g

Pytania i rady na temat funkcjonowania Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Fistach
Posty: 919
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: Wymagania jednostki KSRG

Post autor: Fistach »

kamyk01 pisze:I jak PSK zareagowało na wiadomość, że GCBA zotało wycofane z "z powodu zimy" :?: :?: :shock: , równie dobrze można wycofać z powodu wiatru lub "ładnej pogody". :)
Dla mnie to nie do pomyślenia.
Jakbyś miał nieogrzewane garaże to by Cię to nie dziwiło :)

Raku
Posty: 204
Rejestracja: śr 30 lis 2011, 14:02
OSP (gm., woj.): Bierna, Sulików, Dolnośląskie
Status: Offline

Re: Wymagania jednostki KSRG

Post autor: Raku »

Wiele jednostek w kraju ma nieogrzewane garaże, ale nigdy bym się nie spodziewał, że KSRG ...Myślałem, że już mnie nic nie zdziwi 8)

kamyk01
Posty: 72
Rejestracja: czw 12 sty 2012, 17:01
OSP (gm., woj.): Tuliszków,wielkopolskie
Status: Offline

Re: Wymagania jednostki KSRG

Post autor: kamyk01 »

Najprostrzy sposób na ogrzanie garażu to grzejnik elektryczny (minimalna temp. w garażu to 5 stopni na plusie), a skoro jesteście w KSRG to sprawa ogrzewania garaży to nie Wasz problem tylko Wójta/Burmistrza, który musiał podpisać stosowne porozumienie, kiedy Wasza jednostka wstępowała w struktury KSRG.
Szczerze wspólczuję, że macie aż takie problemy bo moim zdaniem( z doświadczenia) okres zimowy niesie ze sobą dużo większe zagrożenia(pożary niewłaściwie dogrzewanych mieszkań i zabudowań gospodarczych), u mnie też nie jest wzorcowo (mamy problem z garażami), ale za coś takiego nie odpuścił bym.

XCerber
Posty: 421
Rejestracja: czw 31 maja 2012, 12:04
OSP (gm., woj.): Pinczyn, Zblewo, Pomorskie
Status: Offline

Re: Wymagania jednostki KSRG

Post autor: XCerber »

kamyk01 pisze:I jak PSK zareagowało na wiadomość, że GCBA zotało wycofane z "z powodu zimy" :?: :?: :shock: , równie dobrze można wycofać z powodu wiatru lub "ładnej pogody". :)
Dla mnie to nie do pomyślenia.
czyli lepiej zeby zamrznieta woda rozerwala wszystkie węże, wężyki?
Awatar użytkownika

Darek-Naczelnik
Posty: 265
Rejestracja: ndz 11 wrz 2011, 23:51
OSP (gm., woj.): pow.Łowicz, woj. łódzkie
Status: Offline

Re: Wymagania jednostki KSRG

Post autor: Darek-Naczelnik »

Nie chce zakładać nowego wątku więc zapytam TU:
W mojej gminie jest tylko jedna jednostka (A) w systemie KSRG.
Do jednostki (B) przyszło pismo że w 2014 roku zostaje włączona do systemu (jednostka wcale o to nie wnosiła)
Moje pytanie jest następujące-- czy KW PSP może samo nakazać bądź "poprosić" OSP o wstąpienie??
Chciałem zaznaczyć że jednostka (B) ma mniej wyjazdów niż jednostka (C) oraz mniej przeszkolonych osób, za to posiada Żuka, Stara 266 z zabudową pożarniczą i ................ :P :lol: Stara 266 z warsztatem ( z wojska i auto nie jest przerobione na pożarnicze) :P :lol:
Pytając w KP PSP dlaczego akurat jednostka (B) a nie (C) została wytypowana w odpowiedzi BO TAK MA BYĆ.

Co wy na to??
Awatar użytkownika

damian_osp
Posty: 571
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Wymagania jednostki KSRG

Post autor: damian_osp »

może tak zdecydowali ze względu na lokalizacje t ej jednostki w gminie.
Może jednostka A z C są sąsiadami a wy jestescie na drugim końcu gminy.
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

XCerber
Posty: 421
Rejestracja: czw 31 maja 2012, 12:04
OSP (gm., woj.): Pinczyn, Zblewo, Pomorskie
Status: Offline

Re: Wymagania jednostki KSRG

Post autor: XCerber »

kamyk01 pisze:Najprostrzy sposób na ogrzanie garażu to grzejnik elektryczny (minimalna temp. w garażu to 5 stopni na plusie), a skoro jesteście w KSRG to sprawa ogrzewania garaży to nie Wasz problem tylko Wójta/Burmistrza, który musiał podpisać stosowne porozumienie, kiedy Wasza jednostka wstępowała w struktury KSRG.
Szczerze wspólczuję, że macie aż takie problemy bo moim zdaniem( z doświadczenia) okres zimowy niesie ze sobą dużo większe zagrożenia(pożary niewłaściwie dogrzewanych mieszkań i zabudowań gospodarczych), u mnie też nie jest wzorcowo (mamy problem z garażami), ale za coś takiego nie odpuścił bym.

ogrzewanie swoja droga, ale nie ma bramy wjazdowej do nowego garazu wiec i tak by musial zostac wycofany, ale obiecane mamy nowe zasowane drzwi ale dopiero na wiosne, a troche wody z GCBA mogloby sie przydac jak cos sie przytrafi... 12m3 to nie malo...

XCerber
Posty: 421
Rejestracja: czw 31 maja 2012, 12:04
OSP (gm., woj.): Pinczyn, Zblewo, Pomorskie
Status: Offline

Re: Wymagania jednostki KSRG

Post autor: XCerber »

damian_osp pisze:może tak zdecydowali ze względu na lokalizacje t ej jednostki w gminie.
Może jednostka A z C są sąsiadami a wy jestescie na drugim końcu gminy.
dokladnie, moga miec lepsza lokalizacje... albo puscili taka plotke zeby was zdenerwowac:P
Awatar użytkownika

Darek-Naczelnik
Posty: 265
Rejestracja: ndz 11 wrz 2011, 23:51
OSP (gm., woj.): pow.Łowicz, woj. łódzkie
Status: Offline

Re: Wymagania jednostki KSRG

Post autor: Darek-Naczelnik »

XCerber pisze:
damian_osp pisze:może tak zdecydowali ze względu na lokalizacje t ej jednostki w gminie.
Może jednostka A z C są sąsiadami a wy jestescie na drugim końcu gminy.
dokladnie, moga miec lepsza lokalizacje... albo puscili taka plotke zeby was zdenerwowac:P

Nas nic nie zdenerwuje bo nie pchamy się do systemu :P 8) Po prostu pytam czym się kierują osoby decyzyjne, i czy istnieje faktycznie coś takiego jak powołanie do KSRG na wniosek KW PSP. A info mam z PSP tak że na 100% bez ploty :)
Jednostka A (KSRG) od jednostki B dzieli 4km
Jednostkę B od C 4 km
Jednostki A i C 2 może 2,5 km
Awatar użytkownika

Kamil21
Posty: 56
Rejestracja: pn 29 sie 2011, 14:10
OSP (gm., woj.): Balków.Piątek, łódźkie
Status: Offline

Re: Wymagania jednostki KSRG

Post autor: Kamil21 »

Co do tego u nas było tak.
Było zebranie zarządu gminnego i prezes wraz z komendantem mówią że wytypowali naszą jednostkę do KSRG i wysłali to do KP PSP. Tylko że to KP PSP kazała w naszej gminie wyznaczyć jednostkę do systemu po z ich obliczeń wychodzi że tu musi znajdować się jednostka KSRG(będzie to druga w gminie) ale na szczęście jeszcze nic nie przyszło z KP PSP.

karol1118
Posty: 501
Rejestracja: pn 26 gru 2011, 18:10
Status: Offline

Re: Wymagania jednostki KSRG

Post autor: karol1118 »

teraz wejść do systemu nie jest łatwa sprawa chęci komendy PSP Nie wystarczą. U nas w powiecie też zrobiono plan rozwoju KSRG I powiem ze niektóre wytypowane jednostki z systemem dzieli kosmos.
Piękniejszy od ciszy jest tylko dźwięk syreny
Awatar użytkownika

Kamil21
Posty: 56
Rejestracja: pn 29 sie 2011, 14:10
OSP (gm., woj.): Balków.Piątek, łódźkie
Status: Offline

Re: Wymagania jednostki KSRG

Post autor: Kamil21 »

No nas że tak powiem też dzieli dużo:)

lovek
Posty: 31
Rejestracja: czw 02 sie 2012, 07:56
Status: Offline

Re: Wymagania jednostki KSRG

Post autor: lovek »

Okej :) A co jeśli spełnia się wszystkie wymagania, a nawet ma się więcej sprzętu i ludzi przeszkolonych i do KSRG się dostać nie możemy? W ostatnim roku do sytemu składał jednostka, która jest uboższa i w sprzęt i ludzi a do systemu się dostała, a my nie?

Raku
Posty: 204
Rejestracja: śr 30 lis 2011, 14:02
OSP (gm., woj.): Bierna, Sulików, Dolnośląskie
Status: Offline

Re: Wymagania jednostki KSRG

Post autor: Raku »

Ile dzieli waszą jednostkę od PSP ? Od najbliższej KSRG ? Jaki jest stan przeszkolenia u was (ilu i jak) ? Czy macie 2 auta ? Ile jest jednostek KSRG w waszej gminie ?
To, że ktoś ma lepszy sprzęt nie robi od razu z niego jednostki systemowej ;)

lovek
Posty: 31
Rejestracja: czw 02 sie 2012, 07:56
Status: Offline

Re: Wymagania jednostki KSRG

Post autor: lovek »

Moją jednostka od PSP dzieli około 6 kilometrów. Mamy ludzi ponad wymagany stan w KSRG osoby są przeszkolone, mamy również ratowników medycznych oraz nurków. Mamy dwa auta. GBA i GLBA. Jednostką w gminie jesteśmy jedyną ( jesteśmy w mieście)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat