Strona 1 z 1

powiększenie ksrg

: ndz 15 kwie 2012, 18:26
autor: star
czy można się dowiedzieć gdzieś w necie o jednostkach kture chcą włączyć do ksrg?????i drugie pytanie czy PSP może wyjść z wnioskiem o włączenie jednostki do ksrg(z rozsądku że tak powiem)czy to raczej zależy od gminy

Re: powiększenie ksrg

: ndz 15 kwie 2012, 22:26
autor: QRT
W wielkopolsce możesz sprawdzić to na stronie ZOSPRP WLKP. Natomiast co do włączenia do KSRG to musi wydać zgode komendant gminny/powiatowy PSP. Musisz zapytać w swoim Oddziale Miejsko-Gminnym ZOSP czy są takie plany a jak nie to czy możecie się starać. Jednostka w KSRG jest na początku obciążeniem dla gminy bo musi ją wyposażyć w sprzęt zgodny z normatywami. Po wstąpieniu do KSRG jednostka swoimi dotacjami może odciążyć budrzet gmiy a więc na dłuższy okres czasu jest to plus dla gminy.

Re: powiększenie ksrg

: śr 18 kwie 2012, 15:19
autor: Misza13
[quote][/quote]" Po wstąpieniu do KSRG jednostka swoimi dotacjami może odciążyć budżet gminy a więc na dłuższy okres czasu jest to plus dla gminy."

Raczej ten + dla gminy jest wątpliwy. Moim zdaniem to obciążenie jest permanentne i na zawsze ( chociaż znam przypadki gdzie na "siłę" pompuje się kasę żeby jednostkę wcielić do KSRG ze szkodą dla pozostałych) :evil:

Re: powiększenie ksrg

: czw 19 kwie 2012, 20:48
autor: QRT
I tak i nie zależy od OMG ZOSP i Prezesów danych jednostek. Ja np nie mam w tym roku dotacji ze związku bo są przeznaczone na inne jednostki nie będące w KSRG. Ale jak Prezes się uprze i dogada się z OMG to będzie ciągną kase z 2 źródeł.