jesteś ratownikiem KSRG. Inna nazwa to "strażak wyszkolonu w udzielaniu pierwszej pomocy medycznej". Ale na pewno nie jest to Ratownik Medyczny. Do takiego tytułu trzeba ukończyć co najmniej dwuletnią szkołę RatMed.
Prawdopodobnie na zaświadczeniu o ukończeniu kursu masz napisane:
"... ukończył kurs w zakresie ratownictwa medycznego..." a to niestety nie to samo, chociaż Zarząd Główny w swoich sprawozdaniach ciąglę tą (mylną) nazwą się jeszcze posługuje.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat