Kompania odwodowa

Pytania i rady na temat funkcjonowania Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Topic author
kosma321
Posty: 7
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: sob 28 cze 2014, 16:38
Status: Offline

Kompania odwodowa

Post autor: kosma321 »

Witam !!!
Czy ktoś mógłby mi udzielić odpowiedzi na kilka nurtujących mnie pytań ?
Mianowice chodzi o to czy jako jednostka OSP sami możemy się zgłosić do przyjęcie do danej kompanii czy to jest proponowane przez kogoś z góry? (mówię od razu żę w tym temacie jestem świeży). Jakie też kożyści wynikają z bycia w oddziale takiej kompanii dla jednostki? Czy warto się w to angażwać czy lepiej dać sobie spokój ?

Zaznaczę tylko tyle że moja jednostka jest w KSRG, bo myślę że może to być przydatne. Bardzo proszę o odpowiedź.


Pozdrawiam
Awatar użytkownika

misiu8514
Posty: 138
Rejestracja: ndz 28 cze 2009, 16:43
Status: Offline

Re: Kompania odwodowa

Post autor: misiu8514 »

Witam
Zgłosić nie możecie się sami ponieważ Odwody operacyjne itp.jest uzgadniane z góry- Komenda Wojewódzka( jeśli chodzi o WBO bo najczęsciej OSP są w takich) zbierają oni informacje z Komend miejskich/powiatowych o tym jakim sprzętem dysponuje jednostka (w tym auta,działka,kontenery itd) a także LUDZIE, i wtedy jak macie np. jakąs łódkę z silnikiem z wyszkolonymi ludźmi lub nurków to mogą was wrzucić do Kompanii Powodziowej bądź podobnej. Podobnie z autem jak masz coś dużego z wodą to jest szansa na kompanię gaśniczą.
Korzyści ?? Wg mnie brak za to raz na jakiś czas są napewno organizowane ćwiczenia kompanii(gdzieś w województwie :D ) i ekpia operacyjna z KP/KM będzie wam się baczniej przyglądać podczas kontroli szczególnie dokumentacji i sprzętowi który jest w Kompanii(wykaz kryptonimów dla kompanii, dane radiowe pojazdów z kompanii, schemat kompanii, punkty koncentracji itp. czyli troche papierologii dojdzie do i tak grubej teczki z dokumentami)
Pozdrawiam

medfa
Posty: 5
Rejestracja: pn 09 lut 2015, 13:35
OSP (gm., woj.): 741258963258741
Status: Offline

Re: Kompania odwodowa

Post autor: medfa »

Wszystko ok, lecz niezgodzę się co do braku korzyści. Korzyści są w postaci mentalnej.

lordvolver
Posty: 12
Rejestracja: ndz 01 lut 2015, 17:46
OSP (gm., woj.): OSP KSRG Rossosz
Lokalizacja: Rossosz, Biała Podlaska,
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kompania odwodowa

Post autor: lordvolver »

My jesteśmy w WBO
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat