Gad¿ety OTWP

Dział poświęcony funkcjonowaniu MDP. Wszystko co dotyczy młodzieży w Strażach Pożarnych.

Topic author
ognik
Posty: 29
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 06 sie 2003, 22:41
Lokalizacja: Pu³tusk
Status: Offline

Gad¿ety OTWP

Post autor: ognik »

Niniejszym poddajê pod ogólnopolsk± dyskusjê stra¿aków problem gad¿etów dla potrzeb OTWP.
Jak by³oby atrakcyjnie, gdyby m³odzie¿y bior±cej udzia³ w turnieju wrêczaæ np. czapki z napisami OTWP, koszulki, smycze (dodatkowo z wykazem tel. alarmowych), d³ugopisy itp.
Forma reklamy turnieju, prewencji p.po¿. nic dodaæ , nic uj±æ.
Dla dzieci napewno frajda, dla Zarz±du G³ównego dochód.
My¶lê , ¿e warto nad tym pomy¶leæ.
Pozdrawiam Braæ Stra¿ack± RP.

Tedi
Posty: 25
Rejestracja: wt 25 lis 2003, 19:43
OSP (gm., woj.): Chłapowo (Władysławowo)
Lokalizacja: POMORSKIE
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Tedi »

Pomysł jest super. Tylko nie wierzę, że ZG się nim zainteresuje. jeżeli mamy pieniążki na OTWP chyba musimy sami się zatroszczyć o takie sprawy. Ale gdyby zaup taki zrobił ZG to takie drobiazgi mogą buć "troszkę " tańsze. jakby dział programowy i handlowy się zgrały to coś z tego wyjdzie. :lol:

tesia
Posty: 42
Rejestracja: wt 03 cze 2003, 20:26
Status: Offline

Post autor: tesia »

Je¶li siê nie zainteresuje to te¿ nie nale¿y siê poddawaæ i mo¿e co¶ takiego próbowaæ zrobiæ poprzez Zarz±dy Oddzia³ów Wojewódzkich Zwi±zku. :D
Poza tym od kilku lat uczestnicy fina³u OTWP dostaj± smycze, kuszulki i czapeczki z ZG. :)

Tedi
Posty: 25
Rejestracja: wt 25 lis 2003, 19:43
OSP (gm., woj.): Chłapowo (Władysławowo)
Lokalizacja: POMORSKIE
Kontakt:
Status: Offline

Gadżety są w ZG

Post autor: Tedi »

Pomimo, że OTWP jest już na etapie zakończenia eliminacji w powiatach chciałbym jeszcze raz wrócić do upominków. Ostatno byłem w Zarządzie Głównym ZOSP RP i zrobiło mi się wstyd- upominki są do kupienia w dziale handlowym ZG. Poprostu zanim coś napiszemy to rozejrzyjmy się w około i sprawdźmy czy rozwiązanie naszego problemu nie tkwi tuż przed naszym nosem. :oops: :oops: :oops:
Awatar użytkownika

TadekB
Posty: 309
Rejestracja: pn 07 lut 2005, 13:20
Status: Offline

gadżety

Post autor: TadekB »

A dlaczego to nam ma być wstyd?
Zarząd Główny ma stronę www (przecież dzięki temu jesteśmy na forum). To chyba nie problem dodać witrynę z ofertą? Nie każdy musi jechać do Warszawy (dla mnie wcale nie leży ona "pod nosem"), żeby sprawdzać, czy jest tam akurat interesująca nas oferta. To już chyba nie te czasy. Na świecie pełno jest sklepików internetowych, w których można wysyłkowo kupić różne gadżety i pamiątki strażackie. Może by tak i u nas? Może zanim ktoś prywatny odkryje zapotrzebowanie mógłby na tym zarobić Związek? Sam chętnie kupowałbym nie tylko na potrzeby konkursów czy zawodów, ale również prywatnie. Żeby dać znajomemu za granicę pamiątkę pożarniczą - chociażby zwykłą naszywkę - muszę strasznie się nakombinować.
A przy okazji - od miesiąca poszukuję naszywek specjalności MDP. Może ktoś wie, gdzie je kupić? W Brzezinach nie ma.

Topic author
ognik
Posty: 29
Rejestracja: śr 06 sie 2003, 22:41
Lokalizacja: Pu³tusk
Status: Offline

dot. gad¿etów OTWP i nie tylko

Post autor: ognik »

Czas ju¿ chyba najwy¿szy aby kto¶ pomy¶la³ w Zarz±dzie G³ównym o ofercie i mo¿liwo¶ci zakupów przez internet dos³ownie wszystkiego co potrzebne
stra¿akom ochotnikom. Reklama d¼wigni± handlu. Skoro jej nie ma, lub jest
nieskuteczna problem pojawi³ siê na formum.
Mam nadziejê , ¿e to tylko kwestia czasu.
£±czê stra¿ackie pozdrowienia.

gasmen1
Posty: 7
Rejestracja: pn 30 maja 2005, 13:10
Status: Offline

Post autor: gasmen1 »

Jestem uczestnikiem OTWP, który odbył się 27-29 maja w Rakszawie. Organizacja tego turnieju była bardzo marna. Jedyne gadżety jakie otrzymaliśmy to smycze i parasole. Na test pisemny każdy musiał przyjść z własnym długopisem(na gminnych, powiatowych, wojewódzkich długopisy otrzymaliśmy). Mniejsza o Gadżety, bo chcę pomówić o miejscowości, w której te eliminacje się odbyły i warunkach. Wioska mała, nic w niej ciekawego. Internat również. Opisze po krótce jak to wyglądało.
I dzień 27 przyjazd uczestników, zakwaterowanie kolacja.
II dzień 28 śniadanie, część pisemna, wyjazd do Łańcuta, I część ustna, występy zespołu, kolacja.
III dzień, śniadanie, występ Orkiestry Z Gaci. II cześć finału składająca sie z dwóch konkurencji: I zgaszenie gaśnicą podpalnocyh stosów z drzewa, II test medyczny.
Niby wszystko Było ok ale jeśli jest to Finał Ogólnopolski to nie róbym jaj
Podczas finału w konkurencjach (gaszenie stosów) na użytch 15 gaśnich działało 8-9(śmiech na sali). To jeszcze nie koniec. Jeszcez lepszą zabawą było obserwowanie zmagań z ratownictwa medycznego.
Każdy z zawodników dostał pewne zadanie np. reanimacja poszkodowanego, założenie kołnieża ortopedycznego, podanie tlenu, bandażowanie.Ja chce powiedzieć troche o reanimacji. Jedna z zawodniczek dostała zadanie reanimacji poszkodowanego, i oczywiście według jury zrobiła to poprawnie, ale o kiedy w ratownictiwe medycznym wykonuje się cykl 5/15, czy 4/12. (to jest tylko jeden z przykładów bo niedociągniec mozna by było wyliczać)
Kończąc Jeżeli mamy wyłonic najlepszych to naprawdę ci ludzie muszą być dobrzy. Jak również sami sędziowie musza znać się na sędziowaniu.
Nie ma jak to u nas w straży, słońca nie ma w d... parzy.

joanna.j
Posty: 20
Rejestracja: czw 20 lis 2003, 15:06
Status: Offline

Post autor: joanna.j »

Szkoda że nie wspomniałeś, że były również inne nagrody - pięciu finalistów z każdej grupy (są ich teraz trzy) otrzymało nagrody rzeczowe:
I miejsce: kamery cyfrowe
II miejsce: zestaw kina domowego
III miejsce: telewizor 21"
IV i V miejsce: odtwarzacz DVD,
do 14 miejsca dzieci i młodzież dostali od sponsora sprzęt sportowo-turystyczny. Sumując były 42 nagrody rzeczowe - to mało?
Oprócz smyczy i parasoli wszyscy uczestnicy dostali saszetkę na pasek oraz książkę z "ABC strażaka ochotnika".
W finale uczestniczyło 96 finalistów z eliminacji wojewódzkich, 16 opiekunów i przynajmniej 20 kierowców, więc grupa dosyć duża, którą organizatorzy muszą zakwaterować i wyżywić przez całe dwa dni. Jedyne koszty jakie ponoszą uczestnicy to koszty dojazdu.
Po teście pisemnym wszyscy uczestnicy pojechali zwiedzać Zamek w Łańcucie wynajętymi na koszt organizatora autokarami , kto był ten wie o czym mówię. Uczestnicy mogli zwiedzić również zagrodę garncarską. Było ognisko, dyskoteka, wyjazd do OSP Rakszawa.
Uczestnicy byli ubezpieczeni na koszt organizatora.
Jury jest organizowne przez Komendę Główną PSP i są to fachowcy.
Ciekawe, które zająłeś miejsce(?) bo nagradzamy tylko najlepszych. Może chciałbyś finał w MARIOCIE w Warszawie?

Muzykant
Posty: 28
Rejestracja: sob 14 maja 2005, 17:55
Status: Offline

Post autor: Muzykant »

gasmen strasznie jestes sfrustrowany tym turniejem. :roll:
Jezeli taki jestes szpec to zglos sie do organizacji nastepnego turnieju.
Moze bedzie w Ciechocinku lub w Los Angeles. :lol:
Natomiast odnosnie sklepu internetowego.
Genialny pomysl. :idea: Ile ja sie oszukalem baretek to sobie sprawy nie zdajecie. Niech to wszystko bedzie ogolnie dostepne, bo oferta Brzezin w necie to parodia. Dla mnie Warszawa tez nie jest pod nosem, a punkt w N. Saczu jest w takiej dzurze, ze nijak po drodze.
Kurcze wy to macie pomysly.
RP
Pozdrowienia
rpustula@wp.pl

FIREK72
Posty: 5
Rejestracja: śr 15 gru 2004, 19:53
Lokalizacja: Witkowo- Powidz
Kontakt:
Status: Offline

Rakszawa 2005

Post autor: FIREK72 »

Uwa¿am ¿e fina³ krajowy OTWP w Rakszawie by³ dobrze zorganizowany.Minimalne zastrze¿enie to pierwszy dzieñ w którym przy ognisku zabrak³o wodzireja.Dyskoteka to dobry pomys³ ale integracja w decybelach jest ma³o realna.Zaskoczeniem dla mnie by³a hermetyzacja imprezy, nawet na koncert orkiestry detej nikt z woiski siê nie pokaza³, pewne elementy mo¿na by wyeksponowaæ i umo¿liwiæ w³±czenie siê sympatykom po¿arnictwa w jej kuluary.
Jestem zdania ¿e nie pope³nia b³edów ten kto nic nie robi.Wyra¿am wdziêczno¶c organizatorom za pomoc jak± otrzyma³em w momencie choroby mego podopiecznego.a co do pomys³u na miejsce fina³u OTWP w tym roku to uwa¿am ¿e trzeba dawaæ szansê ma³ym ¶rodowiskom i kreatywnym jednostk± na promocjê swego regionu.
W imieniu ca³ej grupy która reprezentowa³a Wielkopolskê dziekujê organizatorom i gospodarzom.
Pozdrawiam i zachêcam do aktywnej pracy z m³odzie¿±

krzyhens
Posty: 10
Rejestracja: pt 10 cze 2005, 22:54
Lokalizacja: Barcin
Status: Offline

upominki

Post autor: krzyhens »

Co do upominków OTWP to mogli by dawać najnowsze książki ABC Strażaka Ochotnika. Co wy na to??
Żeby ogień du** miał, to bym go kopnął :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat