Jakie losy.

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.
Awatar użytkownika

Topic author
sekretaż
Posty: 63
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 29 lis 2005, 16:06
OSP (gm., woj.): zachodniopomorskie
Status: Offline

Jakie losy.

Post autor: sekretaż »

Mam pytanie " Co dalej z OSP z poza KSRG ?"
Nie mam nic do jednostek będących w KSRG .
Czy Zarząd Główny ma pomysł co dalej z tymi jednostkami.
W naszym pięknym kraju jest błędne koło ; Poco jednostce sprzęt skoro nie ma wyjazdów , nie ma wyjazdów nie ma pieniędzy niema pieniędzy niema sprzętu , niema sprzętu niema wyjazdów itd. Koło zamknięte.
Awatar użytkownika

strażaksam
Posty: 8
Rejestracja: pn 26 sty 2009, 11:39
OSP (gm., woj.): OSP Kostrza, gm.Strzegom, woj. dolnosląskie
Lokalizacja: Kostrza
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jakie losy.

Post autor: strażaksam »

Witam!
Mi caly czas chodzi po glowie to pytanie, wczoraj w naszej miejscowości byl wypadek, przywolali OSP z KRSG, nas nawet nie zawolali na obstawe, we wsi ludzie pytają się gdzie jest nasza OSP :evil:
Dzialamy ostro, specjalizujemy sie w ratownictwie wysokościowym, obiektywnie nie mamy sprzętu do ratownictwa technicznego, wiec na nic bysmy sie przydali w tym wypadku, sprzęt jaki posiadamy to tylko do malych pozorów i powodzi.
Zastanawiam się jak prowadzić OSP, bez wyjazdów, bez akcji, bez kasy, bez sprzetu, w najblizszym Strażaku napisze o tym co już zrobilem, ale odpowiedzi na Twoje pytanie nadal nie potrafię znaleźć. Organizuję wyjazdy dla dzieci i mlodzieży, imprezy sportowe, ćwiczenia, remontujemy remizę, ale bez wyjazdów do akcji to jesteśmy tylko zwyklym stowarzyszeniem, a zdrugiej strony to czuję zadowolenie bo moi czlonkowie mają 23 lata średnio, a za 10 lat to Ci z KRSG będą mieli po 60 a my tylko 30-kilka! :D

sedi
Posty: 153
Rejestracja: wt 14 sie 2007, 16:23
Status: Offline

Re: Jakie losy.

Post autor: sedi »

Wszystko zależy od PSK to oni decydują jaką jednostkę wysyłają.
Często jest regułą że wysyła się jednostki z KSRG nawet jeśli dużo bliżej są inne jednostki. A dlaczego???
Dlatego że teoretycznie OSP z KSRG jest lepiej wyszkolona i wyposażona. Ale często to tylko teoria.
W mojej gminie są 2 jednostki z KSRG ale jedna z nich konkretnie moja ma więcej wyjazdów na drugim miejscu jest jednostka z poza KSRG.
Ogólnie jest tak że do akcji wyjazdy mają 3 jednostki z 6 co moim zdaniem jest poważnym błędem gdyż często jest tak że może wyjechać jednostka z poza KSRG a ciągnie się nas na 2 koniec gminy.
Są to małe akcje ale takim jednostką bez wyjazdów pozwalają się zgrać i podtrzymują morale bo bez wyjazdów no niestety ludzie znikają.
Awatar użytkownika

Topic author
sekretaż
Posty: 63
Rejestracja: wt 29 lis 2005, 16:06
OSP (gm., woj.): zachodniopomorskie
Status: Offline

Re: Jakie losy.

Post autor: sekretaż »

Zgadzam się staramy się pozyskać jak najwięcej sprzętu nie patrząc na gminę .Kupiliśmy piłę łańcuchową , pozyskaliśmy torbę medyczną z KRUS , motopompę szlamowa MS100 itd. A słyszy się słowa „po co wam to” ręce opadają.

sedi
Posty: 153
Rejestracja: wt 14 sie 2007, 16:23
Status: Offline

Re: Jakie losy.

Post autor: sedi »

Widzisz jak pisałem wcześniej bardzo dużo zależy od dyżurnego my jesteśmy w KSRG a bywały sytuacje że wzywano 2 jednostkę z KSRG ze słabszym wyposażeniem i wyszkoleniem bo na PSK siedział kolega a aby dojechać na miejsce musieli przejechać przez naszą miejscowość ogólnie ok 5-7 km dalej niż my co przekłada się na czas dojazdu.

nico
Posty: 49
Rejestracja: pt 03 lip 2009, 12:18
Status: Offline

Re: Jakie losy.

Post autor: nico »

Wszystko zależy od PSK to oni decydują jaką jednostkę wysyłają.
Często jest regułą że wysyła się jednostki z KSRG nawet jeśli dużo bliżej są inne jednostki. A dlaczego???
Dlatego że teoretycznie OSP z KSRG jest lepiej wyszkolona i wyposażona. Ale często to tylko teoria.
W mojej gminie są 2 jednostki z KSRG ale jedna z nich konkretnie moja ma więcej wyjazdów na drugim miejscu jest jednostka z poza KSRG.
Ogólnie jest tak że do akcji wyjazdy mają 3 jednostki z 6 co moim zdaniem jest poważnym błędem gdyż często jest tak że może wyjechać jednostka z poza KSRG a ciągnie się nas na 2 koniec gminy.
Są to małe akcje ale takim jednostką bez wyjazdów pozwalają się zgrać i podtrzymują morale bo bez wyjazdów no niestety ludzie znikają.
Sposób jest prosty dołączcie do KSRG ;-) Jeśli specjalizujecie się w ratownictwie wysokościowym nie powinno być problemów. Z KSRG dużo łatwiej o sprzęt szczególnie hydrauliczny.

sedi
Posty: 153
Rejestracja: wt 14 sie 2007, 16:23
Status: Offline

Re: Jakie losy.

Post autor: sedi »

chyba nie ten cytat ;)
Awatar użytkownika

podymacz
Posty: 660
Rejestracja: czw 06 maja 2010, 10:24
OSP (gm., woj.): Więcławice gmina Michałowice woj. Małopolskie
Status: Offline

Re: Jakie losy.

Post autor: podymacz »

nico pisze:
Wszystko zależy od PSK to oni decydują jaką jednostkę wysyłają.
Często jest regułą że wysyła się jednostki z KSRG nawet jeśli dużo bliżej są inne jednostki. A dlaczego???
Dlatego że teoretycznie OSP z KSRG jest lepiej wyszkolona i wyposażona. Ale często to tylko teoria.
W mojej gminie są 2 jednostki z KSRG ale jedna z nich konkretnie moja ma więcej wyjazdów na drugim miejscu jest jednostka z poza KSRG.
Ogólnie jest tak że do akcji wyjazdy mają 3 jednostki z 6 co moim zdaniem jest poważnym błędem gdyż często jest tak że może wyjechać jednostka z poza KSRG a ciągnie się nas na 2 koniec gminy.
Są to małe akcje ale takim jednostką bez wyjazdów pozwalają się zgrać i podtrzymują morale bo bez wyjazdów no niestety ludzie znikają.
Sposób jest prosty dołączcie do KSRG ;-) Jeśli specjalizujecie się w ratownictwie wysokościowym nie powinno być problemów. Z KSRG dużo łatwiej o sprzęt szczególnie hydrauliczny.
Nie doradzaj w taki sposób, żeby dołączyć do KSRG. Denerwują mnie tacy koledzy, którzy w taki sposób zamiast pomóc tylko potrafią irytować. Te jednostki, które są w KSRG ( a zwłaszcza które weszły w jego struktury w latach przed 2000 rokiem), miały dużo łatwiej. Teraz są trudne wymagania i żeby je spełniać trzeba mieć kupę kasy na zakupy hydrauliki, aparatów, nomeksów, hełmów itp. (dyrektywa P-23).
Znam jednostki które są w systemie z GLM Żuk, oraz innymi trupami, bo kiedyś im się udało. Teraz to droga jest dłuuuuga i kręta. Wejście do systemu, to naprawdę trudna sprawa. Wiem coś o tym, bo ten temat szeroko omawiałem w kontekście swojej jednostki.

A wyjazdy? Jeden z dokumentów do złożenia wniosku o KSRG, to liczba wyjazdów z ostatnich trzech lat. A jak zrobić wyjazdy, skoro nie jesteśmy w systemie? Zaklęty krąg.... :twisted:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat