Akcje niepożarowe

Wczesna identyfikacja zagrożeń i działania prewencyjne, które mogą im zapobiegać.

Topic author
mlodyogniomistrz
Posty: 5
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 13 wrz 2013, 08:45
OSP (gm., woj.): Klecza Dolna, woj, małopolskie
Status: Offline

Akcje niepożarowe

Post autor: mlodyogniomistrz »

Pozwalam sobie założyć taki nowy wątek, mam nadzieję, że się nie powtarzam.
Można tu wpisywać wszelkie akcje nie związane z pożarami.
Ja na początek mam takie - może i śmieszne - pytanie, jak radzicie sobie z wezwaniami do... zdejmowania zwierząt (głównie kotów z drzew). W naszej jednostce mamy ostatnio sporo takich wezwań, przeważnie od starszych pań, przerażonych tym, że ich domowy kot wyszedł na drzewo/słup i nie może zejść. No i mamy trochę problem, bo chcemy pomóc, ale jest to kosztowny wyjazd, wiadomo, paliwo, użycie drabiny, praca ludzi. Nasz szef nie bardzo chce podejmować takie akcje, ale z drugiej strony - te starsze panie potrzebują pomocy, a po akcjach często nam dziękują i piszą listy pochwalne do gminy (raz nawet mieliśmy podziękowania w lokalnym radiu, hehe).
Na razie radzimy sobie w ten sposób, że jeśli jest to blisko od remizy - wysyłamy kilku sprawnych chłopaków, czy nie wejdzie który sam na to drzewo. w przypadku słupa już nie da rady, wiadomo. Sprzętu specjalnego nie trzeba - tylko skórzane rękawice, ewentualnie lasso, jakiego używa się do wyłapywania zwierząt.

konradpow
Posty: 3
Rejestracja: pt 20 wrz 2013, 22:49
OSP (gm., woj.): Kęty, woj. śląskie
Status: Offline

Re: Akcje niepożarowe

Post autor: konradpow »

My też ostatnio mamy ten problem - tzn. ludzie zaczynają go do nas zgłaszać. Pewnie przyczyną jest tu ta Ustawa o ochronie zwierząt, dośc głośno nagłaśniana. My reagujemy, no trudno, pewnie, że to kosztuje, ale ostatecznie jest to tylko cena benzyny - można wytrzymać. A wdzięczność tych właścicieli zwierząt jest ogromna.

DanielOSP
Posty: 255
Rejestracja: śr 23 lis 2011, 20:03
OSP (gm., woj.): warmińsko-mazurskie
Status: Offline

Re: Akcje niepożarowe

Post autor: DanielOSP »

Ratowanie zwierząt jest też naszym obowiązkiem i nie wiem jak można to postrzegać jako problem. Trzeba pomóc zwierzakowi i tyle- krótka piłka.
mlodyogniomistrz pisze:Na razie radzimy sobie w ten sposób, że jeśli jest to blisko od remizy - wysyłamy kilku sprawnych chłopaków, czy nie wejdzie który sam na to drzewo.
:shock: Gratuluje pomysłowości. A jeśli coś się takiemu strażakowi stanie? Aż tak żałujecie pare litrów paliwa?

mateo2
Posty: 6
Rejestracja: wt 08 paź 2013, 03:24
OSP (gm., woj.): Oleśnica, woj. małopolskie
Status: Offline

Re: Akcje niepożarowe

Post autor: mateo2 »

No też jestem zaskoczony. Można oszczędzać, ale bez przesady. Poza tym strażak nie kot, tak łatwo na drzewo nie wejdzie, nie wiem, jak Wam sie to udaje. A jak z tym kotem schodzą z drzewa? Czym sie przytrzymują? Kota pod ubranie wkładają?

mustard
Posty: 4
Rejestracja: wt 08 paź 2013, 03:50
OSP (gm., woj.): Leńcze, woj, małopolskie
Status: Offline

Re: Akcje niepożarowe

Post autor: mustard »

No właśnie. Też nie bardzo to widzę. Chyba że to jest naprawdę kociak do włożenia za pazuchę ;-)
U nas często zdarzają się takie wezwania, wprawdzie gmina nas goni, że nie wolno wydawac na to pieniędzy, bo nie dostaniemy kolejnej subwencji, ale oni tak się czepiają praktycznie o wszystko.

riaxi56
Posty: 6
Rejestracja: śr 06 lis 2013, 11:41
OSP (gm., woj.): 654642347789870657546
Lokalizacja: Oleszno
Kontakt:
Status: Offline

Re: Akcje niepożarowe

Post autor: riaxi56 »

Niestety w sytuacjach szokowych ludzie nie patrzą na to że straż może być potrebna w innej, ważniejszej sytuacji...

donamata
Posty: 3
Rejestracja: ndz 08 gru 2013, 12:14
OSP (gm., woj.): Bochnia Małopolska
Status: Offline

Re: Akcje niepożarowe

Post autor: donamata »

dużo się z tego dowiedziałem :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat