Strona 1 z 1

V Ogólnopolska Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP 2017

: sob 08 lip 2017, 21:41
autor: tokbike1
Zapraszamy na jedyną taką imprezę sportową w kraju dla strażaków ochotników, czyli już V Ogólnopolską Olimpiadę Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP odbędzie się w dniach 16-17.09.2017 w Szczawnicy woj.małopolskie powiat nowotarski.
W ciągu dwóch dni bez wcześniejszych eliminacji 5-osobowe drużyny OSP z całego kraju na arenie sportowej będą rywalizować pomiędzy sobą, mając w jednym i drugim dniu do zaliczenia następujące kolejno po sobie zadania. Olimpiada różni się od porównywalnych zawodów strażackich przebiegiem konkurencji i formułą oraz nietypowym miejscem, ponieważ zwykle odbywają się one na terenie płaskim. Na położonej w przepięknej górskiej scenerii Arenie Narciarskiej Jaworki – Homole naturalne zróżnicowane ukształtowanie terenu położonego na wysokości ponad 700 m n.p.m. wykorzystane jest do przebiegu konkurencji. Klasyfikacja startujących drużyn jest z podziałem na druhów, druhny i zespoły mieszane Mix (składające się z 3 druhów i 2 druhen lub 2 druhów i 3 druhen). Można także zgłosić drużynę, składającą się z zawodników z kilku jednostek OSP np. reprezentację miejscowości, Gminy lub powiatu.
Wiek uczestników od 18 lat wzwyż. W każdej z drużyn z danej jednostki OSP we wszystkich podziałach dopuszczone jest zgłoszenie do 2 zawodników, którzy ukończyli 15 lat.
Wszelki sprzęt do zaliczenia poszczególnych konkurencji dostarczają Organizatorzy. Obowiązujący regulamin i przebieg zawodów został stworzony na potrzeby Olimpiady. Zainteresowanych informujemy, że już przyjmujemy zgłoszenia na Olimpiadę. Stosowne druki rejestracyjne + regulamin do pobrania poprzez kontakt mailowy tokbike1@op.pl Tel.kontaktowy 731 880 083.
Organizatorzy:
Dariusz i Zbigniew Tokarscy Szczawnica oraz Oddział Wojewódzki ZOSP RP Województwa Małopolskiego
info: https://www.facebook.com/Osp-sport-583798878334472/

Re: V Ogólnopolska Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP 2017

: pt 04 sie 2017, 16:36
autor: marcinrudzik
Tradycja podtrzymana! Świetna inicjatywa! Tak trzymajcie :D
Dajcie znać jak będzie dokładny plan imprezy. Chętnie z Rzeszowa wybierzemy się, żeby pokibicować :)

Re: V Ogólnopolska Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP 2017

: pt 04 sie 2017, 23:47
autor: tokbike1
Dziękujemy za słowa uznania. Zawody rozpoczynają się jak zawsze o godz.11.00 w sobotę i niedzielę. Zapraszamy do kibicowania i udziału.