Jak wygląda Egzamin

Nurtujące kwestie na temat szkoleń i doskonalenia umiejętności pożarniczych.

Topic author
Paradox
Posty: 4
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 09 lut 2014, 14:52
Status: Offline

Jak wygląda Egzamin

Post autor: Paradox »

Siemka. Właśnie w ten poniedziałek będę miał kurs podstawowy do straży pożarnej i chciałbym wiedzieć jak wygląda ten egzamin. Dodam tylko że kurs mam w Rybniku i egzamin też... Pozdrawiam i proszę o odpowiedź
Awatar użytkownika

fido
Posty: 73
Rejestracja: wt 13 gru 2011, 09:48
OSP (gm., woj.): Puńców (goleszów, śląskie)
Lokalizacja: Puńców
Status: Offline

Re: Jak wygląda Egzamin

Post autor: fido »

podejrzewam, że tak jak wszędzie, czyli część teoretyczna - test i praktyczna jakieś zadania do wykonania :D typu, rozwiniećie, drabina cięcie piłą itp
"Idę tam, gdzie wszyscy inni uciekają przed śmiercią."

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: Jak wygląda Egzamin

Post autor: Fistach »

To zależy od egzaminujących - podobny temat już był z tego co pamiętam.

Jak trafisz na egzaminatorów którzy chcą iść szybko do domciu to będzie test odpowiedzi ABC jak się będzie im chciało to jakieś proste zadanie. Test fizyczny +komora dymowa powinna być. Wszyscy zdadzą.

maniekosp
Posty: 10
Rejestracja: ndz 10 mar 2013, 15:01
Status: Offline

Re: Jak wygląda Egzamin

Post autor: maniekosp »

Witam.

Jeśli chodzi ci o szkolenie podstawowe ochotników to w moim przypadku to było:
1. test ABC
2. test praktyczny (wszyscy dobierali się w 4 osobowe grupy które losowały 2 ćwiczenia z 4 możliwych):
a) rozwinięcie linii ssawnej
b) ciecie drzewa
c) 2 osoby rozwijają linie gaśnicze, pozostałe 2 osoby ubierają się w ODO i udają się na pozycje gaśnice
d) sprawianie drabiny.

Ogólnie jak nie popełnisz jakiś idiotycznych błędów to nikt do ciebie się nie przyczepi a szkolenie i egzamin będzie sprawą bardzo przyjemną i zabawną, :)

gazowany
Posty: 2
Rejestracja: wt 11 lut 2014, 19:42
Status: Offline

Re: Jak wygląda Egzamin

Post autor: gazowany »

Witam, Paradox też idę na kurs podstawowy w Rybniku tylko, że w wrześniu i mam pytanie jak wygląda u nas sprawa z badaniami? musiałeś latać po lekarzach czy co? I z jakiej gminy jesteś? Sory że oftop :D

Topic author
Paradox
Posty: 4
Rejestracja: ndz 09 lut 2014, 14:52
Status: Offline

Re: Jak wygląda Egzamin

Post autor: Paradox »

gazowany Musiałem latać i to dość dużo. Psycholog, Lekarz zawodowy, laryngolog, okulista, neurolog, spirometria, zdjęcie płuc. Z tym wracasz do do Lekarza zawodowego który wystawi ci zaświadczenie do możliwości pracy jako strażak. No i potem idziesz na kurs i musisz tam zabrać ksero tego badania, ksero świadectwa ukończenia gimnazjum. Jak dostaniesz rachunek od lekarza na 200 zł to się nie wystrasz zanieś to naczelnikowi twojego OSP on załatwi nic nie płacisz. A tak z ciekawości z jakiego OSP jesteś ?

A egzaminu się nie bój jest banalnie prosty. Jak nie zdasz to na następny raz dostajesz gotowca i poprawiasz xd. Więc spokojnie mało kto tego nie zdaje.

gazowany
Posty: 2
Rejestracja: wt 11 lut 2014, 19:42
Status: Offline

Re: Jak wygląda Egzamin

Post autor: gazowany »

A no to biegania będzie... A da się to wszystko zrobić w medycynie pracy w Rybniku na ul. świerklańskiej? Ja z gminy Lyski a ty?

Topic author
Paradox
Posty: 4
Rejestracja: ndz 09 lut 2014, 14:52
Status: Offline

Re: Jak wygląda Egzamin

Post autor: Paradox »

Ja Czerwionka. Hmmm nie wiem. Raczej tak bo ja wszystko robiłem w jednym mieście tylko psycholog w Rybniku. Ale latania jest. :) Pozdrawiam. I powodzenia w Wrześniu. Ja już kończę i mam nadzieje za kilka lat dostać się do PSP :) Pozdrawiam

roksak11
Posty: 3
Rejestracja: śr 05 mar 2014, 15:28
Status: Offline

Re: Jak wygląda Egzamin

Post autor: roksak11 »

Dobrze wiedzieć.

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: Jak wygląda Egzamin

Post autor: Fistach »

Najlepiej zapytaj naczelnika - ja miałem na skierowaniu przez UG gdzie mam się udać.

mimis11
Posty: 4
Rejestracja: sob 08 mar 2014, 12:06
Status: Offline

Re: Jak wygląda Egzamin

Post autor: mimis11 »

dokładnie zapytaj się ,

westwest1
Posty: 3
Rejestracja: pn 09 mar 2015, 00:11
Status: Offline

Re: Jak wygląda Egzamin

Post autor: westwest1 »

Część teoretyczna i praktyczna. W googlach można znaleźć sporo informacji, przykładowych zadań itp.
Awatar użytkownika

Broccoli9
Posty: 3
Rejestracja: pt 04 wrz 2015, 18:27
Status: Offline

Re: Jak wygląda Egzamin

Post autor: Broccoli9 »

fido pisze:podejrzewam, że tak jak wszędzie, czyli część teoretyczna - test i praktyczna jakieś zadania do wykonania :D typu, rozwiniećie, drabina cięcie piłą itp
Też tak myślę. Co można innego wymyślić?
Zaufanie powinno być podstawą moralnego wychowania.

bosek
Posty: 8
Rejestracja: czw 30 kwie 2015, 07:26
OSP (gm., woj.): Lesznowola, Mazowieckie
Status: Offline

Re: Jak wygląda Egzamin

Post autor: bosek »

A komory dymnej i części wysiłkowej nie mieliście?

MichałekW
Posty: 5
Rejestracja: pt 22 sty 2016, 14:11
Status: Offline

Re: Jak wygląda Egzamin

Post autor: MichałekW »

Ja niezbyt dobrze wspominam swój egzamin, byłem pewien, że nie zdam, bo w dwóch miejscach nawaliłem... Jakimś cudem UDAŁO się :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat