Zwalczanie owadów błonkoskrzydłych

Wczesna identyfikacja zagrożeń i działania prewencyjne, które mogą im zapobiegać.

ja32
Posty: 5
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: sob 24 sie 2013, 08:21
OSP (gm., woj.): warminsko-mazurskie
Status: Offline

Re: Zwalczanie owadów błonkoskrzydłych

Post autor: ja32 »

witam.odswiezam temat.dzis bylem na akcji usuwania roju pszczol.Pierwszy raz mialem doczynienia z takimi dzialaniami.Powiedzcie mi czy zabezpieczacie drogi oddechowe kiedy spryskujecie owady srodkami owadobojczymi ??
Dzialajac dzis uzywalem opryskiwacza kwazar a srodek jaki stosowalismy to DECIS.
Pszczoly byly dosc wysoko i opryskujac je nie zawsze moglem robic to z wiatrem i musialem pryskac nad siebie przy czym nawdychalem sie troche tego srodka.Dodam ,ze nie zabezpieczalem drog oddechowych.
a czy wy sie zabezpieczacie ??

strazacki12
Posty: 29
Rejestracja: pn 16 cze 2014, 10:19
Status: Offline

Re: Zwalczanie owadów błonkoskrzydłych

Post autor: strazacki12 »

Ja też mam pytanie, ubranie jasne czy ciemne do zwalczania owadów i szerszeni, jakie wybieracie?
Sprawdziłem - kupiłem - polecam - sklep strażacki http://www.ppoz.sklep.pl

ja32
Posty: 5
Rejestracja: sob 24 sie 2013, 08:21
OSP (gm., woj.): warminsko-mazurskie
Status: Offline

Re: Zwalczanie owadów błonkoskrzydłych

Post autor: ja32 »

u mnie w osp sa 2 ubrania koloru szarego

FidelTfug
Posty: 1
Rejestracja: wt 13 sty 2015, 19:23
Lokalizacja: Polska
Kontakt:
Status: Offline

Zwalczanie owadów błonkoskrzydłych

Post autor: FidelTfug »

szukam wydajnego ¶rodka do zwalczania owadów niszcz±cych drewno - chodzi o różnego rodzaju korniki i inne paskudztwa... Dobrze gdyby był to ¶rodek zabezpieczaj±cy drewno na przyszło¶ć. Będę wdzięczna za pomoc w temacie..
bilinowka krenig 12084, bilinowka na monety

Bonk
Posty: 145
Rejestracja: śr 11 lis 2009, 16:30
OSP (gm., woj.): Łódź - Sikawa (woj. łódzkie)
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zwalczanie owadów błonkoskrzydłych

Post autor: Bonk »

ja32 pisze:witam.odswiezam temat.dzis bylem na akcji usuwania roju pszczol.Pierwszy raz mialem doczynienia z takimi dzialaniami.Powiedzcie mi czy zabezpieczacie drogi oddechowe kiedy spryskujecie owady srodkami owadobojczymi ??
Dzialajac dzis uzywalem opryskiwacza kwazar a srodek jaki stosowalismy to DECIS.
Pszczoly byly dosc wysoko i opryskujac je nie zawsze moglem robic to z wiatrem i musialem pryskac nad siebie przy czym nawdychalem sie troche tego srodka.Dodam ,ze nie zabezpieczalem drog oddechowych.
a czy wy sie zabezpieczacie ??
Pszczoły są pożyteczne i jeśli już zachodzi konieczność to spryskuje się je wodą, a nie chemią !
Można zastosować maseczki przeciwpyłowe jednorazowe :D
Obrazek

Ochotnicza Straż Pożarna Łódź - Sikawa
https://www.facebook.com/Ochotnicza-Str ... 705960626/

zgils
Posty: 5
Rejestracja: czw 09 kwie 2015, 11:43
OSP (gm., woj.): 741258963258741
Status: Offline

Re: Zwalczanie owadów błonkoskrzydłych

Post autor: zgils »

Jeśli chodzi o ubrania to tylko i wyłącznie ciemne.
Awatar użytkownika

bohun
Posty: 192
Rejestracja: śr 24 cze 2009, 08:11
OSP (gm., woj.): (pow. olkuski, małopolskie)
Status: Offline

Re: Zwalczanie owadów błonkoskrzydłych

Post autor: bohun »

Tak jak Kolega powyżej pisał " PSZCZOŁY SĄ POŻYTECZNE" i nie należy ich niszczyć co zrobiliście bezmyślnie. Cytuje ze strony pszczelarskiej "pokrzywdzeni zatruciem pszczelarze mogą zawiadomić prokuraturę i wnioskować ściganie karne winnych popełnienia przestępstwa z art. 212 kodeksu karnego." Art. 212 kodeksu karnego brzmi:
§ 1. Kto mienie społeczne albo cudze mienie niszczy, uszkadza lub czyni niezdatnym do użytku, podlega karze pozbawienia wolności do lat 5
§ 3. Jeżeli czyn nie dotyczy mienia społecznego, ściganie przestępstwa określonego w § 1 następuje na wniosek pokrzywdzonego.
Przestępstwo z art. 212 kodeksu karnego może być popełnione tylko umyślnie. Umyślność przestępstwa może polegać na zamiarze bezpośrednim lub ewentualnym.
W myśl art. 7 § 1 kodeksu karnego "Przestępstwo umyślne zachodzi wtedy, gdy sprawca ma zamiar popełnienia czynu zabronionego, tj. chce go popełnić (zamiar bezpośredni) albo przewidując możliwość jego popełnienia na to się godzi (zamiar ewentualny)".
Jeżeli wykonawca zabiegu chemicznego przewiduje możliwość zatrucia pszczół, a mimo to dokonuje opylenia czy oprysku pestycydami i niezgodnie z obowiązującymi przepisami (często również nie przestrzegając okresów prewencji przewidzianych dla danego środka toksycznego) godzi się na popełnienie czynu zabronionego, a więc dopuszcza się przestępstwa z art. 212 § 1 kodeksu karnego.


W takim przypadku powinniście je spryskać wodą > Lekko zmoczyć im skrzydła gdy są w kłębie by te nie rozlatywały się i wezwać pszczelarza by je zebrał do rojnicy lub worka.> Na punkcie PSK powinni wam podać numer do takiej osoby lub firmy która się tym profesjonalnie zajmuje. Z praktyki wiem że ludzie wzywają straż nawet do byle błahego kokona który już od roku jest pustym i znajduje się w mało używanej szopce.

saper1
Posty: 3
Rejestracja: pn 06 lip 2015, 11:05
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zwalczanie owadów błonkoskrzydłych

Post autor: saper1 »

Bardzo ciężki nie każdy może pojechać do takiego zgłoszenia .

firerun
Posty: 428
Rejestracja: śr 06 sie 2014, 10:50
Status: Offline

Re: Zwalczanie owadów błonkoskrzydłych

Post autor: firerun »

Nas kiedyś przy takiej akcji strasznie pszczoły załatwiły.

WikiPinaj
Posty: 4
Rejestracja: wt 04 lip 2017, 23:02
Status: Offline

Re: Zwalczanie owadów błonkoskrzydłych

Post autor: WikiPinaj »

Walka z tymi owadami jest koszmarna i może naprawdę napsuć nam krwi. Nie ma wyjścia, trzeba zwrócić się do fachowca – samemu sobie z tym człowiek nie poradzi. Jeżeli chodzi o zwalczanie korników to można znaleźć dobre firmy działające na terenie całej Polski. Nie bardzo widzę inne wyjście z takiej sytuacji.

kikak
Posty: 821
Rejestracja: wt 23 maja 2017, 14:33
Status: Offline

Re: Zwalczanie owadów błonkoskrzydłych

Post autor: kikak »

Temat jest dość podobny do mojego pytania które chciałem zadać dlatego pozwole sobię tu je napisać zamisat zakładać nowy wątek.
Sytuacja dotyczy artykułu http://www.instaperfect.pl/skad-sie-bio ... ow-z-domu/ w którym jak widzicie jest kilka porad i wskazówek odnośnie tego jak zwalczać pajaki w domu. Pytanie który z nich jest najbardziej skuteczny oraz który z preparatów nadaje się do tego najbardziej?
Pozdrawiam!

Olek36
Posty: 304
Rejestracja: pn 17 sty 2022, 12:25
Status: Offline

Re: Zwalczanie owadów błonkoskrzydłych

Post autor: Olek36 »

Jak można zwalczać takie owady?

gasipragnienie
Posty: 47
Rejestracja: czw 02 cze 2022, 08:48
OSP (gm., woj.): Knyszyn, Podlasie
Status: Offline

Re: Zwalczanie owadów błonkoskrzydłych

Post autor: gasipragnienie »

Czy te owady są groźne? Mogą zabijać?



_________________
https://zdrowypakiet.pl/
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat