zabezpieczenie wydarzenia

Wczesna identyfikacja zagrożeń i działania prewencyjne, które mogą im zapobiegać.

Topic author
sloikk
Posty: 282
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 11 paź 2011, 20:13
OSP (gm., woj.): Kuźnica Grabowska
Status: Offline

zabezpieczenie wydarzenia

Post autor: sloikk »

Witam druhów, jeśli zadaję pytanie w złym dziale, proszę o przeniesienie.

Otóż, pod koniec tygodnia w szkole podstawowej w mojej miejscowości odbywa się koncert pieśni poświęcony Janowi Pawłowi II i na koniec młodzież ma wypuszczać tzw lampiony chińskie.
Obrazek wstawiam obrazek, żeby było wiadomo, o co mi chodzi
Nas, jako strażaków poproszono (nieoficjalnie) o zabezpieczenie tego wydarzenia.
Nie należymy do KSRG, posiadamy samochód GLM. Czy możemy zabezpieczać tego typu wydarzenie?
Jeśli tak, to komu mamy to zgłosić i czy wogóle zgłaszać? Nie jesteśmy jakoś prężnie działającą OSP, nie mamy nawet radia w samochodzie, aby zgłosić wyjazd do takiego wydarzenia. Może powiadomić PSP przez telefon, aby była jakaś adnotacja ku temu?
Prosiłbym o radę w tej sprawie, jak byście druhowie postąpili w tej sytuacji. Pozdrawiam ;)

ospglinik
Posty: 506
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 18:21
OSP (gm., woj.): glinik,podkarpackie
Status: Offline

Re: zabezpieczenie wydarzenia

Post autor: ospglinik »

czy jesteście w systemie tak czy tak musicie to zgłosić do psp a jak by was wezwali z motopompą albo do np; przewalania czegoś tam ,albo poszukiwań itp ,samochód jaki macie to macie ale musicie
Awatar użytkownika

Jarek
Posty: 308
Rejestracja: wt 28 gru 2010, 12:44
OSP (gm., woj.): Dolice (Gmina Dolice, woj. Zachodniopomorskie)
Status: Offline

Re: zabezpieczenie wydarzenia

Post autor: Jarek »

Najlepiej niech gmina wystąpi do was i do KP PSP na piśmie z prośbą o zabezpieczenie takiej imprezy. Warto dla was żebyście określili tam za co jesteście odpowiedzialni (np. za udzielenie pomocy jak się coś komuś stanie albo ugaszenie pożaru) żeby nikt wam nie powiedział np. że się bili na festynie a nikt od was nie reagował.

Pod względem prawnym to organizator takiej imprezy jest zobowiązany zapewnić bezpieczeństwo jej uczestnikom, ale w jaki sposób to nie jest już określone.

Ogólnie chodzi o to że jeśli organizatorem czegoś jest osoba prywatna to nie może od tak sobie nieoficjalnie prosić strazy o zabezpieczenia itp. To tak jakby ja robił grill na podwórku i chciał straż dla bezpieczeństwa :)

Wy jako podmiot należący pod władanie UG możecie być zadysponowani do takich działań tylko przez gminę lub PSK.
Jeśli organizatorem jest szkoła to najlepiej niech oni poproszą gminę żeby was przysłała. A na PSK należy zgłaszać każdy wyjazd samochodu z garażu tak naprawdę. (jeśli w ogóle PSK wie o waszym istnieniu).
Jeśli szkoła nie chce tego robić oficjalnie to niech was zaproszą jako gości (wtedy wy nie musicie pytać gminy czy możecie tam być, nie wiem jak się rozliczacie z uzytkowania samochodu, może warto poinformować że się wybieracie autem czy coś podobnego) i wy tam po prostu będziecie. Wiadomo że jak się coś stanie to zadziałacie.

Inna sprawa że jeśli chcecie coś zabezpieczać to przede wszystkim: kurs + badania + ubezpieczenie dla każdego w mundurze. Odpowiedni sprzęt (ubrania, woda na samochodzie itp.) Jeśli jakieś zabezpieczenie medyczne to najlepiej KPP i R1, takie minimum jakby :)

pozdrawiam :)

Topic author
sloikk
Posty: 282
Rejestracja: wt 11 paź 2011, 20:13
OSP (gm., woj.): Kuźnica Grabowska
Status: Offline

Re: zabezpieczenie wydarzenia

Post autor: sloikk »

dzięki za pomoc, o taką radę mi właśnie chodziło :) pozdrawiam
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat