Strona 1 z 4

KPP - Jakie wymagania?

: sob 16 lis 2013, 16:34
autor: arab
Chciałbym się dowiedzieć czy aby zapisać się na szkolenie KPP (honorowane przez PSP,wojewodę itp) trzeba być strażakiem ochotnikiem jednostki z KSRG ,czy strażący z poza systemu mogą także przejść takie szkolenie?

Mam wątpliwości ponieważ na stronach wojewódzki oddziałów zosp pojawiają się informacje które mówią o wymaganiu członkostwa w OSP KSRG by brać udział w takim szkoleniu:

http://www.zospmazowsze.pl/index.php?op ... &Itemid=63

http://www.zosprp.lublin.pl/porady/ucze ... ie_med.pdf

Sytuacja wydaję się dziwna tym bardziej, że aby dana jednostka OSP dołączyła do systemu KSRG wymagane jest przeszkolenie członków z KPP.

Re: KPP - Jakie wymagania?

: sob 16 lis 2013, 19:02
autor: jerzy988
tak mądrzy wymyślili że z zwykłej osp nie masz szans jedno wyjście wspólpraca z PRM . a tak sobie znalazłem kto to wymyśla i jest tak że to kg psp wszystko reguluje sami gen.i brygadierzy a nasi czyli zgosp rp to akceptuje tak są podpisane dokumenty ,,zobacz regulaminy,,prawo,,

Re: KPP - Jakie wymagania?

: pn 02 gru 2013, 15:15
autor: cremes
też jestem ciekaw :)

Re: KPP - Jakie wymagania?

: wt 03 gru 2013, 13:21
autor: arab
Może ktoś ma pomysł jak to ominąć ?

Zastanawiam się czy można się zapisać do jednostki ksrg w innym powiecie i tam zrobić KPP a potem legalnie działać u siebie? Drugi pomysł jaki mi przychodzi to zapisanie sie do wopr ale nie jestem pewien czy KPP zrobione dla woprowców będzie honorować PSP.

Co wy na to? Może ktoś z poza ksrg robił KPP i się podzieli własnymi doświadczeniami?

Re: KPP - Jakie wymagania?

: śr 04 gru 2013, 10:18
autor: Paweł-Nacz
jest sposób żeby to ominąć, jak znajde interpretacje prawną ze starego MSWiA to załączę. Dobra informacja jest taka, że trwają prace legislacyjne nad zmianą feralnych zapisów i kurs będzie dostępny dla wszystkich osp

Re: KPP - Jakie wymagania?

: śr 04 gru 2013, 21:47
autor: arab
Prace trwają tylko ciekawe kiedy coś z tego wyniknie :roll:

Re: KPP - Jakie wymagania?

: pn 09 gru 2013, 08:38
autor: kamilryba998
Witam.
Należę do OSP, które nie jest włączone do KSRG. Nasi druhowie zrobili kurs KPP normalnie bez żadnych problemów. Kurs był zorganizowany przez KW PSP i Zarząd Wojewódzki OSP. 10 naszych druhów pojechało na kurs i zdało egzamin państwowy i uzyskali tytuł ratownika.

Więc nie rozumiem skąd to pytanie, nie sądzę aby Wasz zarząd odesłał Was z kwitkiem bo przecież chodzi o kursy ważne ratujące życie innych ludzi.

Wysłaliście zgłoszenia do KP PSP o wysłanie strażaków z Waszej jednostki na kurs KPP, jeżeli tak to jaka była odpowiedz na te pisma?

Nasza jednostka wysłała takie zgłoszenia do naszej KP PSP i to oni dalej wysyłają dokumenty do KW PSP. Później czekaliśmy na odpowiedz o tym czy kurs będzie zrealizowany.

Mam nadzieję, że pomogłem ;) Pozdrowienia z OSP Sępólno Kraj.

Re: KPP - Jakie wymagania?

: pn 09 gru 2013, 10:14
autor: Paweł-Nacz
Kamil, fajnie że Wam się udało. Ale sprawa póki co wygląda tak, że w opinii Ministra Edukacji kurs kpp jest tylko dla ksrg, a według Ministra Spraw Wewnętrznych (czy to cyfryzacja teraz ) nie do końca. A ogólnie to rozporządzenie ws. kpp ma wiele nieścisłości i ot tak.

Re: KPP - Jakie wymagania?

: pn 09 gru 2013, 17:35
autor: kamilryba998
Paweł, ale myślę, że złożyć podanie można. Najwyżej nie dostanie się na kurs i będzie odpowiedz negatywna odpowiedz.
Nasi druhowie robili kurs rok i dwa lata temu, prawdę mówiąc nie pamiętam jakie tam były przepisy, ale myślę, że aż tak bardzo się nie zmieniły.

Pozdrawiam

Re: KPP - Jakie wymagania?

: wt 14 sty 2014, 08:36
autor: Tomasz-Z
Zgadza się spróbować zawsze można - albo się dostaniesz albo nie. Przynajmniej nie będziesz pewny że zrobiłeś wszystko co tylko możliwe żeby sie dostać

Re: KPP - Jakie wymagania?

: czw 23 sty 2014, 20:19
autor: arab
Jeśli dla osp spoza KSRG jedyną legalną drogą zrobienia KPP jest współpraca z PRM... to powiedzcie mi, czy jeśli w naszej skromnej osp jeden z członków ma tytuł ratownika medycznego natomiast niema szkolenia podstawowego osp to będzie to problem dla Urzędu Wojewódzkiego( do którego wysyłamy ten wniosek wraz z załącznikami) ???

Re: KPP - Jakie wymagania?

: czw 23 sty 2014, 21:43
autor: Pupek
Powinno ci to wystarczyć ale...
My niedawno składaliśmy ten wniosek i w tamtym tygodniu dostaliśmy odpowiedź że jeśli minister zdrowia nie wniesie uwag zostaniemy wpisani na listę.
Wcześniej nikt nic nie mówił o decyzji ministra zdrowia.

Re: KPP - Jakie wymagania?

: wt 28 sty 2014, 20:57
autor: maslak_86
bajki pisza niektórzy!! U nas tez jednostka nie jest w systemie a przeszkolonych mam 4 ochotników:) Aby zgłosić sie na kurs wystarczyło napisać , że w przyszłości jednostka bedzie chciała nalezeć do KSRG i podpis
prezesa no i załatwione!! Organizator kursu mówił , że tak trzeba robić ponieważ jak tam ktos wyżej pisał aby wejsć do ksrg trzeba mieć strażaków z KPP a żeby zrobic KPP trzeba należeć do KSRG i kolo sie zamyka więc taki u nas był sposób . Polecam i pozdrawiam :D

Re: KPP - Jakie wymagania?

: pt 31 sty 2014, 14:30
autor: michalll070
Kolega maslak_86 ma racje. Należy napisać pismo, w którym wyraża się chęć ubiegania się o wstąpienie do KSRG. U mnie dwóch druhów właśnie uczęszcza na kurs KPP, kilka lat temu dzięki tej samej sytuacji innych dwóch ukończyło kurs.
Pozdrawiam

Re: KPP - Jakie wymagania?

: czw 27 lut 2014, 11:28
autor: kati799
Dzięki za podpowiedź