Instruktor ratownictwa medycznego

Nurtujące kwestie na temat szkoleń i doskonalenia umiejętności pożarniczych.

Topic author
Maneri
Posty: 70
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 19 sty 2006, 21:15
Kontakt:
Status: Offline

Instruktor ratownictwa medycznego

Post autor: Maneri »

Mam ogromną prośbę do strażaków z zachodniopomorskiego. Bardzo zależy mi na ukończeniu kursu dla instruktorów ratownictwa medycznego, tylko, że w moim powiecie kamieńskim, nikt nie kwapi się do zorganizowania takowego szkolenia. Już od trzech lat naciskami, ale bez skutku.
Jeśli gdzieś u Was byłoby organizowane takie szkolenie, a nawet te podstawowe to proszę dajcie znać.
My mamy młodą, ambitną kadrę i chłopaki chcą się szkolić. Mam 4 chętnych na ratownika medycznego, trzech do odnowienia kursu no i ja na instruktora. Proszę o informacje na ospjarszewo@vp.pl lub maneri@wp.pl

Z góry serdeczenie dziękuje.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Zapraszam: www.ospjarszewo.republika.pl
"Bogu na chwałę, ludziom na ratunek"

kris998
Posty: 51
Rejestracja: czw 12 sie 2004, 12:10
Lokalizacja: OSP Smêtowo (pomorskie)
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kris998 »

A ja do pytanie dolaczam jeszcze:

- jakie sa wymagania aby ukonczyc taki kurs? (wiek, wyksztalcenie...)

Skoro zaczynamy taki temat, to rozwinmy go wtedy. :D
Kdatta, czekamy na informacje :D

OSP WRZOSOWA
Posty: 90
Rejestracja: śr 04 sty 2006, 12:07
Lokalizacja: OSP WRZOSOWA
Status: Offline

Post autor: OSP WRZOSOWA »

Nie wiem jak to jest na szczeblu straży ale mysle ze tak samo jak w pogotowiu ratunkowym , wiec tak aby móc prowadzić szkolenia to przede wszystkim trzeba mieć licencjat ratownika ktory konczy sie przy akademi medycznej tyle wiem na pewno ja ukonczylem 2 letnia szkole ratownik medyczny i kurs BLS-u ale to nie upowaznia do prowadzeia zadnych szkolen a co jest z tym zwiazane wydawania zaswiadczen o ukonczeniu przez uczestnikow w srode mam dyzur dowiem sie wiecej na temat prowadzenia kursow i napisze w czwartek ...

Pozdrawiam Marcin

kamil
Posty: 39
Rejestracja: wt 28 wrz 2004, 13:24
Lokalizacja: OSP Czy¿ew
Status: Offline

Post autor: kamil »

Aby jechaæ na kurs ratowników medycznych musisz mieæ ukoñczony kurs szeregowców i za¶wiadczenie lekarskie no i 18 lat.
królik

kris998
Posty: 51
Rejestracja: czw 12 sie 2004, 12:10
Lokalizacja: OSP Smêtowo (pomorskie)
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kris998 »

Mysle, ze aby ukonczyc kurs na isntruktora, pewnie wymagany jest jakis cza posiadania kursu ratownika medycznego, i ukonczenie jeszcze jakiegos szkolenia no i zdanai egzaminu przed Panstowa Komisja
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat