KURS OPERATORÓW SPRZĘTU OSP A SZKOL. KIER. KONSERW. SPRZĘTU

Nurtujące kwestie na temat szkoleń i doskonalenia umiejętności pożarniczych.

Topic author
jerzyski2
Posty: 47
Rejestracja: ndz 30 paź 2011, 14:34
OSP (gm., woj.): ochotnicza Straż Pożarna
Status: Offline

KURS OPERATORÓW SPRZĘTU OSP A SZKOL. KIER. KONSERW. SPRZĘTU

Post autor: jerzyski2 » sob 29 mar 2014, 10:57

KURS OPERATORÓW SPRZĘTU OSP A SZKOLENIE KIEROWCÓW KONSERWATORÓW SPRZĘTU RATOWNICZEGO OSP - czy to nie to samo???
Witam, Od dłuższego czasu zastanawia mnie dość ważna sprawa a mianowicie. Posiadam Kurs Operatorów Sprzętu OSP, program w/w szkolenia przewidywał iż po takim kursie kierowca powinien posiąść wiedzę i umiejętności posługiwania się sprzętem pożarniczym typu pompy, agregaty ,pilarki itp. oraz również między innymi umieć poruszać się zgodnie z wymogami samochodami uprzywilejowanymi, a także np. zassać i podać wodę na dalsze odległości. Dzisiaj z tego co wszyscy widzimy nie ma już kursów o takiej nazwie lecz jest Szkolenie Kierowców Konserwatorów Sprzętu Ratowniczego OSP Jak już wcześniej wspomniałem program obu szkoleń jest podobny o ile nie dokładnie taki sam. Czy w związku z powyższym posiadając kurs operatorów sprzętu OSP powinienem i muszę ponownie zaliczyć to nowe szkolenie kierowców konserwatorów?
Według KP PSP Kurs Operatorów Sprzętu OSP jest już nieważny i musimy ponownie przejść szkolenie Kierowców konserwatorów sprzętu rat. OSP.
Czy ktoś z szanownych forumowiczów jest może na bieżąco w takim temacie i mógłby się podzielić swoją wiedzą na ten właśnie temat?
ODPOWIEDZ