Strona 1 z 1

Bezpieczeństwo ppoż sieci elektro-energetycznej

: czw 14 cze 2018, 13:03
autor: Lollak
Jakie elementy sieci elektroenergetycznej mogą powodować ewentualne zagrożenia pożarowe w przyszłości? Na jakie elementy należy zwracać uwagę w pierwszej kolejności?

Re: Bezpieczeństwo ppoż sieci elektro-energetycznej

: pt 15 cze 2018, 08:11
autor: Inter
Przy budowie tego typu instalacji istotnym elementem jest projekt. Projekt którego należy się trzymać i nie robić żadnych odstępstw, zwłaszcza odstępstw w kwestiach bezpieczeństwa.
Obecnie stosuje się nowoczesne rozdzielnie, wyposażone w liczne czujniki, które to jeżeli tylko pojawi się problem, to informują kontrolera, że coś jest nie tak. Podobnie sytuacja wygląda z takimi elementami jak szynoprzewody, które coraz częściej montuje się zamiast tradycyjnych przewodów kablowych. Specyfikację poszczególnych urządzeń znajdziesz pod adresem: https://www.egsystem.pl/
Możesz tam zapoznać się z ich specyfikacją, sprawdzić formy zabezpieczenia ppoż itd.

Re: Bezpieczeństwo ppoż sieci elektro-energetycznej

: ndz 26 sie 2018, 22:00
autor: Adrian29
Jak dla mnie bezpieczeństwo w każdej firmie, szczególnie o charakterze produkcyjnym to podstawa. Oczywiście może na nie wpływać w znacznym stopniu sprawność wykorzystywanych maszyn. Ich stan można szybko sprawdzić, zlecając takiej firmie jak https://industrial.dekra.pl/zaawansowan ... czace.html przeprowadzenie działań, które to obejmują badania ultradźwiękowe. Umożliwiają one uzyskanie informacji na temat tego, którzy ze sprzętów wymaga szybkiej konserwacji, bądź też w ogóle powinien zostać wyeliminowany z eksploatacji.