KPP - Jakie wymagania?

Nurtujące kwestie na temat szkoleń i doskonalenia umiejętności pożarniczych.

Topic author
arab
Posty: 6
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: sob 16 lis 2013, 16:09
Status: Offline

KPP - Jakie wymagania?

Post autor: arab »

Chciałbym się dowiedzieć czy aby zapisać się na szkolenie KPP (honorowane przez PSP,wojewodę itp) trzeba być strażakiem ochotnikiem jednostki z KSRG ,czy strażący z poza systemu mogą także przejść takie szkolenie?

Mam wątpliwości ponieważ na stronach wojewódzki oddziałów zosp pojawiają się informacje które mówią o wymaganiu członkostwa w OSP KSRG by brać udział w takim szkoleniu:

http://www.zospmazowsze.pl/index.php?op ... &Itemid=63

http://www.zosprp.lublin.pl/porady/ucze ... ie_med.pdf

Sytuacja wydaję się dziwna tym bardziej, że aby dana jednostka OSP dołączyła do systemu KSRG wymagane jest przeszkolenie członków z KPP.

jerzy988
Posty: 343
Rejestracja: ndz 06 sty 2013, 20:57
OSP (gm., woj.): OSP BRONISŁAWOWO gm.sadlinki woj. pomorskie
Status: Offline

Re: KPP - Jakie wymagania?

Post autor: jerzy988 »

tak mądrzy wymyślili że z zwykłej osp nie masz szans jedno wyjście wspólpraca z PRM . a tak sobie znalazłem kto to wymyśla i jest tak że to kg psp wszystko reguluje sami gen.i brygadierzy a nasi czyli zgosp rp to akceptuje tak są podpisane dokumenty ,,zobacz regulaminy,,prawo,,

cremes
Posty: 3
Rejestracja: pn 02 gru 2013, 15:13
OSP (gm., woj.): Bochnia Małopolska
Status: Offline

Re: KPP - Jakie wymagania?

Post autor: cremes »

też jestem ciekaw :)

Topic author
arab
Posty: 6
Rejestracja: sob 16 lis 2013, 16:09
Status: Offline

Re: KPP - Jakie wymagania?

Post autor: arab »

Może ktoś ma pomysł jak to ominąć ?

Zastanawiam się czy można się zapisać do jednostki ksrg w innym powiecie i tam zrobić KPP a potem legalnie działać u siebie? Drugi pomysł jaki mi przychodzi to zapisanie sie do wopr ale nie jestem pewien czy KPP zrobione dla woprowców będzie honorować PSP.

Co wy na to? Może ktoś z poza ksrg robił KPP i się podzieli własnymi doświadczeniami?

Paweł-Nacz
Posty: 55
Rejestracja: pn 18 lis 2013, 17:12
OSP (gm., woj.): Opole Lubelskie
Status: Offline

Re: KPP - Jakie wymagania?

Post autor: Paweł-Nacz »

jest sposób żeby to ominąć, jak znajde interpretacje prawną ze starego MSWiA to załączę. Dobra informacja jest taka, że trwają prace legislacyjne nad zmianą feralnych zapisów i kurs będzie dostępny dla wszystkich osp
"...bo do remizy Bóg wzywa najlepszych..."

Topic author
arab
Posty: 6
Rejestracja: sob 16 lis 2013, 16:09
Status: Offline

Re: KPP - Jakie wymagania?

Post autor: arab »

Prace trwają tylko ciekawe kiedy coś z tego wyniknie :roll:
Awatar użytkownika

kamilryba998
Posty: 22
Rejestracja: wt 03 gru 2013, 17:33
OSP (gm., woj.): Sępólno Krajeńskie
Status: Offline

Re: KPP - Jakie wymagania?

Post autor: kamilryba998 »

Witam.
Należę do OSP, które nie jest włączone do KSRG. Nasi druhowie zrobili kurs KPP normalnie bez żadnych problemów. Kurs był zorganizowany przez KW PSP i Zarząd Wojewódzki OSP. 10 naszych druhów pojechało na kurs i zdało egzamin państwowy i uzyskali tytuł ratownika.

Więc nie rozumiem skąd to pytanie, nie sądzę aby Wasz zarząd odesłał Was z kwitkiem bo przecież chodzi o kursy ważne ratujące życie innych ludzi.

Wysłaliście zgłoszenia do KP PSP o wysłanie strażaków z Waszej jednostki na kurs KPP, jeżeli tak to jaka była odpowiedz na te pisma?

Nasza jednostka wysłała takie zgłoszenia do naszej KP PSP i to oni dalej wysyłają dokumenty do KW PSP. Później czekaliśmy na odpowiedz o tym czy kurs będzie zrealizowany.

