Czy chodniki i dywany mogą się łatwo zapalić?

Wczesna identyfikacja zagrożeń i działania mogąc im zapobiec.

Topic author
doug-polk
Posty: 16
Rejestracja: czw 06 lip 2017, 10:24
OSP (gm., woj.): Oświęcim, Małopolskie
Status: Offline

Czy chodniki i dywany mogą się łatwo zapalić?

Post autor: doug-polk » pn 13 maja 2019, 22:31

Cześć, piszę w sprawie, które nurtuje mnie na swój sposób jednak co by nie mówić od dłuższego czasu. Otóż, już zmierzam do sedna. Chodzi o to, że zajmuję się między innymi wyposażeniem domu lecz jestem też świadomy plusów płynących z przestrzegania przepisów z zakresu BHP.

Tym samym niedawno naszło mnie pytanie, czy używanie w domu sprzętu typu takie dywaniki łazienkowe jest aby bezpieczne? Jak wygląda kwestia łatwopalności takich elementów wyposażenia domowego (ale i nie tylko - również przecież biura itd.), jak właśnie wspomniane dywany, dywaniki czy chodniczki? Czy lepiej postawić na minimalizm i jakieś użyteczne płytki, filizy, czy jak zwał tak zwał, ale jednak bez dywaników? Przecież nie można z góry i jednoznacznie przesądzić o ich łatwopalności, skoro materiały i techniki ich przygotowania są przeróżne.

Nie powiem, mam nie lada mętlik w głowie ale z drugiej strony liczę, że dzięki dobrej, mądrej, merytorycznej dyskusji uda nam się tutaj wypracować najlepszy możliwy motyw postępowania odnośnie właśnie kupowania - lub nie - dywaników łazienkowych do domu. Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