Torba PSP R-1

Pytania i rady na temat funkcjonowania Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Topic author
slawko91
Posty: 32
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 08 sie 2012, 13:12
OSP (gm., woj.): Bieliny gm. Ulanów, woj. podkarpackie
Lokalizacja: Bieliny, woj. podkarpackie
Kontakt:
Status: Offline

Torba PSP R-1

Post autor: slawko91 »

Witam.
Mam pytanie jakie dokumenty trzeba złożyć w KRUS-ie aby otrzymać od nich torbę medyczną.
Mamy w jednostce ratowników medycznych i certyfikowanych (KPP), a brakuje nam torby.
Proszę o pomoc i z góry dzięki
"Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia" - Albert Einstein
http://ospbieliny.cba.pl

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: Torba PSP R-1

Post autor: Fistach »

Jest już taki temat o torbie R1 z KRUSu i tam znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie.

slawex26
Posty: 3
Rejestracja: sob 08 gru 2012, 17:13
OSP (gm., woj.): Cegłów, mazowieckie
Status: Offline

Re: Torba PSP R-1

Post autor: slawex26 »

Witam,
Dla innych forumowiczów:
- opinia gminnego lub powiatowego prezesa ZOSP RP;
- xero zaświadczenia lub dyplomy ukończenia szkolenia lub szkoły ratownictwa medycznego ( conajmniej 2 osoby muszą być przeszkolone);
- podanie do regionalnego oddziału KRUS;
- dobrze by było aby wójt podpisał się pod tym podaniem z dopiskiem, że popiera ten wniosek, to już będzie większe przebicie

Sernik
Posty: 170
Rejestracja: śr 31 sty 2007, 09:24
OSP (gm., woj.): woj. małopolskie
Status: Offline

Re: Torba PSP R-1

Post autor: Sernik »

U mnie wystarczyło pismo do KRUSU w nim zawarte ilu mamy ratowników itp. i koniecznie opinia z KP PSP. I tyle. Najlepiej zadzwoń do swojego oddziału i zapytaj jakie dokumenty trzeba złożyć aby być zapisanym na "listę kolejkową do toreb" :) w małopolskim wiem że wniosków na ten moment jest ok. 18 w kolejce - torby przychodzą z centrali 2 lub 3 na rok :/
Awatar użytkownika

Darek-Naczelnik
Posty: 265
Rejestracja: ndz 11 wrz 2011, 23:51
OSP (gm., woj.): pow.Łowicz, woj. łódzkie
Status: Offline

Re: Torba PSP R-1

Post autor: Darek-Naczelnik »

Sernik pisze:U mnie wystarczyło pismo do KRUSU w nim zawarte ilu mamy ratowników itp. i koniecznie opinia z KP PSP. I tyle. Najlepiej zadzwoń do swojego oddziału i zapytaj jakie dokumenty trzeba złożyć aby być zapisanym na "listę kolejkową do toreb" :) w małopolskim wiem że wniosków na ten moment jest ok. 18 w kolejce - torby przychodzą z centrali 2 lub 3 na rok :/

A w łódzkim od marca każą czekać i do tej pory nie dostaliśmy odpowiedzi czy, i ewentualnie kiedy.
Mimo że w kwietniu dostaliśmy odpowiedź że się zakwalifikowaliśmy na torbę :evil:

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: Torba PSP R-1

Post autor: Fistach »

Darek-Naczelnik pisze:A w łódzkim od marca każą czekać i do tej pory nie dostaliśmy odpowiedzi czy, i ewentualnie kiedy.
Mimo że w kwietniu dostaliśmy odpowiedź że się zakwalifikowaliśmy na torbę :evil:
Bo ta odpowiedź oznacza, że pozytywnie rozpatrzono Wasze podanie i że zostaliście umieszczeni na liście jednostek które zostaną doposażone.

Załóżmy, że Wasz oddział KRUSu dostał 3 torby w tym roku. Jeśli jesteście na miejscu 4. lub dalej (a pewnie jesteście) to tej torby w tym roku nie dostaniecie tak samo jak pisma o tym, że zostanie ona Wam przekazana.

Cierpliwości! My też tak czekamy.

Topic author
slawko91
Posty: 32
Rejestracja: śr 08 sie 2012, 13:12
OSP (gm., woj.): Bieliny gm. Ulanów, woj. podkarpackie
Lokalizacja: Bieliny, woj. podkarpackie
Kontakt:
Status: Offline

Re: Torba PSP R-1

Post autor: slawko91 »

Witam. Ja złożyłem papiery początkiem września i również jeszcze czekam. A wiecie może kiedy one są przyznawane? Na początku roku czy jak?
"Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia" - Albert Einstein
http://ospbieliny.cba.pl

krumar
Posty: 41
Rejestracja: pn 26 lis 2012, 18:33
OSP (gm., woj.): Gładyszów, gm Uście Gorlickie, woi. małopolskie
Status: Offline

Re: Torba PSP R-1

Post autor: krumar »

Czekać Panowie ja złożyłem w kwietniu 2011 r. i czekam. Podobno jesteśmy na 6 miejscu :evil: :twisted: :idea: :roll:

zaq12
Posty: 9
Rejestracja: ndz 12 sty 2014, 16:16
OSP (gm., woj.): Podlaskie siemiatycze
Status: Offline

Re: Torba PSP R-1

Post autor: zaq12 »

Wiecie czy można składać jeszcze wniosku do KRUS-u na torbe psp r-1 czy już to się skończyło ??

Sernik
Posty: 170
Rejestracja: śr 31 sty 2007, 09:24
OSP (gm., woj.): woj. małopolskie
Status: Offline

Re: Torba PSP R-1

Post autor: Sernik »

Można nadal składać, możesz nawet zadzwonić i miło pogadać z prewencją czy jest szansa na otrzymanie torby i ewentualnie dopytać ile jednostek jest w kolejce, ale spokojnie myślę że za 2 - 3 lata dostaniecie.

siekiera11
Posty: 3
Rejestracja: czw 06 mar 2014, 11:19
Status: Offline

Re: Torba PSP R-1

Post autor: siekiera11 »

Dzięki za info.

zaq12
Posty: 9
Rejestracja: ndz 12 sty 2014, 16:16
OSP (gm., woj.): Podlaskie siemiatycze
Status: Offline

Re: Torba PSP R-1

Post autor: zaq12 »

Koledzy druhowie ja mam taka pytanie czy jest możliwość dostania od krusu tej torby w przeciągu miesiąca bo mianowicie sąsiednia jednostka złożyła także wniosek o torbę do krusu na początku lutego a już pd koniec lutego podobno odebrali i teraz się zastanawiam czy to są plotki czy prawda bo nie mam się bardzo kogo spytaj z tamtej jednostki co o tym myślicie ???

ewkasola
Posty: 3
Rejestracja: sob 30 maja 2015, 15:10
Status: Offline

Re: Torba PSP R-1

Post autor: ewkasola »

Wreszcie znalazłam odpowiedzi na moje pytania. Dzięki.
Awatar użytkownika

ospzamlynie
Posty: 54
Rejestracja: śr 18 lut 2015, 19:22
OSP (gm., woj.): wręczyca, śląskie
Status: Offline

Re: Torba PSP R-1

Post autor: ospzamlynie »

Daj znać czy coś otrzymaliście? bo ja byłem się pytać w Krusie i już nie wspomagają OSP.

XCerber
Posty: 421
Rejestracja: czw 31 maja 2012, 12:04
OSP (gm., woj.): Pinczyn, Zblewo, Pomorskie
Status: Offline

Re: Torba PSP R-1

Post autor: XCerber »

my otrzymalismy po 3 latach od wyslania wniosku. przekazali jakos pod koniec listopada.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat