Pomysły na wydatkowanie dotacji z KSRG

Pytania i rady na temat funkcjonowania Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Topic author
Komendant
Posty: 4
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 04 maja 2006, 17:52
Lokalizacja: Karsin
Kontakt:
Status: Offline

Pomysły na wydatkowanie dotacji z KSRG

Post autor: Komendant »

Witam!

Wreszcie dotarła na nasze konto tegoroczna dotacja z KSRG. Mam nadzieję, że i do Was też :) Nie jest tego zbyt dużo, ale coż, co zrobić. W moim powiecie średnio każda OSP otrzymała po 4.000 zł i sami nie wiemy co z tym zrobić. Potrzeb wiele, a kwota niezbyt imponująca. Chyba kupię w tym roku sprężarkę. A na co Wy planujecie przeznaczyć tegoroczną dotację? Sam jestem ciekaw w co "wchodzą" inni. Statystyki wykazują, że np. w OSP nie ma wogóle kominiarek niepalnych (zakupiłem już je w roku ubiegłym). Napiszcie co tam u Was. Znam OSP, które zakupiły z tej dotacji złote hełmy ozdobne, nie mając podstawowej armatury wodnej :D Może ktoś ma inne pomysły na racjonalne wydatkowanie tych środków.

Krzysztof
Zapraszam na witrynę OSP Karsin www.ospkarsin.pl Kontakt: Komendant Gminny Krzysztof Datta
GG 3230011 e-mail. biuro@ospkarsin.pl kom. 606 230 876

OSP WRZOSOWA
Posty: 90
Rejestracja: śr 04 sty 2006, 12:07
Lokalizacja: OSP WRZOSOWA
Status: Offline

Post autor: OSP WRZOSOWA »

U nas tzn w powiecie czestochowskim suma wyjsciowa dla wszystkich osp z ksrg wynosila 4000 + 30zl za kazda akcje tak wiec dostalismy 6850 zl ale na dzien dobry nalezalo zaplacic skladke 500 zl na zwiazek.

A co do planowanych zakupow to zamowilismy:
- wytwornice pianowa
- pasy
- buty
- mundury galowe
- opryskiwacz wysokocisnieniowy
- ubrania koszarowe

lukaszkwiat
Posty: 78
Rejestracja: pt 19 lis 2004, 20:29
Lokalizacja: OSP CHARZYKOWY
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: lukaszkwiat »

Nasza jednostka w tym roku pieniądze z KSRG przeznaczyła na lekki samochód ratownictwa technicznego. Choć nie jest to suma imponująca tak jak kolego Krzysztofie wspomniałeś jednak, chociaż coś będzie można kupić, aby go wyposażyć.

Muerte
Posty: 106
Rejestracja: wt 15 lip 2003, 09:28
Status: Offline

Post autor: Muerte »

moja jednostka dostala 3100 z³. chcemy troche do³ozyæ i kupic pompe szlamowa o wydajnosci ponad 1000 l/min. wg moich rozeznañ pompa robin-subaru bedzie nas kosztowa³a ok 3500 z³

OSP Grabowiec
Posty: 32
Rejestracja: ndz 01 maja 2005, 12:49
Lokalizacja: grabowiec
Kontakt:
Status: Offline

Dotacja KSRG

Post autor: OSP Grabowiec »

W powiecie zamojskim dotacje sa ciekawie dzielone my w tym roku dostalismy 2500zł a jednostka z sąsiedniej miejscowosci dostała 4000zł a wyjazdów maja o 70% mniej od nas , a koledzy z gminy sasiedniej dostali 9000zł a wyjazdy maja podobnie jak my .Jak zapytalismy sie dlaczego taka suma pan Kom powiedział ze i tak my uszczuplilismy innym jednostkom dotacje bo powinno byc 2300zł dlamnie to jest troche dziwne , bo wyglada to tak ze kasa jest dzielona po znajomosci . I co tu teraz kupic jak sie ma tyle kasy ,chcielismy kupic przecinarke do stali i betonu ale kasy zabraknie

kamil
Posty: 39
Rejestracja: wt 28 wrz 2004, 13:24
Lokalizacja: OSP Czy¿ew
Status: Offline

Post autor: kamil »

Panowie kase z KSRG dziel± teraz Powiatowe PSP i oni ustalaj± jak sobie chc± co i ile komu. Tak jak piszecie znajomosci odgrywaj± du¿± role przy podzile.
A co kupiæ:
Panowie najwa¿niejsze jest wyposa¿enie osobiste stra¿aka - ochrona stra¿aka!!!! I to jest najwa¿niejsza rzecz.
Ubranie ochronne Tzw UPS
Che³my
Buty
Rêkawice
Jak macie wiêcej kasy zamówcie sobie Aparaty Powietrzne najwa¿niejsz rzecz w samochodzie ga sniczym.
A potem pozosta³y sprzêt no i walizka medyczna PSP R1 - podstawa.
królik

star266
Posty: 10
Rejestracja: pn 05 cze 2006, 20:31
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: star266 »

a ja chciałem sie zapytac kolege lukaszkwiat gdzie wy w tym polonezie zmiesliliście tyle sprzętu??

lukaszkwiat
Posty: 78
Rejestracja: pt 19 lis 2004, 20:29
Lokalizacja: OSP CHARZYKOWY
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: lukaszkwiat »

star266 pisze:a ja chciałem sie zapytac kolege lukaszkwiat gdzie wy w tym polonezie zmiesliliście tyle sprzętu??
troche w bagażniku troche na miejscu pasażera z tyłu i z przodu trochę pod maską silnika a reszta na dachu :D

A tak poważnie kolego star266 to nigdzie. Na ten samochód jest przypisany sprzęt, bo tak musiało być. Ten sprzęt jest zmagazynowany w garażu i w razie konieczności np. wyjazdu na osy czy wypompowania wody bierzemy i jedziemy. Jednak od ponad dwóch lat mimo to ze w podziale jest jako woz techniczny nie jest używany już do ratownictwa technicznego, Jeśli ciebie ciekawi, dlaczego w podziale jest jako samochód do ratownictwa technicznego to sam chciałbym wiedzieć:D Jestem młodym strażakiem i przed wstąpieniem do OSP to autko było już w podziale. Na szczęście w tym roku idzie na "emeryturę”, bo czeka już nowe autko na jego miejsce :D znacznie większe od niego
Pozdrawiam kolegę star266

Maneri
Posty: 70
Rejestracja: czw 19 sty 2006, 21:15
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Maneri »

Witam, My dostaliśmy 6600 zł mius 200 zł na Zarząd Powiatowy aby sobie zjazd mieli z czego zorganizować... pozostaje 6400 zł. W grudniu 2005r otrzymaliśmy używany samochód pożarniczy marki Magirus... puściutki niestety... z pieniędzy od sponsora zakupiłem 7 węży W-75 teraz z dotacji dokupimy:
- węże W-52
- rozdzielacz
- zasysacz
- prądownice Turbo
- belkę sygnalizacyjną

i chyba wszystko
_______________________________________
Zapraszam na www.jarszewo.republika.pl
Ostatnio zmieniony ndz 07 sty 2007, 12:44 przez Maneri, łącznie zmieniany 1 raz.
"Bogu na chwałę, ludziom na ratunek"

gronek
Posty: 15
Rejestracja: czw 15 cze 2006, 20:52
Status: Offline

fg

Post autor: gronek »

Nasza jednostka (OSP Góra Kalwaria) dostała w tym roku 22.000 tys zł i przeznaczyła na nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy.

krzysztof siwek
Posty: 120
Rejestracja: pn 11 paź 2004, 18:38
Status: Offline

Post autor: krzysztof siwek »

Zbliża się 2007 rok i możemy temat zacząć od nowa. My chcemy w przyszłym roku kupić porządną motopompę szlamową, np. Honda WT 40 X. Wolelibyśmy najnowszą pompę Subaru, ale nie jest dofinansowywana przez Związek. Jeśli coś nam zostanie, kupimy kilka ubrań ochronnych. Pozdrawiam Krzysiek.

OSP WRZOSOWA
Posty: 90
Rejestracja: śr 04 sty 2006, 12:07
Lokalizacja: OSP WRZOSOWA
Status: Offline

Post autor: OSP WRZOSOWA »

Na rok 2007 mamy taki plan
radiostacja nasobna
weze w52
mundury galowe
aparat odo

plan to nie wszystko bo nie wiemy ile wtym roku bedzie kasy z ksrg :wink:

Kornel
Posty: 29
Rejestracja: śr 09 lis 2005, 12:03
Lokalizacja: woj pomorskie
Status: Offline

Post autor: Kornel »

a my mamy zamiar wymienic dach i ocieplic budynek straznicy

Marcello
Posty: 44
Rejestracja: pn 11 wrz 2006, 19:59
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Post autor: Marcello »

Z mojej wiedzy (nie wiem jak skromnej pewnie), to wiem, że środki z KSRG powinny zostać przeznaczone na zakup sprzętu do podziału bojowego.
A złote hełmy i mundury galowe do nich się nie zaliczają.
W ten sposób chyba w pewnym sensie łamiecie prawo.
Jeśli już nie macie pomysłów na zakup sprzętu, to złóżcie propozycję innej jednostce, która potrzebuje takiego dofinansowania, a jej środki są niewystarczające, a w następnym roku Wy otrzymalibyście od tejże jednostki swoje dofinansowanie i moglibyście zrobić większy zakup.
Moim daniem za zgodą Powiatowych władz moglibyście tak zrobić.
Pozdrawiam.

LEON1982
Posty: 17
Rejestracja: wt 14 mar 2006, 22:32
Lokalizacja: LESZCZYNY
Status: Offline

Post autor: LEON1982 »

Witam. Moja jednostka mieści się w powiecie rybnickim.
Powiatowa PSP rozwiązała to w ten sposób, co roku inna jednostka dostaje "górę pieniędzy" tj. około 20000zł z przeznaczeniem na konkretny cel.
W zeszłym roku my dostaliśmy tą kasę i musieliśmy zakupić pompę wysokociśnieniową. Zakupiliśmy rosenbauera za 23000, cóż trzebabyło ją zakupic bo kasa by przepadła.
Pozostałe jednostki dostają w granicach 4000zł.
Ln
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat