Strona 1 z 1

Pogadanki w szkole o ochronie przeciwpożarowej

: ndz 27 maja 2007, 22:01
autor: beata
witam,
po raz kolejny mamy przeprowadzić w szkole z dziećmi pogadankę na temat ochrony p.poż proszę o nowe pomysły jak przedstawić im ten temat aby ich nie zanudzić
z góry serdecznie dziękuje :wink:
beatatomczak@autograf.pl

: wt 29 maja 2007, 19:24
autor: Zipo
U nas taka pogadanka jest przeprowadzana zawsze przy okazji OTWP lub właśnie w okresie maja/czerwca połączona jest z próbną ewakuacją szkoły oraz pokazami straży, można zaprezentować naocznie jak szybko rozprzestrzenia się pożar oraz jak łatwo zapruszyć ogień rozplając kontrolowany ogień jeśl ijest taka możliwość po czym zgasić go ku uciesze gawiedzi.

: śr 30 maja 2007, 10:06
autor: beata
dzięki bardzo za odp.
21.03 przeprowadziliśmy w szkole coś podobnego co opisałeś : próbny alarm, pokazy strażackie nawet ogłosiliśmy konkurs plastyczny z nagrodami.
Podsunołeś mi nowy pomysł z tym OTWP-dzięki

: czw 10 sty 2008, 14:15
autor: Adam Acher
W ramach kontrolowanego pożaru proponuje do nakrętki od słoika wlać paliwo i je podpalić. Najpierw można pokazać co się stanie jak polejemy wodą, potem zastosujemy koc gaśniczy a na końcu skorzystamy z gaśnicy 1kg :).

: pt 11 sty 2008, 08:37
autor: PiotrG
Adam Acher pisze:W ramach kontrolowanego pożaru proponuje do nakrętki od słoika wlać paliwo i je podpalić. Najpierw można pokazać co się stanie jak polejemy wodą, potem zastosujemy koc gaśniczy a na końcu skorzystamy z gaśnicy 1kg :).
No i trzeba pamiętać by mieć przy sobie telefon i znać nr alamowy do straży pożarnej - bo gaśnica może się okazać jeszcze niewystarczająca :wink:
p.s. najmniejsza gaśnica w obiekcie powinna mieć co najmniej 2 kg lub 3 litry środka gaśniczego.