Zimowanie samochodu

Pytania i rady na temat funkcjonowania Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Topic author
plemnik989
Posty: 20
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 19 gru 2016, 20:16
OSP (gm., woj.): Kujawsko-Pomorskie
Status: Offline

Zimowanie samochodu

Post autor: plemnik989 »

Panowie ostatnio ktos podrzucil mi pomysl zeby zamontowac podgrzewanie wody w zbiorniku na zime, niestety moja jednostka jescze niema ogrzewanego garazu. Pomysl jest taki albo grzałka do zbiornika albo specjalne maty ktorymi obklada sie zbiornik, podlaczone bezposrednio do kontaktu. Co myslicie o takim czyms???

XCerber
Posty: 421
Rejestracja: czw 31 maja 2012, 12:04
OSP (gm., woj.): Pinczyn, Zblewo, Pomorskie
Status: Offline

Re: Zimowanie samochodu

Post autor: XCerber »

poza woda w zbiorniku jest jeszcze paliwo, olej,
jak macie w miare szczelny garaż to czy nie lepiej rozstawić jakies piecyki elektryczne/farelki?

Sylwek
Posty: 684
Rejestracja: czw 14 kwie 2005, 08:26
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zimowanie samochodu

Post autor: Sylwek »

Zanim zamarznie woda w zbiorniku wcześniej zamarznie w armaturze, pompie, zablokuje zawory.
Trzeba grzać cały garaż - inaczej to i tak duża szansa, że nie podacie wody albo, że coś Wam lód porozsadza.

Topic author
plemnik989
Posty: 20
Rejestracja: pn 19 gru 2016, 20:16
OSP (gm., woj.): Kujawsko-Pomorskie
Status: Offline

Re: Zimowanie samochodu

Post autor: plemnik989 »

Mam nadzieje ze tego lata gmina nam wkoncu zalorzy ogrzewanie to byl by problem z głowy.

Sylwek
Posty: 684
Rejestracja: czw 14 kwie 2005, 08:26
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zimowanie samochodu

Post autor: Sylwek »

Myślę, że powinniście zacząć od docieplenia i wymiany bram i okien. Jak obiekt docieplony to nawet tania instalacja z grzejniami elektrycznymi pracująca w nocnej taryfie nie powinna generować bardzo wysokich rachunków. Oczywiście tańszy w eksploaracji byłby pewnie gaz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat