Konkurs „Strażacy na medal” rozstrzygnięty!

Organizowane uroczystości i wydarzenia o charakterze pożarniczym lub dla strażaków. W tym dziale możecie pochwalić się również stronami swoich jednostek.

Topic author
Strażacy na medal
Posty: 4
Rejestracja: pn 16 lis 2015, 14:02
Status: Offline

Konkurs „Strażacy na medal” rozstrzygnięty!

Post autor: Strażacy na medal » wt 09 lut 2016, 17:05

Konkurs „Strażacy na medal” organizowany na profilu „Niesamowici ludzie” (facebook.com/niesamowiciludzie) dobiegł końca. Dzięki głosom fanów oddanym za pośrednictwem specjalnej aplikacji na Facebooku, trzy jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej otrzymają nagrody pieniężne na zakup wyposażenia strażackiego.

Akcja „Strażacy na medal” cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród jednostek, jak i kibicujących im miłośników ochotniczych straży pożarnych. Do udziału w konkursie, który wystartował 16 listopada 2015 roku, zgłosiło się aż 179 jednostek Straży Pożarnej, zarówno ochotniczej, jak i zawodowej. Każdy uczestnik miał za zadanie opisać
w zgłoszeniu osiągnięcia swojej jednostki oraz najważniejszą przeprowadzoną przez nią akcję. Aktywność ze strony fanów przerosło oczekiwania organizatorów. Na wszystkie zgłoszone jednostki oddano łącznie niemal 44 tysiące głosów.

Najwięcej, bo aż 2450 głosów, zdobyła Ochotnicza Straż Pożarna w Santocku, która brała udział m.in. w trudnej akcji gaśniczej domu w Gorzowie Wielkopolskim, podczas której dochodziło do licznych wybuchów bezpośrednio zagrażających pobliskim budynkom. Drugie miejsce, z liczbą 2247 głosów, zajęła Ochotnicza Straż Pożarna w Mikluszowicach z ponad stuletnią tradycją, prężnie działająca szczególnie w kręgach lokalnej młodzieży. A trzecie, z 1552 głosami, Ochotnicza Straż Pożarna Łęki Dolne, która w swoich zasługach ma m.in. ekstremalną akcję gaśniczą przy trzydziestostopniowym mrozie, jedenastogodzinne działania podczas pożaru lasu
i walkę z plagą szerszeni latem 2015 r.

Trzy zwycięskie jednostki, wybrane przez internautów, otrzymają nagrody pieniężne na zakup sprzętu gaśniczego lub innego wyposażenia strażackiego.

Gratulujemy zwycięzcom!

Fanpage „Niesamowici ludzie” to wspierana przez PKN ORLEN platforma komunikacyjna, która w niebanalny i przyjazny sposób promuje społeczną działalność oraz angażuje zgromadzoną społeczność do aktywności dobroczynnej. Koncern aktywnie wspiera jednostki Straży Pożarnej w całym kraju. Podczas 15 lat trwania programu PKN ORLEN przekazał strażakom darowizny rzeczowe i finansowe o wartości prawie 8 mln zł. Fundacja ORLEN – Dar Serca prowadzi ponadto akcję „NIE DLA DYMU”, dzięki której do Rodzinnych Domów Dziecka i klientów stacji paliw trafiły czujniki tlenku węgla, czujniki dymu, gaśnice domowe, a w ubiegłorocznej edycji także koce gaśnicze.
ODPOWIEDZ