Mam nadzieję, że pomogłem ;) Pozdrowienia z OSP Sępólno Kraj.
Tylko życie poświęcone innym...

Warte jest przeżycia...

Paweł-Nacz
Posty: 55
Rejestracja: pn 18 lis 2013, 17:12
OSP (gm., woj.): Opole Lubelskie
Status: Offline

Re: KPP - Jakie wymagania?

Post autor: Paweł-Nacz »

Kamil, fajnie że Wam się udało. Ale sprawa póki co wygląda tak, że w opinii Ministra Edukacji kurs kpp jest tylko dla ksrg, a według Ministra Spraw Wewnętrznych (czy to cyfryzacja teraz ) nie do końca. A ogólnie to rozporządzenie ws. kpp ma wiele nieścisłości i ot tak.
"...bo do remizy Bóg wzywa najlepszych..."
Awatar użytkownika

kamilryba998
Posty: 22
Rejestracja: wt 03 gru 2013, 17:33
OSP (gm., woj.): Sępólno Krajeńskie
Status: Offline

Re: KPP - Jakie wymagania?

Post autor: kamilryba998 »

Paweł, ale myślę, że złożyć podanie można. Najwyżej nie dostanie się na kurs i będzie odpowiedz negatywna odpowiedz.
Nasi druhowie robili kurs rok i dwa lata temu, prawdę mówiąc nie pamiętam jakie tam były przepisy, ale myślę, że aż tak bardzo się nie zmieniły.

Pozdrawiam
Tylko życie poświęcone innym...

Warte jest przeżycia...

Tomasz-Z
Posty: 11
Rejestracja: pn 13 sty 2014, 20:40
Status: Offline

Re: KPP - Jakie wymagania?

Post autor: Tomasz-Z »

Zgadza się spróbować zawsze można - albo się dostaniesz albo nie. Przynajmniej nie będziesz pewny że zrobiłeś wszystko co tylko możliwe żeby sie dostać

Topic author
arab
Posty: 6
Rejestracja: sob 16 lis 2013, 16:09
Status: Offline

Re: KPP - Jakie wymagania?

Post autor: arab »

Jeśli dla osp spoza KSRG jedyną legalną drogą zrobienia KPP jest współpraca z PRM... to powiedzcie mi, czy jeśli w naszej skromnej osp jeden z członków ma tytuł ratownika medycznego natomiast niema szkolenia podstawowego osp to będzie to problem dla Urzędu Wojewódzkiego( do którego wysyłamy ten wniosek wraz z załącznikami) ???

Pupek
Posty: 24
Rejestracja: ndz 07 maja 2006, 11:51
Status: Offline

Re: KPP - Jakie wymagania?

Post autor: Pupek »

Powinno ci to wystarczyć ale...
My niedawno składaliśmy ten wniosek i w tamtym tygodniu dostaliśmy odpowiedź że jeśli minister zdrowia nie wniesie uwag zostaniemy wpisani na listę.
Wcześniej nikt nic nie mówił o decyzji ministra zdrowia.

maslak_86
Posty: 131
Rejestracja: śr 07 lis 2012, 19:23
Status: Offline

Re: KPP - Jakie wymagania?

Post autor: maslak_86 »

bajki pisza niektórzy!! U nas tez jednostka nie jest w systemie a przeszkolonych mam 4 ochotników:) Aby zgłosić sie na kurs wystarczyło napisać , że w przyszłości jednostka bedzie chciała nalezeć do KSRG i podpis
prezesa no i załatwione!! Organizator kursu mówił , że tak trzeba robić ponieważ jak tam ktos wyżej pisał aby wejsć do ksrg trzeba mieć strażaków z KPP a żeby zrobic KPP trzeba należeć do KSRG i kolo sie zamyka więc taki u nas był sposób . Polecam i pozdrawiam :D

michalll070
Posty: 26
Rejestracja: wt 13 lis 2012, 14:20
Status: Offline

Re: KPP - Jakie wymagania?

Post autor: michalll070 »

Kolega maslak_86 ma racje. Należy napisać pismo, w którym wyraża się chęć ubiegania się o wstąpienie do KSRG. U mnie dwóch druhów właśnie uczęszcza na kurs KPP, kilka lat temu dzięki tej samej sytuacji innych dwóch ukończyło kurs.
Pozdrawiam

kati799
Posty: 3
Rejestracja: czw 27 lut 2014, 10:12
Status: Offline

Re: KPP - Jakie wymagania?

Post autor: kati799 »

Dzięki za podpowiedź
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat