Strona 1 z 1

Kompania odwodowa

: ndz 28 gru 2014, 20:45
autor: kosma321
Witam !!!
Czy ktoś mógłby mi udzielić odpowiedzi na kilka nurtujących mnie pytań ?
Mianowice chodzi o to czy jako jednostka OSP sami możemy się zgłosić do przyjęcie do danej kompanii czy to jest proponowane przez kogoś z góry? (mówię od razu żę w tym temacie jestem świeży). Jakie też kożyści wynikają z bycia w oddziale takiej kompanii dla jednostki? Czy warto się w to angażwać czy lepiej dać sobie spokój ?

Zaznaczę tylko tyle że moja jednostka jest w KSRG, bo myślę że może to być przydatne. Bardzo proszę o odpowiedź.


Pozdrawiam

Re: Kompania odwodowa

: pn 29 gru 2014, 19:13
autor: misiu8514
Witam
Zgłosić nie możecie się sami ponieważ Odwody operacyjne itp.jest uzgadniane z góry- Komenda Wojewódzka( jeśli chodzi o WBO bo najczęsciej OSP są w takich) zbierają oni informacje z Komend miejskich/powiatowych o tym jakim sprzętem dysponuje jednostka (w tym auta,działka,kontenery itd) a także LUDZIE, i wtedy jak macie np. jakąs łódkę z silnikiem z wyszkolonymi ludźmi lub nurków to mogą was wrzucić do Kompanii Powodziowej bądź podobnej. Podobnie z autem jak masz coś dużego z wodą to jest szansa na kompanię gaśniczą.
Korzyści ?? Wg mnie brak za to raz na jakiś czas są napewno organizowane ćwiczenia kompanii(gdzieś w województwie :D ) i ekpia operacyjna z KP/KM będzie wam się baczniej przyglądać podczas kontroli szczególnie dokumentacji i sprzętowi który jest w Kompanii(wykaz kryptonimów dla kompanii, dane radiowe pojazdów z kompanii, schemat kompanii, punkty koncentracji itp. czyli troche papierologii dojdzie do i tak grubej teczki z dokumentami)
Pozdrawiam

Re: Kompania odwodowa

: pn 09 lut 2015, 14:09
autor: medfa
Wszystko ok, lecz niezgodzę się co do braku korzyści. Korzyści są w postaci mentalnej.

Re: Kompania odwodowa

: czw 02 kwie 2015, 19:21
autor: lordvolver
My jesteśmy w WBO