Wynagrodzenie za akcje

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
piotrkruk
Posty: 86
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 08 paź 2004, 17:30
Status: Offline

Wynagrodzenie za akcje

Post autor: piotrkruk »

Jeszcze wczoraj pisałem na forum o konieczności regulacji wynagrodzeń za akcje, szkolenia strażaków OSP, bo obecna forma nie jest doskonała. Dziś mam kolejny dowód na to, że miałem rację. Wczoraj moja OSP w sile 2 sekcji brała udział w likwidacji miejscowego zagrożenia - rozlany olej na odcinku 4 km na drodze krajowej sąsiedniej Gminie. Brały w akcji udział 2 sekcje z tej Gminy i 2 sekcje z PSP. Po neutralizacji przez nas sintanem plamy, ktoś z PSP wydał polecenie żeby pokryć 4 km drogi pianą ciężką i tak zrobili. Później trzeba było to wszystko spłukać z drogi i otrzymałem rozka z zrobienia tego wraz z miejscową jedostką (różnica między nami a nimi jest taka, że oni biorą 8zł/h a my nic). Obraz pracy tych strażaków był straszny, bo nam zależało na szybkim zrobieniu tego co do nas należało, a oni chcieli robić to jak najdłużej, bo mieli z tego pieniądze. moje upomnienia i prośby spływały po nich i nic sobie z tego nie robili.
Dochodziło do tego, że my jednym zbiornikiem zmyliśmy 400m drogi a oni 100m. Znikali gdzieś gdy jechali uzupełniać wodę.
Co druchowie ochotnicy na to?????????????

brygada
Posty: 24
Rejestracja: śr 15 gru 2004, 19:40
Lokalizacja: Olszowice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: brygada »

No to ¿eczywi¶cie jest problem. Nie tyczy siê tylko was ale ca³ej OSP. My np nie bierzemy ¿adnego wynagrodzenia za akcje i nic sobie z tego nie robimy.
Staramy siê tylko swoj± pracê wykonywaæ rzetelnie i uczciwie. Takie zmiany w ustawie musz± byæ. Pomy¶lcie co by by³o gdyby ka¿da OSP mia³a wynagrodzenia. Ka¿dy by przedu¿a³ akcjê jak tylko sie da. A nie zastanowili¶my siê na tym, ¿e te wszystkie pieni±dzê, którê id± na uposa¿enie stra¿aka ochotnika bior±cego udzia³ w akcji to bardzo du¿e pieni±dze. Mog³y by one zostaæ sporzytkowane z dobrem dla wszystkich. Pomy¶lcie ile mo¿na by by³o kupiæ nowego sprzêtu, który tak bardzo wszystkim jest potrzebny.
Napewno nale¿y zmieniæ te przepisy o ekwiwalencie!


Pozdrawiam
***********************************************
Gasic ka¿dy mo¿e jeden lepiej drugi gorzej :)
www.strazak.com
http://blog.strazak.com
[brygada@strazak.com]
***********************************************

Muzykant
Posty: 28
Rejestracja: sob 14 maja 2005, 17:55
Status: Offline

Post autor: Muzykant »

Co za gnojki.
Dawać ich nazwe do wiadomości wszystkich, wyślemy im gratulacje za to zbójectwo.
Pytanie gdzie jest komendant gminny. On się tym nie interesuje?
Przecież można porównac czas pracy dwóch jednostek i przemyśleć tę sprawę.
Bijcie na alarm na tych złodziei.
RP
Pozdrowienia
rpustula@wp.pl

luqas
Posty: 26
Rejestracja: czw 14 paź 2004, 11:51
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: luqas »

Ja osobiście jestem przeciwny wypłatą za akcje osobiście wolałbym to zamienić na jakieś zniżki przy przejazdach PKP,PKS itp. albo coś w tym stylu i nie zależało by to od tego czy ktoś jezdzi do akcji czy nie w OSP jest wiele pracy i to nie tylko przy akcji.

FIREK72
Posty: 5
Rejestracja: śr 15 gru 2004, 19:53
Lokalizacja: Witkowo- Powidz
Kontakt:
Status: Offline

Ekwiwalenty

Post autor: FIREK72 »

Wyp³acaæ lub nie ,nale¿± lub nie nale¿± ta polemika bêdzie d³uga do póki polskie prawo /nie tylko w tej materii/ nie bêdzie jednoznaczne.Przyznajmy siê szczerze ¿e w nasze ¶rodowiska ochotniczego po¿arnictwa poza dumnym wezwaniem Bogu na chwa³ê ludziom na ratunek pieknymi, chwilami wyrazu patriotyzmu czêsto maj± miejsce chwile przenikane ob³ud±,fa³szem i checia zysku w ¿le pojetej ochotniczej dzia³alno¶ci.Ciekaw jestem na co druhowie wydajecie te " ciezko zarobione fundusze" jezeli na chleb dla dzieci to chylê przed Wami czo³o.
Pozdrawiam i zachêcam do aktywnej pracy z m³odzie¿±

SenseY
Posty: 67
Rejestracja: ndz 20 lip 2003, 16:39
Status: Offline

Post autor: SenseY »

Wg mnie pieniądze za akcje winni dostawac tylko Ci najbiedniejsi, jednak w dzisiejszych czasach, przy dużej biedzie, strażacy którzy nie dostaną żadnej kasy nie będą się zajmowali OSP i to nie dlatego że są materialistami, tylko dlatego że wolą oni iść zarobić gdzieś parę złotych na utrzymanie siebie i rodziny. Wielu w mojej jednostce jest takich strażaków którzy z chęcią by przyszli i coś zrobili ale niestety pracują od świtu do wieczora, bo musza z czegoś żyć. Nie widze ich na zbiórkach i usprawiedliwiam ich, bo wiem że obecnie pracują.
Oni wyliczają każdą godzinę, czy lepiej pójść do pracy i w niej zarobić 3 złote, czy pójść na zbiórkę po to żeby się czegoś nauczyć co może się przydać tylko przy akcji. U mnie za godzinę płacą 5 złotych, i moim zdaniem wystarczy, jest kilku druhów którzy mówią że za mało, jednak z ich opinią się nie zgadzam. Obawiam się że jakby było 10zł lub 13zł to mogłoby dojść do sytuacji że ktoś z nich pójdzie podpalać, po za tym do dowódców byłyby wielkie pretensje jakby ktoś nie pojechał do pożaru, że nie poczekali, i jak pisał Piotrek gasząc pożar grali by na czas.
Pomysł Luqasa jest dobry: np. obniżki za przejazdy PKS czy PKP, tańsze lekarstwa, pierwszeństwo w zatrudnieniu w państwowych zakładach pracy itp.

Do Administratora: proszę o interwencję odnośnie wyzwisk jakich na forum dopuszcza się na forum Muzykant. Nieprzyjemnie się robi kiedy wpada mi w oko (i zapewne nie tylko mi) taki post. Forum jest po to ązebyśmy mogli przekazać sobie swoje przemyślenia, doświadczenia i wiedzę a nie po to aby wyrażać swoją wściekłość.

krzysztof siwek
Posty: 120
Rejestracja: pn 11 paź 2004, 18:38
Status: Offline

Post autor: krzysztof siwek »

Rzeczywiście ekwiwalent to bardzo gorący temat, bo z jednej strony mówi się o bezinteresownej służbie, z drugiej pobiera ekwiwalent. Co można z tym zrobić. Wg. mnie najlepszy jest system niemiecki, gdzie wypłaca się tylko kwotę utraconego zarobku z powodu wyjadu ratowniczego. Nie wiem jak mają rozwiązaną sprawę z zawodami niewymiernymi, które też coś tracą np. rolnik, rzemieślnik. Bo przecież celem ekwiwalentu nie jest zarobek a tylko wyrównanie strat z powodu wyjazdów ratowniczych, tak żeby nie było trzeba do swojej działalności w OSP dopłacać. Jakaś forma ekwiwalentu lub wynagrodzenia jest we wszystkich krajach europy zachodniej. Drugą możliwością jest ustalenie jednej sztywnej stawki w całej Polsce np. na poziomie 1 czy 2 euro za godzinę i konsekwetne wypłacanie we wszystkich OSP. Następną sprawą jest sposób zachęcenia pracodawców do zwalniania strażaków do akcji. Nie za bardzo wiem jak zainteresować władze naszego związku tą sprawą a, przynajmniej na moim terenie jest to chyba najwiekszy kłopot w działalności OSP.

Muzykant
Posty: 28
Rejestracja: sob 14 maja 2005, 17:55
Status: Offline

Post autor: Muzykant »

SenseY
Nie denerwuj się.
Ja tylko lubie nazywać rzeczy po imieniu.
Aktualnie przebijam sie przez mur tumiwisizmu u mnie w strazy i to mnie bulwersuje.
Być może forum jest do gładkich, pieknych polemik ale nie zawsze jest tak cudnie.
Myślę,że znów tak dramatycznie nie rozrabiałem.
Adminem sie nie przejmuj ja czekam na odpowiedź juz 3 miesiące i nic.
RP
Pozdrowienia
rpustula@wp.pl

SenseY
Posty: 67
Rejestracja: ndz 20 lip 2003, 16:39
Status: Offline

Post autor: SenseY »

Wiedz że przebijając się przeten mór musisz umieć rozmawiać również kulturalnie, to też jest cenna broń. Życzę powodzenia.

f1elek
Posty: 31
Rejestracja: ndz 30 sty 2005, 16:43
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: f1elek »

u mnie w powiecie 2 jednostki z KSRG a mamy ich w sumie 7 dostaja pieniadze za akcje jest to bodajrze 7.5 zł za godz. reszta jednostek troszke na to krzywo patrzy poniewarz troszke wzrosły ich wyjazdy wiecej jest miejscowych zagrorzeń to dla mnie osobiscie przynosi wstyd OSP jest to ochotnicza straż i niech tak pozostanie w gminie była poruszana spraw płacenia ale nie poparlismy jej wolimy zeby te pieniadze przekazywać na sprzęt dla nas

Topic author
piotrkruk
Posty: 86
Rejestracja: pt 08 paź 2004, 17:30
Status: Offline

Post autor: piotrkruk »

Ja też jestem zdania, że jesteśmy ochotnikami i tak powinno zostać. Kasa za akcje to pomyłka. Po zmianie zarządów w OSP i zarządu Oddziału Gminnego w przyszłym roku chcę namówić strażaków, aby zrezygnowali z ekwiwalentu na rzecz zakupu sprzętu dla OSP. to też ma złe strony bo strażacy, mogliby naciągać również godziny na rzecz pieniędzy dla OSP, ale to jest już mniejsze zło, niż naciąganie dla prywatności.
Jeżeli to się nie uda to w drugiej wersji mojej propozycji będzie 50 na 50, czyli połowa dla strażaka połowa dla OSP. Mam nadzieję, że wszyscy stra zacy w Gminie to zrozumieją.

OSP Grabowiec
Posty: 32
Rejestracja: ndz 01 maja 2005, 12:49
Lokalizacja: grabowiec
Kontakt:
Status: Offline

kasa za akcje

Post autor: OSP Grabowiec »

u mnie w osp płacą 11zł za godzine ale jedziemy do akcji i robimy to co nalezy nie zalerzy nam na czasie ale druga jednostka z naszej gminy która tez jest w ksrg zawsze sobie dopisuja godziny nam nie zalezy na kasiekiedys niepłacili i było dobrze ,ale na terenie naszego powiatu byl przypadek ze jeden zdruchów podpalał i sie złapał ,ja bym był za tym aby niepłacili lepiej zeby gmina kupiła sprzet

tomer123
Posty: 11
Rejestracja: sob 15 sty 2005, 14:42
Lokalizacja: O¿arów
Status: Offline

Post autor: tomer123 »

Witam.
Równie¿ jestem za ujednoliceniem stawki za dzia³ania ratownicze. W mojej gminie ekwiwalent za godzine dzia³añ wynosi 2 z³. Jeste¶my wiod±c± jednostk± nie tylko w gminie ale równiez w powiecie. Rocznie mamy ponad 100 wyjazdów. Dysponujemy w maire nowoczesnym sprzêtem. Niestety kradzie¿ uszczupli³a nam nasze zasoby. Wyj¶ciem z sytuacji tak jak pisz± poprzednicy by³oby ca³kowite zniesienie ekwiwalentu i doposa¿anie jednostek przez gmine w sprzêt.

tomer123
Posty: 11
Rejestracja: sob 15 sty 2005, 14:42
Lokalizacja: O¿arów
Status: Offline

Post autor: tomer123 »

Witam.
Równie¿ jestem za ujednoliceniem stawki za dzia³ania ratownicze. W mojej gminie ekwiwalent za godzine dzia³añ wynosi 2 z³. Jeste¶my wiod±c± jednostk± nie tylko w gminie ale równiez w powiecie. Rocznie mamy ponad 100 wyjazdów. Dysponujemy w maire nowoczesnym sprzêtem. Niestety kradzie¿ uszczupli³a nam nasze zasoby. Wyj¶ciem z sytuacji tak jak pisz± poprzednicy by³oby ca³kowite zniesienie ekwiwalentu i doposa¿anie jednostek przez gmine w sprzêt.

Topic author
piotrkruk
Posty: 86
Rejestracja: pt 08 paź 2004, 17:30
Status: Offline

Post autor: piotrkruk »

tomer123 pisze:Witam.
Również jestem za ujednoliceniem stawki za działania ratownicze. W mojej gminie ekwiwalent za godzine działań wynosi 2 zł. Jesteśmy wiodącą jednostką nie tylko w gminie ale równiez w powiecie. Rocznie mamy ponad 100 wyjazdów. Dysponujemy w maire nowoczesnym sprzętem. Niestety kradzież uszczupliła nam nasze zasoby. Wyjściem z sytuacji tak jak piszą poprzednicy byłoby całkowite zniesienie ekwiwalentu i doposażanie jednostek przez gmine w sprzęt.

Nie róbcie tego błędu. My na zjeździe prawie 5 lat wstecz też siętak dogadaliśmy. - NIe bieżemy kasy, ale Gmina ma kupować sprzęt. No i siędoigraliśmy. Ani ekwiwalentu, ani sprzętu. Jestem wrogiem wypłacania za akcje ale jak OSP ma coś z tego mieć to już lepiej zgodnie z ustawą pobierać 1/175 średniej krajowej na godzinę i część przeznaczać dla OSP!!!
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat