Czy chodniki i dywany mogą się łatwo zapalić?

Wczesna identyfikacja zagrożeń i działania prewencyjne, które mogą im zapobiegać.

Topic author
doug-polk
Posty: 20
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 06 lip 2017, 10:24
OSP (gm., woj.): Oświęcim, Małopolskie
Status: Offline

Czy chodniki i dywany mogą się łatwo zapalić?

Post autor: doug-polk »

Cześć, piszę w sprawie, które nurtuje mnie na swój sposób jednak co by nie mówić od dłuższego czasu. Otóż, już zmierzam do sedna. Chodzi o to, że zajmuję się między innymi wyposażeniem domu lecz jestem też świadomy plusów płynących z przestrzegania przepisów z zakresu BHP.

Tym samym niedawno naszło mnie pytanie, czy używanie w domu sprzętu typu takie dywaniki łazienkowe jest aby bezpieczne? Jak wygląda kwestia łatwopalności takich elementów wyposażenia domowego (ale i nie tylko - również przecież biura itd.), jak właśnie wspomniane dywany, dywaniki czy chodniczki? Czy lepiej postawić na minimalizm i jakieś użyteczne płytki, filizy, czy jak zwał tak zwał, ale jednak bez dywaników? Przecież nie można z góry i jednoznacznie przesądzić o ich łatwopalności, skoro materiały i techniki ich przygotowania są przeróżne.

Nie powiem, mam nie lada mętlik w głowie ale z drugiej strony liczę, że dzięki dobrej, mądrej, merytorycznej dyskusji uda nam się tutaj wypracować najlepszy możliwy motyw postępowania odnośnie właśnie kupowania - lub nie - dywaników łazienkowych do domu. Pozdrawiam!

natkawal76
Posty: 30
Rejestracja: pt 21 paź 2016, 11:20
Status: Offline

Re: Czy chodniki i dywany mogą się łatwo zapalić?

Post autor: natkawal76 »

Witam ja znalazłam taką poduszka do ćwiczeń równoważnych bardzo fajnie wygląda. Ktoś może miał taką poduszkę i może podzielić się opinią.

marcy
Posty: 830
Rejestracja: pt 19 gru 2014, 10:11
OSP (gm., woj.): województwo lubelskie
Status: Offline

Re: Czy chodniki i dywany mogą się łatwo zapalić?

Post autor: marcy »

Moim zdaniem są mega łatwopalne, bo zazwyczaj są wykonane z poliestru.

drużynowy
Posty: 744
Rejestracja: sob 20 lis 2021, 14:50
OSP (gm., woj.): Ochotnicza Straż Pożarna w Pcimie
Status: Offline

Re: Czy chodniki i dywany mogą się łatwo zapalić?

Post autor: drużynowy »

W sumie ja się nigdy nad takimi kwestiami nie zastanawiałem, ale tak jak piszą powyżej to widać, że mogą. Na pewno sprawdź przed zakupem to, czy aby na pewno dywan który chcesz kupić jest wykonany z materiałów najlepszej jakości. Ja całkiem niedawno kupowałem dywan perski i wiem, że wybrałem bardzo mądrze.

tower
Posty: 71
Rejestracja: pn 22 lis 2021, 21:06
Status: Offline

Re: Czy chodniki i dywany mogą się łatwo zapalić?

Post autor: tower »

Dywan na pewno.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat