Kamizelkat Ratownik

Pytania i rady na temat funkcjonowania Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Topic author
bartekce
Posty: 5
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 13 gru 2016, 20:59
Status: Offline

Kamizelkat Ratownik

Post autor: bartekce »

Chciałem się dowiedzieć jak to u was wygląda. Mam zamiar kupić w jednostce kilka kamizelek z napisem ratownik dla osób które posiadają KPP . Aby ułatwić im pracę podczas manewrów , pokazów czy nawet wypadków . co wy sądzicie czy warto ?

Jacek osp
Posty: 19
Rejestracja: sob 21 maja 2016, 13:27
OSP (gm., woj.): mazowieckie..............
Status: Offline

Re: Kamizelkat Ratownik

Post autor: Jacek osp »

Pokazy szkolenia jak najbardziej i ciekawe odnośnie akcji mam inne zdanie zespół się zna i wie co ma robić . W akcji nie wiem czemu mają służyć te kamizelki ratownicy i tak nie zwracają na to uwagi jedynie media . :)

Feniks
Posty: 146
Rejestracja: pt 09 sie 2013, 18:23
Status: Offline

Re: Kamizelkat Ratownik

Post autor: Feniks »

Jeżeli nie macie co robić z pieniędzmi to kupuj :) Wg mnie brak praktycznych zastosowań, a zawsze są pilniejsze wydatki... Wg mnie jak ktoś chce może sobie kupić za prywatne takie coś i używać.

Topic author
bartekce
Posty: 5
Rejestracja: wt 13 gru 2016, 20:59
Status: Offline

Re: Kamizelkat Ratownik

Post autor: bartekce »

podczas wyjazdu u nas dowodca wyznacza osoby ktore bedą sie zajmować medycznie . wtedy zamiast gory z numexa maja kamizelke

Feniks
Posty: 146
Rejestracja: pt 09 sie 2013, 18:23
Status: Offline

Re: Kamizelkat Ratownik

Post autor: Feniks »

Jak to "zamiast"? Formalnie są wciąż strażakami podczas akcji i obowiązują ich przepisy dotyczące BHP - owszem, za pozwoleniem dowódcy mogą założyć kamizelki zamiast góry UPS'a, ale to jest kręcenie bata na własny zad przez dowódcę. W razie jak coś się stanie on się z tego nie wybroni...

Topic author
bartekce
Posty: 5
Rejestracja: wt 13 gru 2016, 20:59
Status: Offline

Re: Kamizelkat Ratownik

Post autor: bartekce »

rozumiem ze BHP ale chyba jest mały kłopot w nomexie i kasku udzielic kwalifikowanej pierwszej pomocy. a zdjecie kasku to tez odejscie od bhp. dlatego sie zdejmuje nomex zeby uratować niejedno krotnie życie i robi się to w strefie bezpiecznej, a tak ratownik ma pod ręką np gazy jałowe, bandaże czy w co jest wyposażona kamizelka. bo kilka osob potrzebuje pomocy

Feniks
Posty: 146
Rejestracja: pt 09 sie 2013, 18:23
Status: Offline

Re: Kamizelkat Ratownik

Post autor: Feniks »

Po pierwsze wstyd by strażak pisał kask a nie hełm. Po drugie o ile wiem zdjęcie hełmu można uzasadnić "dobrą praktyką" i jest dozwolone. Po trzecie, od jakiegoś czasu certyfikat CNBOP mają specjalne ciuchy właśnie do tego typu sytuacji. Zestaw zawiera nie tylko bluzę i spodnie ale również specjalny, lżejszy hełm. A jak już poszkodowanego wyniesiesz do strefy bezpiecznej to możesz go oddać zespołom ratownictwa medycznego.

PS. Sprawdź czym ma się zająć strażak w sytuacji "zdarzenia masowego" i czym ono jest, bo jak jest kilku poszkodowanych na jednego ratownika to niestety ale obowiązują procedury zdarzenia masowego...

Topic author
bartekce
Posty: 5
Rejestracja: wt 13 gru 2016, 20:59
Status: Offline

Re: Kamizelkat Ratownik

Post autor: bartekce »

temat mozna zamknac i usunac
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat