osp a ksrg

Pytania i rady na temat funkcjonowania Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Topic author
jareksiwy
Posty: 4
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 05 lut 2013, 10:59
Status: Offline

osp a ksrg

Post autor: jareksiwy »

witam wszystkich strażaków ochotników.
Chciałbym zadać wam pytanie, odnośnie, KSRG, obecnie w mojej gminie jest 9 jednostek straży OSP jedna należny do systemu, bo wiem ze minimum jedna jednostka musi sie w nim znajdować, a słyszałem ze do 2016 roku w gminie mają byc minimum 2 jednostki w KSRG, w jaki sposób możemy sie starać aby wstąpić do systemu, wszystko praktycznie jest oprócz sprzętu są braki z powodu braku pieniędzy, trochę sie rozwijamy ale to i tak mało. W jaki sposób możemy sie postarać o sprzet? Pomoc w zdobyciu go, choć jako druga jednostka w gminie posiadamy dwa wozy, leki i średni gaśniczy, pierwsza jest oczywiście jednostka gmina która posiada trzy pojazdy, lekki, średni i ciężki, reszta ma po jednym aucie, jedne mniej sprawne drugie trochę lepiej, a co do jednostki gminnej która jest w systemie, no nie chce im nic zarzucać ale nie starają się trzepią kasę z gminy a do nas zawsze brakuje funduszy i musimy ograniczać swoja działalność, co wiecej jako gminna jednostka wiem ze zle jest oceniana przez psp która ja alarmuje do zdarzen, na które wyjeżdża z opóźnieniami, czy nawet tez wcale, i musi wtedy interweniować jednostka PSP. w naszej gminie znajduje sie 50% lasów i reszta powierzchnia rolna, najwięcej wyjazdów oczywiście jest do pożarów bądz zabezpieczania imprez, mniej do wypadków, czy też innych zagrożeń, ale kraj się rozwija nasza gmina tez, obecnie sa budowane nowe drogi, wiec na pewno sytuacja będzie ulegać zmianie. pozdrawiam wszystkich i proszę pare informacji no i wypowiadajcie sie na temat waszych doswiadczen.

DanielOSP
Posty: 255
Rejestracja: śr 23 lis 2011, 20:03
OSP (gm., woj.): warmińsko-mazurskie
Status: Offline

Re: osp a ksrg

Post autor: DanielOSP »

Na początek najlepiej przejść się do KP/KM PSP. Swego czasu były podawane do KW jednostki proponowane do właczenia do KSRG w poszczególnych gminach gdzie jest mniej niz 2 OSP w KSRG. Jeśli jesteście podani to już jakiś plus. Druga sprawa należy zwrócić uwage na odległość od jednostki KSRG i PSP. Jeśli chodzi o pozyskanie sprzętu to były na forum poruszane tematy odnosnie dotacji z Orlenu, Lasów Państwowych, WFOŚiGW itp. Warto sie z tymi tematami zapoznać. No i przede wszystkim trzeba porozmawiać z wójtem jak się zapatruje na włączenie waszej jednostki do KSRG bo on także podpisuje porozumienie o właczeniu do KSRG. A jakim sprzętem obecnie dysponujecie? Dużo wam brakuje do standardów KSRG?

wojtas
Posty: 133
Rejestracja: śr 13 wrz 2006, 00:12
Status: Offline

Re: osp a ksrg

Post autor: wojtas »

mam pytanko czy bez wójta też można wejść do ksrg czy tez musi być zgoda pana wójta

Raku
Posty: 204
Rejestracja: śr 30 lis 2011, 14:02
OSP (gm., woj.): Bierna, Sulików, Dolnośląskie
Status: Offline

Re: osp a ksrg

Post autor: Raku »

Bez poparcia Wójta nie ma szans na KSRG. To Wójt podpisuje porozumienie między PSP a Gminą o wstąpieniu danej jednostki do KSRG.

wojtas
Posty: 133
Rejestracja: śr 13 wrz 2006, 00:12
Status: Offline

Re: osp a ksrg

Post autor: wojtas »

no i kiszka trzeba czekać do wyborów hehhe
mamy cały sprzęt potrzebny do ksrg ale jest małe ale czyli wójt

Topic author
jareksiwy
Posty: 4
Rejestracja: wt 05 lut 2013, 10:59
Status: Offline

Re: osp a ksrg

Post autor: jareksiwy »

zazwyczaj wójt/burmistrz stoi na przeszkodzie, u nas to samo, a co najlpsze dowiedzielismy sie ze powstaje całkiem nowa jednostka, i wszystkie pieniądze idą w tamtym kierunku. a my nie mamy szans na ksrg wiec tylko chyba zapragniemy zeby nam selektywna załozyli.

kustyk082090
Posty: 61
Rejestracja: pn 28 sty 2013, 08:42
Status: Offline

Re: osp a ksrg

Post autor: kustyk082090 »

Witam kolegów druhów mam pytanie czy ktoś wie co ile lat jest przedłużana umowa jednostki KSRG pomiędzy wójtem a komendą powiatową ? jak wójt nie godzi się przedłużyć umowy to poniesie jakieś konsekwencje ?

JakubZ
Posty: 132
Rejestracja: pt 29 kwie 2011, 00:20
OSP (gm., woj.): Pilzno, woj. Podkarpackie
Lokalizacja: Pilzno
Kontakt:
Status: Offline

Re: osp a ksrg

Post autor: JakubZ »

kustyk082090 pisze:Witam kolegów druhów mam pytanie czy ktoś wie co ile lat jest przedłużana umowa jednostki KSRG pomiędzy wójtem a komendą powiatową ? jak wójt nie godzi się przedłużyć umowy to poniesie jakieś konsekwencje ?
U nas umowa jest od 1995 roku i nie była przedłużana. Czy wójt poniesie konsekwencje? A czy jak Ty nie przedłużysz umowy na abonament to poniesiesz tego konsekwencje?

Oczywiście będzie musiał spełniać wymógł 1 czy tam 2 jednostek w KSRG w zależności od położenia gminy.
Obrazek

stypulkowski
Posty: 8
Rejestracja: wt 13 mar 2012, 21:00
OSP (gm., woj.): Zakrzówek, lubelskie
Status: Offline

Re: osp a ksrg

Post autor: stypulkowski »

Raku pisze:Bez poparcia Wójta nie ma szans na KSRG. To Wójt podpisuje porozumienie między PSP a Gminą o wstąpieniu danej jednostki do KSRG.
Takie porozumienie jest podpisywane miedzy trzema podmiotami tj. PSP , Wójtem i OSP

nowy11
Posty: 3
Rejestracja: wt 06 sie 2013, 01:34
Status: Offline

Re: osp a ksrg

Post autor: nowy11 »

Dokładnie tak. Wójt musi brać w tym udział.

horman
Posty: 4
Rejestracja: śr 21 sie 2013, 04:40
OSP (gm., woj.): nowy sącz, nowy sącz
Status: Offline

Re: osp a ksrg

Post autor: horman »

to trzeba udać się do Wójta :D
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat