skrypt dla OSP

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
k2g
Posty: 1
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 05 gru 2010, 20:51
OSP (gm., woj.): Chłapowo, gm. Władysławowo POMORSKIE
Status: Offline

skrypt dla OSP

Post autor: k2g »

Witam szanownych kolegów Strażaków.

W sumie to jestem zaskoczony... Taka ogromna organizacja, takie ogromne pieniądze jakimi dysponuje ZOSP RP i takie ogromne rozczarowanie że nic poza przyznawaniem (bliżej nie określonym podziałem) dotacji dotacji jakby nie było robione (w każdym bądź razie za bardzo nie widzę)...

Na co dzień zajmuję się programowaniem i systemami bazodanowymi...
Kilka lat temu przez Zarząd ZOSP RP był organizowany kurs programowania php na początku którego zapowiadono stworzenie platformy dla jednostek OSP... Na zapowiedziach się skończyło... a sam kurs... kto nie umiał programować to się chyba nie nauczył a kto umiał to po prostu umiał...

Postanowiłem odgrzać ten pomysł i jeżeli nie wspólnie to samodzielnie to doprowadzić do końca...

Technologia:
1. skrypt PHP + MySql + jQuery

Do czego ma służyć - Założenia:
1. CMS z artykułami i komentarzami, galeriami zdjęć
2. Panel administracyjny Gościa
3. Panel administracyjny Strażaka - dane jako strażak
4. Panel administracyjny Zarządu:
- listowanie strażaków, edycja, przyporządkowywanie danych do logowania
- zarządzanie artykułami, komentarzami, galeriami
- skarbnik
- może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły...


Co już jest:
70% założeń już jest zaprogramowane i działa


Szukam:
1. kogoś kto pomoże w grafice
2. konsultanta w sprawe struktury MySql
2a testerów
2b kogoś od bezpieczeństwa skryptów (laikiem nie jestem ale inne spojrzenie się przyda)
3. pomysłów na użycie takiego czegoś (działać to będzie za pomocą przeglądarki i Internetu):
- jak to udostępniać
- kto ma udostępniać
- kto ma to rozpropagować...



Szczerze mówiąc zainteresowany byłbym współpracą z Zarządem Głównym albo Zarządem Wojewódzkim... Kto się pierwszy zgłosi to dołączy być może do `ojców` tego sukcesu...

projekt będzie dostępny pod adresem www.strazak.net

p.s. Przeglądając forum natknąłem się na wątki opisujące różne dostępne programy dla Strażaków.... i kwoty 150zł, 1500zł... :roll:
Siedzę nad tym projektem głównie dla tego że dostrzegam potrzebę usystematyzowania wiedzy w naszej jednostce dotyczącej Strażaków i danych o nich, danych o działalności jednostki itd... Za udostępnianie skryptu nie przewiduję pobierać opłat.
Awatar użytkownika

malczan4
Posty: 92
Rejestracja: pn 03 maja 2010, 17:09
OSP (gm., woj.): Wierzbanowa (Wiśniowa, małopolskie)
Kontakt:
Status: Offline

Re: skrypt dla OSP

Post autor: malczan4 »

Witam . Ja prowadzę stronę mojej OSP w Wordpressie . i jestem bardzo zaciekawiony pana propozucją . Mogę pomóc co do grafiki (sam wykonałem nagłówek na tą stronke) i jako tester . i slużę innymi pomysłami aale to na PRIV Pozdrawiam malczan4 i OSP Wierzbanowa . :)

tommy
Posty: 5
Rejestracja: wt 30 lis 2010, 17:49
Status: Offline

Re: skrypt dla OSP

Post autor: tommy »

Witam!

Fajna sprawa i fajny pomysł. Grafikiem nie jestem, ale też zajmuję się programowaniem. Sam podobny skrypt napisałem.

Odnośnie punktu 4. troszkę bym zmodyfikował ze względów bezpieczeństwa.

Jeśli jednostka zamieszcza swoją stronę na osp.org.pl to jednak są pewne ograniczenia niestety co do możliwości SQL i PHP, nie wiem jak to jest z jQuery bo nie sprawdzałem.
Możemy coś wspólnie zdziałać. Jak coś to zapraszam na PW.

POZDRAWIAM

Drakulin
Posty: 21
Rejestracja: czw 19 lis 2009, 00:44
Status: Offline

Re: skrypt dla OSP

Post autor: Drakulin »

Chętnie pomogę na ile będę umiał czy to jako tester.
Ostatnio zmieniony wt 06 wrz 2011, 16:57 przez Drakulin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

ospkonie
Posty: 103
Rejestracja: śr 06 sty 2010, 21:21
OSP (gm., woj.): OSP KONIE ,Pniewy,mazowsze
Lokalizacja: Konie
Kontakt:
Status: Offline

Re: skrypt dla OSP

Post autor: ospkonie »

Witam i jak tam idą prace nad tym skryptem ??
Awatar użytkownika

QRT
Posty: 53
Rejestracja: czw 14 sty 2010, 18:54
OSP (gm., woj.): Biadki GM kROTOSZYN WOJ WIELKOPOLSKIE
Status: Offline

Re: skrypt dla OSP

Post autor: QRT »

Witam
A może zrobi ktoś ujednolicony szablon Biuletynu Informacji Publicznej dla OSP. Dodam że taki BIP lub stronę internetową musi mieć każde stowarzyszenie które korzysta ze środków publicznych. Wynika to z konstytucji :-)
"Chociażbym chodził ciemną doliną,
zła się nie ulęknę,
bo Ty jesteś ze mną."
Psalm23
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat