Środki z UE a OSP

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

Topic author
Hamer
Posty: 8
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 18 paź 2010, 21:28
OSP (gm., woj.): Poręba poręba ślask
Status: Offline

Środki z UE a OSP

Post autor: Hamer »

Mam takie pytanie czy jednostka OSP z miasta może dostać jakaś dotacje lub środki na sprzęt lub na samochód z Unii Europejskiej .
Jak tak to prosze mi napisac na PW lub na maila
z góry dziękuje

Topic author
Hamer
Posty: 8
Rejestracja: pn 18 paź 2010, 21:28
OSP (gm., woj.): Poręba poręba ślask
Status: Offline

Re: Środki z UE a OSP

Post autor: Hamer »

Prosiłbym o pomoc w sprawie tych dotacji z UE dla OSP z miasta

FFWPIETRAS
Posty: 54
Rejestracja: ndz 18 maja 2008, 23:52
Lokalizacja: MYSŁOWICE - JANÓW
Status: Offline

Re: Środki z UE a OSP

Post autor: FFWPIETRAS »

Informacje nt. dofinansowania uzyskasz w Agencji Rozwoju Regionalnego.
ARR pomoże tobie w napisaniu STUDIUM oraz WNIOSKU

Jest bardzo duuuużo papierków do wypełnienia ale warto się pomęczyć no i trzeba troszke w to zainwestować

np. z programu "Bezpieczne Południe", został zakupiony SCRd Scania G480 EHZ [ 441s49 ] dla JRG PSP w Dąbrowie Górniczej

http://www.czerwonesamochody.com/detail ... e_id=15321

Topic author
Hamer
Posty: 8
Rejestracja: pn 18 paź 2010, 21:28
OSP (gm., woj.): Poręba poręba ślask
Status: Offline

Re: Środki z UE a OSP

Post autor: Hamer »

Mam jeszcze jedno pytanie czy można wziąć dwa dofinansowania na jeden samochód nie pokrywając żadnych kosztów??

FFWPIETRAS
Posty: 54
Rejestracja: ndz 18 maja 2008, 23:52
Lokalizacja: MYSŁOWICE - JANÓW
Status: Offline

Re: Środki z UE a OSP

Post autor: FFWPIETRAS »

Musisz mieć wkład własny ( gotówka na koncie straży ) a w jaki sposob ją uzyskasz twoja sprawa może to być dotacja ( z województwa/miasta/gminy ), od sponsora, dochód własny ( dział. gosp. ).

Inny temat to kwestia opłat za studium i wniosek - w tym przypadku możesz mieć nawet kredyt czyli pełna dowolność.

Lepiej jest połączyć z 3 - 4x OSP + 1x ZSP + 1x PSP I napisac jakis sensowny wniosek RAZEM coś na wzór prog. Bezpieczne Południe.

np. Na terenach zalewowych przez powódź można zebrać kilka OSP i napisać wspólny wniosek o pompy wysokowydajne w celu usuwania skutków powodzi.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat